9 kliūtys, kurios neleidžia sukurti laimingo ir gražaus gyvenimo

 / Vida Press nuotr.
/ Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-07-20 19:00
AA

Anot kai kurių išminčių, tikroji gyvenimo laimė – ne tikslų ir svajonių įgyvendinimas, o kritinių ir sudėtingų situacijų nebuvimas jame. Mes galime tapti laimingais ir viskuo patenkinais žmonėmis tuo atveju, jeigu sugebėsime išvengti kliūčių, kurios atneša į gyvenimą problemų ir sumaišties.

Norite tapti laimingais ir sėkmingais? Tuomet nedelsdami venkite šių kliūčių.

1 kliūtis: neužbaigti darbai

Jeigu norite, kad gyvenimas taptų geresnis, o ateitis šviesesnė, turite išmokti užbaigti svarbius ir iš tiesų reikšmingus darbus. Rašykite darbus į kalendorių, atsiminkite ir planuokite: darykite viską, kad spėtumėte padaryti svarbiausius savo gyvenime darbus.

Neužbaigti darbai kada nors taps jums nepakeliama našta, kuri trauks jus atgal ir nesuteiks galimybės atversti naujo gyvenimo puslapio. Pamatysite, gyvenimas taps lengvesnis, jame atsiras daugiau galimybių ir džiaugsmo akimirkų.

2 kliūtis: dabarties ignoravimas

Ne veltui sakoma: „Ką pasėsi, tą ir pjausi.“ Mūsų dabartis – tai mūsų praeities veiksmų ir darbų rezultatas. Ateitis – veiksmų ir darbų, kuriuos darome būtent dabar, rezultatas. Jeigu protingai elgsimės su dabarties poelgiais ir žodžiais, jie taps stipriu ir šviesiu pamatu ateičiai.

Remiantis šia paprasta taisykle, galime pagerinti bet kokį dalyką savo gyvenime. Jums reikia sutaupyti kažkiek pinigų? Pradėkite tai daryti jau šiandien – nors po truputį, bet reguliariai. Norite atsikratyti antsvorio ir džiaugtis puikia figūra? Pradėkite nuo dabar sportuoti ir tinkamai maitintis.

Atminkite šią auksinę taisyklę: tai, ką mes darome šiandien, būtinai turės įtakos mūsų ateičiai.

3 kliūtis: prioritetų nebuvimas

Jeigu norite turėti laiko svarbiems dalykams, turite visada apie juos galvoti, susikoncentuoti ties jais. Jeigu jums kilo spontaniška mintis, neskubėkite jos įgyvendinti. Kodėl? Viskas labai paprasta – jeigu švaistysite savo brangų laiką spontaniškiems, nors ir maloniems veiksmams, jūs neturėsite laiko įgyvendinti iš tiesų svarbių dalykų.

4 kliūtis: saviapgaulė

Jeigu norite pats sau būti piktu priešu, pabandykite užsiimti saviapgaule. Melavimas sau yra pati didžiausia nepagarba savo asmenybei: jis veda į niekur ir nieko nesuteikia mainais. Kas yra saviapgaulė? Štai keletas pavyzdžių:

  • jis/ji yra geras/gera, tiesiog toks jau charakteris;
  • vaikas yra paklusnus, tiesiog dabar jam tam tikro amžiaus krizė;
  • aš myliu savo darbą, tiesiog šiuo metu esu labai išvargusi/-ęs ir pikta/-s;
  • aš nepastorėjau, tiesiog džinsai susitraukė.

Ir taip iki begalybės. Ką gi daryti, kad saviapgaulė netaptų kliūtimi į gražų ir šviesų rytojų? Pabandykite prisiminti visus atvejus, kai pasidavėte saviapgaulei ir nebuvote sąžiningas pačiam artimiausiam žmogui – sau. Gerai pagalvokite, kokie jūsų teiginiai yra melas ir pasistenkite daugiau neapgaudinėti savęs.

