9 keisčiausios Anglijos karalienės galios ir privilegijos

Elizabeth II ir Anna Wintour Londono mados savaitėje / Vida Press nuotr.
Elizabeth II ir Anna Wintour Londono mados savaitėje / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-05-29 08:00
AA

Nepaisant prabangaus gyvenimo Anglijos karalienė Elizabeth II gali pasigirti ir kitais unikaliais privalumais, kuriuos garantuoja šis titulas. 

Štai, 9 keisčiausios karalienės galios ir privilegijos:

1) Ji be teisių gali vairuoti automobilį.

Ji ne tik yra vienintelis Jungtinės Karalystės gyventojas galintis vairuoti automobilį be teisių. Vairuoti ji išmoko antrojo pasaulinio karo metu, kuomet jai teko suvaldyti pirmajai pagalbai moterims skirtą transporto priemonę.

2) Keliaujant jai nereikia paso.

Nors kitiems karališkosios šeimos nariams turėti su savimi dokumentą privaloma, karalienei suteikiama išimtis. Mat, visi Jungtinės karalystės pasai yra išduodami karalienės vardu. Todėl jai dokumento turėti nebereikia.

3) Ji du kartus per metus gali švęsti gimtadienį.

Ji yra tokia svarbi, kad gimtadienį gali švęsti net du kartus metuose. Jos oficialus gimtadienis yra balandžio 21-ąją, o kitas – birželį.

4) Ji turi privatų bankomatą.

Bekingemo rūmų rūsyję yra nuosavas, pinigus išgryninantis bankomatas.

5) Ji turi labai daug gyvūnų.

Niekam ne paslaptis, kad karalienė augina didžiulį būrį korgių veislės šunų. Tačiau tai, toli gražu, nėra visi jos augintiniai – jai priklauso visos Temzėje esančios gulbės, visi Britanijos vandenių delfinai ir banginiai.

6) Ji gali nemokėti mokesčių.

Nors mokesčių mokėti jai nereikia, karalienė nuo 1992 metų valstybei sumoka savo dalį.

7) Ji negali būti suimta.

Karalienė turi imunitetą visiems įmanomiems teisėsaugos veiksniams. Įdomu tai, kad ji ir jos šeima turi teisę niekam nesuteikti informacijos apie save.

8) Ji turi savo poetą.

Dabartinė karalienės poetė yra poezijos konkursų laureatė Carol Ann Duffy. Tokia garbė suteikiama tik nacionalinės reikšmės poetams.

9) Ji yra svarbiausias asmuo Jungtinės Karalystės religiniame segmente.

Kartu su jos karališkuoju titulu karalienė tapo svarbiausiu Anglijos bažnyčios žmogumi. Tai reiškia, kad ji neturi teisės pakeisti religijos ar bažnyčios. O jeigu ji tai pakeistų – galėtų netekti savo titulo.