93-ąjį gimtadienį švenčiantis Valdas Adamkus labiausiai džiaugiasi iš ligoninės namo parsivežęs žmoną Almą

Ponia Alma Adamkienė švenčia 90-ąjį gimtadienį
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-11-03 12:14
Lapkričio 3 dieną Jo ekscelencija Valdas Adamkus švenčia 93 metų gimtadienį.

Gražios sukakties proga, kalbėdamas su 15min, Prezidentas prisipažino, kad labiausiai džiaugiasi gerėjančia žmonos Almos sveikata ir galimybe ją parsivežti iš ligoninės namo. Tiesa, A. Adamkienė namo grįžo tik savaitgaliui, nes gydytojai dar savaitę nori stebėti moters sveikatą.

Prezidento Valdo Adamkaus (šias pareigas Jo Ekscelencija ėjo 1998–2003 ir 2004–2009 metais) laikysena – politiko, piliečio, valstybės vadovo, tiesiog žmogaus – iki šiol prisimenama kaip tam tikras etalonas. Dialogo kultūra, kurią dažnai ir noriai minėjo Prezidentas, buvo akivaizdi pastanga artinti mus, Lietuvą, prie tokios tikrovės, kur kalbamasi ramiai, pagarbiai, argumentuotai, pasitikint. Kur klausomasi kito.

Prieš tris metus metus jubiliejų šventęs Valdas Adamkus per pastarąjį laikotarpį daug išgyveno ir... gavo pačią geriausią dovaną. Sirgęs sunkia liga, šiandien jis gali didžiuotis jai nepasidavęs ir įveikęs.

Prieš dvejus metus Valdas Adamkus ir jo šeima pagerbti Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje, būtent čia vaikystėje Mišioms patarnavo kadenciją baigęs prezidentas. Jo garbei ten atidengta tai liudijanti atminimo lenta.

V. Adamkus yra prisipažinęs, kad jis Almą įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio. „Aš ja labai didžiuojuosi. Savo išlaikymu, savo kultūros lygiu... Kai reikėjo eiti oficialiąsias pareigas, (Almai) nereikėjo nei protokolo patarimų, nei dizainerio rūbų parinkimo. Galėjo kalbėtis su kiekvienu sutiktu gatvėje. Ir su karaliene, ir imperatoriene. Pavyzdžiui, Belgijos karalienė, kai ją iš Kauno išlydėjome, paklausė, ar gali Almą atsisveikindama pabučiuoti. Ne mane, o Almą“, – apie žmoną gerų žodžių yra negailėjęs V.Adamkus.

Buvęs šalies vadovas yra minėjęs, kad jo žmona – viena aršiausių jo kritikių. „Ji sakydavo, kad „tavo pasisakymai galėdavo būti tokie, o ne tokie“. Pasakysiu jos garbei, visas kalbas jai balsu namuose perskaitydavau. Ji sakydavo, ką galiu pataisyti stipriau. Ji nebijojo pasakyti tiesos“, – gyrė 68 metus santuokoje gyvenančią žmoną. V.Adamkus net yra prisipažinęs, kad per 60 metų jie nėra susipykę ar balso pakėlę.

Naujausi straipsniai