Taip pat skaitykite: 10 būdų įveikti stresą mažiau nei per minutę


5 kliūtis: pataikavimas kitiems savo interesų sąskaita

Tiesiausias būdas tapti nelaimingu, piktu ir nieko nespėjančiu žmogumi – visada ir visiems sakyti „taip“, net jeigu iš tikrųjų norite pasakyti „ne, nė už ką pasaulyje“. Žmonės, kurie visada vykdo kitų (nesvarbu, ar tai būtų pažįstami, draugai, ar giminaičiai) prašymus, kad tik jiems įtiktų, nesugeba kontroliuoti savo asmeninio gyvenimo.

Tiesiog pernelyg norėdami įtikti kitiems, jūs netenkate nei jėgų, nei norų savo tikslų įgyvendinimui.

Jeigu norite, kad jūsų gyvenime viskas klostytųsi gerai, turite atsikratyti šio įpročio. Išmokite ginti savo interesus ir norus. Tai nereiškia, kad turite tapti savanaudžiu ir egoistu bei visada kitiems sakyti „ne“.

Tiesiog pernelyg norėdami įtikti kitiems, jūs netenkate nei jėgų, nei norų savo tikslų įgyvendinimui. Prieš sakydami „taip“, pagalvokite, ar jums to iš tiesų reikia, ar neatimate ko nors iš savęs.

6 kliūtis: energijos nutekėjimas

Gyvybinė energija jums reikalinga tam, kad galėtumėte kurti gražų ir laimingą gyvenimą.  Kasdieniai sunkumai, problemos ir konfliktai atima daug energijos, todėl sudėtingose situacijose svarbu išlikti ramiam, nepasiduoti neigiamoms emocijoms ir tikėti, kad visos problemos išsispręs ir viskas bus gerai arba dar geriau.

Išsaugoti gyvybinę energiją padės darbo planavimas, problemų supaprastinimas bei visavertis poilsis. Nepamirškite pasivaikščioti gryname ore, užsiimti kokia nors širdžiai miela veikla, bendrauti su artimaisiais.

7 kliūtis: nusiskundimai vietoj prašymų

Išminčiai teigia, kad mes gauname lygiai tiek, kiek paprašėme. Atkeipkite dėmesį, ne tiek, kiek nusipelnėme, o būtent tiek, kiek sugebėjome paprašyti. Atsiverkite pasauliui ir žmonėms, atvirai išsakykite, ko norėtumėte ir ko jums reikia. Paistenkite nesiskųsti – tai neprotingas energijos švaistymas.

8 kliūtis: savo trūkumų neigimas

Nesigėdykite ir neneikite savo trūkumų. Jūs net neįsivaizduojate, kaip greitai trūkumas gali pavirsti į privalumą. Nemažai žinomų žmonių savo trūkumus pavertė privalumais ir sugebėjo užkariauti milijonų gerbėjų širdis.

Taip pat skaitykite: Sužinokite, ar esate charizmatiška asmenybė

Be to, jūsų silpnybės padės jums tapti sąžingesniais ir su savimi, ir su kitais. Geriau įspėkite kitus, kad mėgstate, pavyzdžiui, paliežuvauti ar kad nuolat vėluojate. Tokiu atveju jūs suteiksite žmogui informacijos apie save, pademonstruosite sąžiningumą ir užkariausite to žmogaus širdį.

9 kliūtis: svajonės vietoj veiksmų

Kad svajonės pildytųsi... / Shutterstock nuotr.

Didelė klaida, kuri neleidžia žmonėms pasiekti užsibrėžtų tikslų, yra ta, jog jie tik svajoja ir nebando įgyvendinti idėjų. Jeigu gulėsite ant sofos ir svajosite, bet nepajudinsite nė piršto, kad pasiektumėte tą svajonę, vargu ar jūsų norai išsipildys. Taip nebūna.

Jeigu norite, kad gyvenimas būtų gražus ir laimingas, pradėkite veikti. Padarykite bent nedidelę dalį, ir jūs labai nustebsite, kai pastebėsite, kad viskas yra įmanoma.