90-metę senolę aplankiusi Jurga Šeduikytė sunkiai tramdė ašaras

Stasė Dzenuškaitė ir Jurga Šeduikytė / Stop kadras
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-12-12 17:53
Visoje Lietuvoje vykstant labdaros akcijos „Maltiečių sriuba“ renginiams, prie vargstančius ir vienišus senelius lankančių savanorių prisijungė ir atlikėja Jurga Šeduikytė. Vos 20-ies minučių apsilankymas pas 90-metę senelę dainininkę ne tik sugraudino iki ašarų, bet ir sujaukė visas mintis bei įsitikinimus, privertė kitaip pažvelgti į senatvę: ji nėra baisi, su ja tik reikia skaitytis ir mokėti žaisti.

Jurga Šeduikytė aplankytą senelę vadina likimo siųstu vilties žmogumi: „Stasei paskaičius eilėraštį, visi susidėlioti pasaulio vaizdai ir taisyklės bei įsitikinimai buvo sugriauti per kelias sekundes, ašarom išsipylė viskas, kas buvo skaudaus prisikaupę, visos neviltys ir baimės, nepasitikėjimai nupleveno su žiemos vėjais tolyn, palikdami akistatą su širdy jaunu ir gražiu žmogumi, – prisiminimais dalinasi J. Šeduikytė. – Kelios minutės su žmogumi – ir prieš akis prabėgo amžiną atilsį močiutės paveikslas, pamačiau tai, prie ko pats žmogus galbūt norėtų prisijungti, bet dėl savo jaunystės ar per mažos patirties, visko sureikšminimo, egoizmo negali to padaryti be metų bagažo. Tačiau paveikslo eskizas, kurį galima pradėti tapyti kad ir šiandien – yra. Sąlyga tik viena: tai daryti reikia nuoširdžiai ir tikint savimi, kitais ir pasauliu“. 

Atlikėja neslepia, kad pastaruoju metu dažnai pagalvoja ar tai, ką žmogus daro, yra prasminga, juk vis tiek veda į vieną – pabaigą. „Kai 90-ies žmogus pasako, kad viskas gerai, mirtis nebaisi, o akys kupinos ramybės – tai įkvepia ir verčia susimąstyti. Tokios ramybės, kurią įžvelgiau Stasės akyse, norėčiau palinkėti visiems ateinančių švenčių proga. Nenuliūskit, jei žinot, kad švęsit vieni, – aplankykit tą, kuris irgi vienišas. Jei turit šeimą, apsikabinkit ir stipriai laikykit“, – po senolės aplankymo mintimis dalinosi J. Šeduikytė. 

J.Šeduikytės  apsilankymą pas senelę Stasę galima pažiūrėti čia:

Stasė Dzenuškaitė – viena iš 2-jų tūkstančių maltiečių globojamų senelių. Stasė labai džiaugiasi, kad pateko į maltiečių globą: „Šioje organizacijoje yra tokie santykiai, kokie turėtų būti visoje visuomenėje: iš širdies, noro padėti – tai labai brangūs dalykai. Aš tai jaučiu ir man labai gera“. Maltos ordino pagalbos savanoriai (MOPT) dažnai tampa vieninteliais žmonėmis, su kuriais vieniši ir skurstantys seneliai gali pabendrauti, išsipasakoti ar pasiguosti, o savanorių atnešta sriuba kai kuriems jų yra vienintelis gaunamas karštas maistas.

Dar iki sausio 1 d. kiekvienas geros valios žmogus gali prisidėti prie akcijos „Maltiečių sriuba 2014“, skambindamas arba siųsdamas žinutę trumpaisiais numeriais: 1416 – auka 2 Lt, 1417 – auka 5 Lt, 1418 – auka 10 Lt.

Maltiečiai skurstančiais seneliais rūpinasi 28-iuose Lietuvos miestuose: 16-oje miestų pagyvenusiems žmonėms į namus vežamas karštas maistas, 7-iuose miestuose veikia „Socialinės priežiūros“ programa, 4-iose Lietuvos vietovėse vyksta Senjorų klubų veikla. Sergantys ir iš namų neišeinantys senoliai yra nuolatos lankomi Jaunųjų maltiečių savanorių. Šiuo metu MOPT savanoriai beveik 450 senelių kasdien veža karštą maistą. Ateityje ketinama plėsti projektus, į veiklas įtraukiant vis daugiau miestų ir jaunimo.

Daugiau informacijos apie MOPT projektus seniems žmonėms ir labdaros akciją „Maltiečių sriuba“ galima rasti svetainėje www.maltieciai.lt ir www.maltieciusriuba.lt.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai