9 trenerio patarimai, kaip po žiemos pradėti sportuoti

Sportuojanti moteris / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-03-27 14:24
Atėjus pavasariui ir atšilus, ne vienas iš mūsų staiga „pabunda“ ir nusprendžia, kad reikia skubiai pagražinti kūno formas. Visgi sportavimas pripuolamai ir neapgalvotai gali atnešti daugiau žalos nei naudos. Sveikatingumo klubo „Impuls“ treneris Andžejus Gunevičius dalijasi patarimais, kaip teisingai pradėti sportuoti pavasarį.

1. Pasirinkite tinkamą sporto šaką. Pasirinkti tinkantį ir patinkantį sportą yra labai svarbu. Nesivaikykite madų ir nepradėkite lankyti to, ką visus metus lanko jūsų draugė ar draugas. Jei pavasarį visi pradeda bėgioti, tai dar nereiškia, kad ir jums reikia tuo užsiimti. Atraskite tai, kas jums labiausiai priimtina, nes priešingu atvejulabai greitai dings motyvacija.

2. Nesistenkite nuversti kalnų. Dažnai pasitaiko, kad tik pradėję sportuoti žmonės stengiasi taip, lyg planuotų dalyvauti Olimpinėse žaidynėse, ir daro daugiau, nei iš tikrųjų gali. Patarčiau pradėti sportuoti palengva, pavyzdžiui, pradėjus bėgioti, pirmąją savaitę nubėgti po kilometrą. Vėliau atstumą didinkite kas savaitę pridėdami po km. Lankantis sporto salėje rekomenduojama pradėti nuo dviejų-trijų apsilankymų per savaitę, tokį tempą išlaikant apie du mėnesius.

3. Nusistatykite realų tikslą. Jeigu atliekate „lentos“ pratimą, nesitikėkite, kad jau iš pirmo karto pavyks tokią pozą išlaikyti 5 minutes. Pradėkite jo siekti nuo minutės, ir palaipsniui ilginkite pratimo laiką. Ta pati taisyklė galioja ir visiems kitiems pratimams. Jums tikrai nereikia sugebėti pritūpti su tiek svorio, su kiek pritupia atletai. Nusistatykite realų tikslą. Tokiu būdu neprarasite motyvacijos sportuoti. Maži laimėjimai gali atnešti didelius rezultatus.

4. Nepamirškite, kad apšilimas turi būti lengvas. Tik atsisėdę ant dviračio, mes iš karto nevažiuojame į didžiulį kalną. Iš pradžių važiuojame palengva. Taip pat ir su apšilimu: negalime iš karto pradėti bėgti ar kilnoti sunkiausius svarmenis.

5. Nepamirškite mitybos ir poilsio. Tam, kad būtumėte gerai pailsėję, patartina miegui skirti apie 8 valandas. Pradėjus sportuoti svarbiausia atsisakyti greitojo maisto arba bent gerokai sumažinti jo kiekius. Galima iš septynių savaitės dienų bent penkias skirti sveikai mitybai, o per likusias leisti sau pasimėgauti kitokiu valgiu. Maistas yra vienas didžiausių malonumų gyvenime ir nereikėtų jo visiškai atimti iš savęs. Visada galima ir ne tokius gerus įpročius pakeisti šiek tiek sveikesniais: atsisakyti cukraus, padažų, alkoholio, miltinių patiekalų, vietoj įprastos latės, rinktis espreso kavą, vietoj sumuštinių pusryčiams – avižinę košę.

Tam, kad turėtume valios atsisakyti tam tikro maisto, sportas turi tapti įpročiu, tada bus lengviau reguliuoti ir savo mitybą.

6. Susiplanuokite laiką. Tik pradėjus sportuoti reikėtų pagalvoti, kiek laiko per savaitę galite skirti šiai veiklai. Net jei teturite tik dvi valandas per savaitę, nieko baisaus. Tačiau turimas valandas reikia tolygiai paskirstyti per visą savaitę, kad tai nebūtų tik vienos dienos krūvis. Net ir 20 minučių dieninė mankšta yra daug geriau nei nieko. Kai priprasite prie sporto, pastebėsite, kad laiko sportuoti atsiranda vis daugiau.

7. Pasirinkite tinkamą vietą. Svarbu, kad vieta, kurioje sportuojate (sporto klubas, parkas ar pan.), būtų jums patogioje vietoje. Jeigu tam, kad pasportuotumėte, jums reikės vykti į kitą miesto galą, motyvacija gali greitai nuslūgti.

8. Sportinė apranga – ne prioritetas. Dažnai pastebiu, kad žmonės savo aktyvią veiklą pradeda ne nuo to galo. Jie pirmiausia nusiperka gražią aprangą, o tik tada pradeda domėtis, koks sportas jiems priimtinas. Patarčiau pirmiau išsirinkti patinkančią veiklą ir tik tada ieškoti aprangos. Svarbiausia atsiminti, kad sportiniai bateliai turi būti pritaikyti jūsų veiklai. Kitu atveju galite susitraumuoti, prisitrinti pūslių.

9. Gerkite pakankamai vandens. Vandens poreikis kiekvienam organizmui pakankamai individualus, tačiau skaičiuojama, kad sportuojant valandą 10 kilogramų žmogaus svorio reikia išgerti 100 ml vandens. Pavyzdžiui, jei sveriate 60 kilogramų ir aktyviai sportuojate valandą, skysčiams atstatyti reikia išgerti apie 600 ml vandens.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai