95-ąjį gimtadienį mininti solistė I.Jasiūnaitė: „Teatrui aukodavau jaunystės meiles ir pasimatymus“

Operos solistei Irenai Jasiūnaitei suteiktas LNOBT emeritės garbės vardas / Lauryno Meškutavičiaus ir LNOBT archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-10-30 08:30
95-ąjį gimtadienį švenčiančiai operos solistei Irenai Jasiūnaitei Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre iškilmingai įteiktos šio teatro garbės emeritės vardą liudijančios regalijos.

„Miela Irena, man jau neteko gyvai regėti jūsų pasirodymų scenoje, tačiau prisiminimai apie jus kaip artistę, kuriais dalinosi mano profesoriai bei vyresni kolegos, buvo nuostabūs. Džiaugiuosi, kad vis dar ateinate į mūsų teatrą. Jūsų patirtis mums labai svarbi“, – įteikdamas I.Jasiūnaitei garbės emeritės regalijas, kalbėjo LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

I.Jasiūnaitė tapo trečiąja LNOBT garbės emerite. Anksčiau toks vardas buvo suteiktas Virgilijui Noreikai (2013 m.) ir Vaclovui Daunorui (2018 m.).

Irena Jasiūnaitė – Eboli operoje „Don Karlas“ / LNOBT nuotr.
Irena Jasiūnaitė – Eboli operoje „Don Karlas“ / LNOBT nuotr.

Pagerbimo ceremoniją vedęs operos solistas Vladimiras Prudnikovas į susitikimą atsinešė suvenyrinį velniuką, kurį prieš keturis dešimtmečius scenos partnerė I. asiūnaitė drauge su gražausios ateities  linkėjimais jam dovanojo po debiutinio „Fausto“ spektaklio LNOBT. Tuomet V.Prudnikovas dainavo Mefistofelio, o Irena – Zybelio partiją. Vėliau abu susitikdavo ir operose „Kunigaikštis Igoris“, „Aida“, „Eugenijus Oneginas“.

I.Jasiūnaitė prisiminė ir Virgilijaus Noreikos debiutinį pasirodymą operetėje „Perikola“, kur ji dainavo pagrindinę veikėją Perikolą, o V.Noreika – Pikilą. Jiems drauge teko dainuoti ir Vytauto Klovos operos „Ave vita“ premjeroje, kuri tapo naujųjų LNOBT rūmų atidarymo spektakliu.

Irena Jasiūnaitė ir Vladimeras Prudnikovas / Lauryno Meškutavičiaus nuotr.
Irena Jasiūnaitė ir Vladimeras Prudnikovas / Lauryno Meškutavičiaus nuotr.

„Mano gyvenime opera buvo pati didžiausia meilė nuo tos dienos, kai teatre pirmąkart pamačiau Giuseppe's Verdi „Aidą“. Nuo tos dienos svajojau dainuoti teatre. Ir kai ši svajonė išsipildė – viską, kas nebuvo surišta su opera, atidėjau į šalį. Viską aukodavau: ir jaunystės meiles, ir pasimatymus“, – neslepia garbingo amžiaus sulaukusi Irena.

Mylimam teatrui solistė nedvejodama atidavė 40 savo gyvenimo metų. Per tą laiką LNOBT scenoje sukūrė apie pusšimtį vaidmenų. Iš jų pirmiausia minima Karmen to paties pavadinimo Georges Bizet operoje. Apie šį vaidmenį dainininkė yra sakiusi: „Jei padainavus „Karmen“ spektaklį niekas tavęs salėje neįsimyli, vadinasi, dainavai blogai.“ I.Jasiūnaitė dažnai gaudavo gėlių nuo nepažįstamųjų, kurie po spektaklio jos laukdavo išeinant iš teatro. Taip ir sužinodavusi, kas atnešė gėles...

Irena Jasiūnaitė ir Vladimeras Prudnikovas / Lauryno Meškutavičiaus nuotr.
Irena Jasiūnaitė ir Vladimeras Prudnikovas / Lauryno Meškutavičiaus nuotr.

Su didžiausia meile ji mini ir Mirtos partiją populiarioje V.Klovos operoje „Pilėnai“, kurią yra dainavusi 90 kartų ir su ja apvažiavusi visą Lietuvą.

„Operos solistui labai svarbu būti įsimylėjusiam. Kai įsimyli – tau visas pasaulis šviečia gražiausiom spalvom, žmonės atrodo malonūs, nuotaika gera, tada ir spektakliai būna aukšto lygio“, –  įsitikinusi 95-ąjį gimtadienį švenčianti I.Jasiūnaitė.

Naujausi straipsniai