9 simptomai, kurių negalima ignoruoti

Savijauta / Fotolia nuotr.
Savijauta / Fotolia nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2016-02-16 13:00
AA

Kai kuriuos sveikatos sutrikimus mes nurašome nuovargiui, nemigai, stresui ar manome, kad tai nerimta. Kartais taip ir būna – nemalonus diskomfortas dingsta, tačiau visada verta pasigilinti į savo sveikatos būklę. Štai 9 simptomai, kurių verčiau neignoruoti.

Gausus kraujavimas

Menopauzė toks metas, kai moters kūnas patiria tikrus išbandymus, tačiau po jos turėtų išnykti menstruacijos. Jeigu taip nenutinka, pasak moterų sveikatos specialisto Juliano Schinko, tokia situacija nėra normali. Tai gali būti hormonų disbalanso arba vėžio simptomas, todėl delsti nevalia ir geriau kreiptis į gydytoją.

Bet kokie mėnesinių sutrikimai bet kokio amžiaus moterims taip pat neturėtų būti nepastebimi, kadangi gausus kraujavimas ir kitos išskyros gali reikšti ir įveikiamą infekciją, ir jau minėtus vėžio simptomus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Sveikatos testas. Sužinokite, ar jūsų organizmas sveikas

Nepaaiškinamas svorio kritimas

Savaime svoris tikrai nekrinta, todėl jeigu jūs nesėdite sporto salėje, o kilogramai tirpsta, ieškokite priežasties.

„Storosios žarnos vėžys dažniausiai yra susijęs su nepaaiškinamu svorio kritimu“, – teigia J.Schinkas.

Jis tikina, kad šis vėžys gali būti nustatytas ankstyvoje stadijoje pasitelkus kolonoskopiją. Todėl reikėtų reguliariai, ypač sulaukus daugiau kaip 50-ies, atlikti šį tyrimą. Tiesa, gydytojas pažymi, jog hormonų disbalansas, diabetas, skydliaukės sutrikimai taip pat turi įtakos svoriui.

Dažnesnis nei įprastai šlapinimasis

Jeigu keliatės kartą pernakt, tai gali erzinti, tačiau nebūtinai yra kenksminga. Visai kita situacija, kai tenka į tualetą žingsniuoti daugiau kaip 3 kartus – specialisto nuomone, gali būti užspausta šlapimo pūslė, tiesa, nebūtinai tie dariniai yra vėžiniai. Dauguma jų būna ir gerybiniai.

Verta žinoti, kad diabetas taip pat turi įtakos dažnesniam šlapinimuisi. Todėl jeigu daugiau geriate ir daugiau šlapinatės, kamuoja nepaaiškinamas troškulys, aplankykite gydytoją.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kvapiosios žvakės: mokslininkai atskleidė, kaip stipriai jos kenkia sveikatai

Pilvo pūtimas

Normalu jausti pilvo pūtimą užvalgius atitinkamo maisto, tačiau jeigu tokia savijauta kamuoja kasdien, keliaukite pas ginekologą. Tikinama, kad dėl to gali būti kaltas kiaušidžių vėžys. „Vienas iš kiaušidžių vėžio simptomų yra neįprastas pilvo pūtimas“, – teigia specialistas. Beje, tokiu atveju nebūtinai kamuoja stiprūs, aštrūs skausmai – veikiau diskomfortas, bukas skausmas.

Nuolatinis nuovargis

Toks nuovargis nepraeina, kad ir kiek kavos jūs gertumėte ar bandytumėte miegoti. Gali būti, kad nuovargis yra nulemtas kelių priežasčių, pavyzdžiui, tam tikro vėžio sukelta anemijos, depresijos, skydliaukės ir nuotaikos sutrikimų. Jeigu kiekvieną naktį miegate daugiau kaip 8 valandas ir vis tiek negalite atsikratyti nuovargio, pasikonsultuokite su specialistu.

Ištinusios kojos

Jeigu jūsų viena koja itin ištino palyginti su kita, geriau nieko nelaukę skubėkite pas gydytoją. Tai gali būti susiję su kraujo krešėjimu – kraujo krešulys užkemša kraujagysles ir gali būti mirtinas. Dėl kraujo krešulių galima kaltinti hormonus, kontraceptines tabletes bei onkologines ligas.

Pilvo bėdos

Dėl kraujo krešulių galima kaltinti hormonus, kontraceptines tabletes bei onkologines ligas.

Jeigu jaučiate ilgai nepraeinantį šleikštulį, sutrinka virškinimo sistema, nieko nevalgėte, tačiau skrandis atrodo pilnas, veikiausiai turite žarnyno bėdų. Pasak J.Schinko, tai gali būti susiję su kiaušidžių, storosios žarnos, skrandžio vėžiu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Juodasis šokoladas gali apsaugoti nuo kasos vėžio

Ginekologiniai sutrikimai

Pasikeitusi makšties spalva (normali ji turėtų būti rožinė), gali būti tam tikrų sutrikimų požymis. Kaip ir niežėjimas ar nesiliaujantis peršėjimas, pasikeitęs odos paviršius. J.Schinkas tikina, kad tai gali būti taip pat vėžio požymis.

Dubens skausmai

Net jeigu tai vos jaučiamas skausmas, to neturėtų būti. Manoma, kad tai divertikulito, endometriozės požymis, todėl nedelsdamos skubėkite pas specialistą.