9 ženklai, kad jūsų santuoką dar galima išgelbėti

Pora lovoje / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Jeigu jūsų santuokoje atsirado „įtrūkimų“ ir vis dažniau susimąstote, jog galbūt verta sukti į skirtingas puses, neskubėkite. Išsiskyrimas – skaudi patirtis, todėl jeigu galite jo išvengti, stebėkite jūsų santykius gaubiančius ženklus.

„Marriage Helper“ įkūrėjas Joe Bemas sako, kad daugelis santuokų nutrūksta abiejų sutuoktinių iniciatyva, tačiau jeigu santuokoje bent vienas kovoja už jos išsaugojimą, yra tikimybė, kad meilė gali atsinaujinti: „Jeigu tikite, kad santuoka yra įsipareigojimas visam gyvenimui, – tai ženklas nenuleisti rankų“, – pastebi jis.

Tą patį sako ir santykių ekspertė Rachel Russo iš Niujorko: „Susitaikydami su savo trūkumais – jų turime visi – reiškia, kad turime nemažai vilties. Užuot kaltinę kitą, mes pažįstame save, perdėliojame mintis, įvertiname problemišką elgesį ir jį keičiame“.  Jūs rodote savo partneriui daugiau empatijos, kai suprantate, kada ir kaip jį skaudinate – būtent tai padeda sukurti geresnius santykius.

Į kokius ženklus reikia atkreipti dėmesį?

Žinote, kad nesate tobula žmona

Nesijaudinkite, tai nėra blogas dalykas, pasak, knygos Meeting Your Half-Orange autorės Amy Spencer. „Santykiuose egzistuoja fizikos dėsniai – kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį. Taigi, stebėkite, kai jo elgesys, nuotaikos ir pasirinkimai veikia jūsų nuotaiką, elgesį ir pasirinkimus“, – teigia specialistė.

Jeigu pastebite, kad tam tikrais momentais esate neteisingai sukritikuota, užgauta ar įskaudinta, atkreipkite dėmesį, ar jūsų reakcija, elgesys ir energija neveikia kaip katalizatorius ir dar visko labiau nepaaštrina. Tikinama, kad atitinkamas elgesys tokio konflikto metu gali lemti ir skirtingas tarpusavio reakcijas. „Jeigu galite save pamatyti jo vietoje, galbūt netgi suprasti, kad buvote neteisi, tai gali būti puiki proga patikėti, kad santuoka gali atgimti“, – sako A. Spencer.

Prisiminimai apie jį verčia jus maloniai jaustis

Jo kvepalų aromatas, o gal tai, kaip jis sulanksto rankšluosčius priverčia jus maloniai ir šiltai jaustis? Išsaugokite tuos momentus ir juos panaudokite. „Kvapas – tai vienas artimiausių pojūčių, susijusių su emociniais prisiminimais. Ir jeigu jo kvepalų aromatas ar vyriškas kvapas po sporto salės jūsų neatbaido, tai gera žinia“, – tikina A. Spencer. Jos nuomone, mūsų nosis tarsi išsako tai, kas slypi giliai smegenyse, – tai jūsų žmogus.

Jūs pasirinkote neištikimybę – ir žolė žalesnė nebuvo

„Neištikimybė nėra santykių ar santuokos pabaiga“, – tikina santykių ekspertė April Mansini. Jeigu abudu žmonės nori būti kartu, nepaisant liūdesio, išdavystės ar pykčio, šansų visada yra. „Prisiminkite vieną dalyką – daugelis išdavysčių – tai įrodymas, kad santykiai serga, tai simptomas. Tai nereiškia, kad kažkas yra blogai su žmogumi, kuris išdavė ar buvo apgautas. Kai poros mato neištikimybę kaip santykių problemą, jos pradeda labiau stengtis dirbti ir išsaugoti santuoką“, – mano A. Mansini.

Abudu pripažįstate, kad šeima yra svarbiausia

„Stipriausia šeimos pusė – tai noras leisti kartu tuos pačius smagiausius momentus – eiti į kiną, parką ir kitaip pramogauti“, – sako A. Spencer. Santykių ekspertės nuomone, likti kartu tik dėl vaikų – blogas sprendimas, tačiau apsvarstyti prieš skyrybas šį esminį faktą – būtina. Paklauskite savęs: ar jums vis dar smagu kartu veikti visus šeimyninius dalykėlius? Ar jums liūdna, kai visame tame, įvairioje veikloje nedalyvauja jūsų vyras? Atsakymai į šiuos klausimus padės sudėlioti taškus virš „i“.

Vis dar randate laiko tik jums abiem

Jeigu abudu žmonės sugeba būti vienas su kitu be atmetimo reakcijos ir smerkimo, tuomet santykiai tikrai gali būti išgelbėti.

Gyvenimas nėra lengvas – plėšantis tarp darbo, namų, vaikų ir kitų privalomų buities dalykų, atrasti laiko vienas kitam sunku. Atrodo, kur kas paprasčiau kiekvienam įsikniaubti į išmaniuosius ir imituoti laiką, leidžiamą kartu. „Nedarykite to“, – pataria Leah Klungness, psichologė iš Niujorko. Jos nuomone, visa tai ištrina ribas tarp vyro ir žmonos santykių, todėl jeigu vis dar skiriate laiko tik vienas kitam, be vaikų ir TV, tuomet santykiai nėra tokie prasti, kaip galite manyti. Ir nebūtinai tai turi būti glamūriniai restoranai – svarbiausias dalykas yra laikas kartu.

Taip pat skaitykite: 25 sekso ekspertės patarimai, kuriuos ji duotų savo suaugusiai dukrai

Jūs jaučiatės saugiai, dalindamasi savo mintimis ir emocijomis su sutuoktiniu

Kad ir kas vyktų jūsų santuokoje, jūs vis dar jaučiate galinti kalbėtis apie viską su savo vyru – nuo jausmų iki darbinių dalykų. „Mes visi norime, kad mus priimtų tokiais, kokiais esame“, – tikina Joe Beamas. Jeigu abudu žmonės sugeba būti vienas su kitu be atmetimo reakcijos ir smerkimo, tuomet santykiai tikrai gali būti išgelbėti.

Jūs galvojate, kad esate komanda

„Poros, kurios apie save galvoja kaip apie komandą, dažniausiai sugeba išlikti kartu“, – mano J. Beamas. Geriausia, kai žmogus save mato ir kaip savarankišką individą, ir tuo pačiu sugeba puikiai elgtis komandoje, jausti,  kaip tai naudinga, ir pasiimti iš to pačius svarbiausius dalykus santykiams puoselėti.

Jūs vis dar norite mylėtis

Santykiams pašlijus seksas atrodo netgi neįmanomas, tačiau jeigu jaučiate, kad vis dar norite savo partnerio, net tada, kai nuotaika nekokia, tuomet reiškia, kad jus vis dar sieja gilūs ryšiai. „Jeigu jums atrodo, kad be sekso su jūsų partneriu negalite gyventi, tai tik atskleidžia, kad jūs rūpinatės vienas kitu ir galite išsaugoti santuoką“, – sako R. Russo.

Taip pat skaitykite: Tavo asmenybė pagal pagrindinę sekso pozą

Prisiminimai apie jus kartu yra nuostabūs

Prisiminimai, kurie šildo, nukelia jus į pačius geriausius laikus ir jums malonu apie tai svajoti ir galvoti. „Tai kaip klijai, kurie santykius padeda išlaikyti nesutrūkinėjusius“, – tikina R. Russo. Jos nuomone, kai reikalai tampa sudėtingi, žmonės dažnai atsigręžia į praeitį ir pajunta viltį, kad vėl galėtų išgyventi pačias gražiausias akimirkas kartu, mylėti vienas kitą. „Tai kaip inspiracija – patirti tai iš naujo ir sukurti naujus priminimus“, – sako R. Russo.  

Skaitykite daugiau