9 faktai iš garbanių gyvenimo

Šią vasarą ypač madingu taps gaivumas ir lengvumas/Vida Press nuotr. / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Garbanos puošia – su tuo, matyt, sutiktų visos. Išskyrus pačias garbanes. Tai unikali gamtos dovana, kurios neretai pavydi lygiaplaukės. Bet garbanos – nepaklusnios, ir nenuspėjamos, ir dar daugybė kitų „ir“. O atrasti priemonių, tiksiančių būtent garbanotiems plaukams, – ilga kelionė. Garbanės gyvenimas tikrai nenuobodus. Štai devyni (rimti ir ne visai) tai patvirtinantys faktai.

Orų prognozės appsas telefone – privalomas

Itin tankios garbanos – kuo puikiausias barometras. Greičiausiai ne vienos garbanės plaukai galėtų „nustatyti“ oro drėgmę lauke. Tad pabudus ryte greitas žvilgsnis į telefoną padeda susitvarkyti nepaklusnias garbanas naudojant tokias priemones, kurios „pasišiaušusių avinukų“ problemą drėgną ar vėjuotą dieną galėtų išspręsti geriausiai.

Gero plaukų meistro tenka paieškoti

Kaip ir bet kuri kita moteris, garbanė nori puikiai atrodyti. Tai reiškia, kad jai svarbi ir plaukų spalva, ir jų forma. O štai patyrusį meistrą, kuris žinotų, kaip tvarkytis su nepaklusniais plaukais, atrasti ne visada lengva. Turime pridėti, kad geras meistras nėra vien tas, kuris susivokia garbanės vizitui skirti 2 valandas, bet ir žino, kaip apkirpti garbanas ir netyčiom nesuteikti plaukų kupetai trikampio formos.

Dažniausiai kirpykloje plaukus aptiesina ir gražiai sušukuoja ir kirpimas atrodo puikus. Kol neišsiplauni galvos...

Įvaizdis – garbanės vizitinė kortelė

Priklausomai nuo garbanų tankumo galite virsti disko karaliene, hipe ar (kaukių vakarėlyje) Romu Dambrausku. Arba Buratino Malvina.

Neprašykite paskolinti plaukų šepečio...

...nes labai garbanotų plaukų savininkės jo nenaudoja. Šukuojami šepečiu garbanoti plaukai dažniausiai veliasi ir dar labiau garbanojasi. O štai retos šukos – būtinybė. Plaukus, šukuojamus tokiomis šukomis, kol jie dar yra šlapi ir palepinti kondicionieriumi, lengviau prižiūrėti.

Tiesa, jei plaukai – tarp banguotų ir garbanotų – šukuojant šepečiu jie garbanojasi mažiau.

Kartais garbanos gyvena savo gyvenimą...

Garbanoti plaukai nepaklusnūs, būna dienų, kai atrodo, kad jie išties gyvena savo gyvenimą! Lyg ir nieko kitaip nedarote, bet vieną rytą jie susisuka į puikias garbanėles, o kitą – varo iš proto nesuvaldomi gaurai... Ką jau kalbėti, jei iš vakaro išsiplovėte galvą ir nuėjote miegoti beveik išdžiūvusiais plaukais...

Garbanoti plaukai kišenę patuština labiau už lygius

Garbanės vonios lentynėlėje stovi ne vien nuplaunamas plaukų kondicionierius – ir nenuplaunamas, stilizavimo kremas, drėkinamoji, glotninamoji kaukė, aliejai, aliejukai... ir dar dešimt kitų priemonių. Juk garbanas reikia ne tik suvaldyti – tokie plaukai iš prigimties linkę sausėti!

Garbanėms tinka ne visos šukuosenos

Trumpi plaukai dažniausiai – ne joms. Kaip ir smarkiai iškarpyti. Mat šie puikiai atrodo pirmą mėnesį ar antrą. Vėliau ima dėtis keisti dalykai: garbanos auga ir raitosi, kaip papuola. Jei kada svajojote apie kirpčiukus, pamirškite ir juos. Nebent... esate nusiteikusi juos kasdien tiesinti.

Garbanotų plaukų šukuosenos (29 nuotr.)
+23

„Aš taip ir maniau, kad tu ragana“

Pasakose raganos paprastai būna susivėlusios – jos, panašu, taip pat buvo garbanės.

Pasakose raganos paprastai būna susivėlusios – jos, panašu, taip pat buvo garbanės. Garbanotus plaukus sudėtinga iššukuoti, o žodis „kaltūnas“ baisiai skamba jau nuo vaikystės... Naktį miegodamos, nejučia vartotės ir sukiojate galvą daugybę kartų ir tai velia plaukus. Garbanotų plaukų savininkėms patartina nusipirkti šilkinį pagalvės užvalkalą. O jeigu ryte nubudote su „veltinuku“, pamėginkite jo atsikratyti šitaip: papurkškite jį nenuplaunamu kondicionieriumi ir pirštais švelniai paspaudykite. Kondicionierius minkština plaukus ir yra priemonė, padedanti be skausmo atraizgyti plaukus. Kartais padeda ir sudrėkinti plaukus paprastu vandeniu.

Garbanės nemėgsta žiemos

Tiksliau, kepurių. Po jomis plaukai atrodo puikiai – bet tik tol, kol ateina laikas kepurę nusiimti. Priplotas viršugalvis ir puri, įsielektrinusi plaukų apačia dar nieko nepapuošė. Na, ačiū madai ir hipsteriams – su kepure kartais galima būti ir patalpoje.

Skaitykite daugiau