9 draugystės metus su mylimąja skaičiuojantis Danas Rapšys: „Su mano gyvenimo būdu susitaikytų ne kiekviena“

Danas Rapšys
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-16 16:28
„Reta, kuri galėtų susitaikyti su mano gyvenimo būdu. Juk su artimu žmogumi norisi leisti visą laiką, o manęs niekad nėra“, – šį pirmadienio vakarą LNK laidoje „Nuo... iki...“ pripažins naujoji Lietuvos plaukimo viltis Danas Rapšys. Jau 9-erius metus su mylimąja Jurinta Urbonaite skaičiuojantis plaukikas džiaugiasi savo meilę atradęs dar mokykloje, kur privertė merginą taip įsimylėti, kad ji jau tiek metų kantriai laukia, kada su Danu galės leisti kiekvieną akimirką.

Į geriausių pasaulio plaukikų gretas rikiuojamas Danas Rapšys šiuo metu išgyvena tikrą pakilimą. Už karjerą jis sako esantis dėkingas tik tėvams, kurie jį priversdavo grįžti į baseiną kaskart, kai treneriai dėl lengvabūdiško charakterio išvarydavo.

Motyvacijos Danui nepritrūko net tada, kai prieš ketverius metus jo viso gyvenimo įdirbis pakibo ant plauko. „Man visi gydytojai sakė, kad nugara nebegalėsiu plaukti. Bet aš pagalvojau: koks man skirtumas, aš ir su sulūžusiu stuburu dirbsiu“, – laidoje prisimins D. Rapšys.

Dano nesustabdė net liepos pabaigoje pasaulio čempionate patirta diskvalifikacija. Nors išgyventi ją, plaukikas neslepia, buvo beprotiškai sunku.

„Diskvalifikuotas prarandi absoliučiai viską… Absoliučiai viską. Tu visą gyvenimą dirbai dėl to starto, praradai viso gyvenimo darbą. Praradai medalius, praradai didesnes stipendijas, pinigus. Todėl tą vakarą praleidau būdamas vienas, rašydamas“, – pasakoja plaukikas.

Tačiau kad ir kas nutiktų, Daną visąlaik pasiruošusi palaikyti ir kiekviename žingsnyje padėti jo mylimoji Jurinta Urbonaitė. Tiesa, panevėžietei iki šiol nelengva susitaikyti su Dano kasdienybe – jo gyvenimas vis keičiasi, didžiąją laiko dalį plaukikas praleidžia užsienyje, o namuose – daugiausia savaitę. Nėra laiko net atostogoms – per visus draugystės metus pora kartu keliavo vos tris kartus.

„Nežinau, kada planuosime šeimą. Jei turėčiau vaiką, tai praktiškai niekada nematyčiau. Po kokių 10 metų vaikas sakytų: tai kas tas mano tėtis? O tėtis sėdi kur nors kalnuose Ispanijoje ir filmus žiūri treniruodamasis. Kada tos visos piršlybos ir vestuvės bus… Bus matyt. Kada bus laiko“, –  pasakos D. Rapšys.

Kodėl Danas atsisako geriausių užsienio klubų kvietimų ir treniruojasi Lietuvoje, kas jam padėjo išgyventi diskvalifikaciją ir kokį psichologinį spaudimą tenka patirti sportininkams – šį pirmadienio vakarą 20 val. laidoje „Nuo... iki…“ per LNK.

 

Temos:

Naujausi straipsniai