95-erių metų scenos veteranas užbūrė „Vilnius Jazz“ publiką

„Sun Ra Arkestra“ pasirodymas/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-20 12:49
Spalio 19-ąją „Vilnius Jazz“ festivalyje pasirodė „Sun Ra Arkestra“. Marshallas Allenas, muzikuojantis „Sun Ra Arkestra“ jau šešis dešimtmečius, dovanojo publikai nepamirštamą pasirodymą.

Šį pavasarį scenos veteranui sukako 95-eri. Šia proga balandį prasidėjo visus metus truksianti jo ir „Sun Ra Arkestra“ europinė turnė. Ta proga kūrėjas apsilankė ir 32-ajame „Vilnius Jazz“ festivalyje.

„Mano istorija paslaptinga“, – yra sakęs didis mistikas Sun Ra, pasirodžių muzikantų vedlys. Jo tikrasis vardas buvo Hermanas Poole Blountas. Jis gimė 1914-aisiais Birmingame, JAV Alabamos valstijoje, vėliau paliko Alabamą dėl Čikagos, o pastarąją – dėl Saturno ir teigė taip ir nesupratęs, kaip atsidūrė Žemėje.

 „Sun Ra Arkestra“ pasirodymas/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
„Sun Ra Arkestra“ pasirodymas/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Sun Ra yra pasakęs ir parašęs daug keistų dalykų, bet pavadinti jį tiesiog „keistuoliu“ būtų per daug paprasta. Legendinio kolektyvo lyderis, originalus klavišininkas išpažino savitą kūrybos mitologiją, kuri buvo neatsiejama nuo jo saviraiškos. Ra buvo ir įkvepiantis mokytojas savo grupės muzikantams – laikė tai viena savo buvimo Žemėje misijų.

Jau 25 metus Allenas kaip Sun Ra įpėdinis tyrinėja ir tęsia jo muzikinius priesakus. Savo paties kompozicijomis bei naujomis Sun Ra muzikos aranžuotėmis jis kursto legendinės grupės kūrybinę energiją, neleisdamas jai virsti tik egzotišku praeities vaiduokliu. Su „Sun Ra Arkestra“ jis įrašė du albumus kaip lyderis.

Naujausi straipsniai