9 dažnos klaidos, kurias darote dažydamosi blakstienas

Mergina rūpinasi savo blakstienomis / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-05-16 12:39
Jeigu privalėtumėte pasirinkti tik vieną dekoratyvinės kosmetikos priemonę, tikriausiai beveik visos rinktumėtės blakstienų tušą. Padažytos blakstienos labai pagyvina veidą, išryškina akis, o šios juk, sakoma, yra mūsų sielos veidrodis. Vis tik apie dažymąsi ir blakstienų tušą žinome ne viską.

Kokias klaidas dažniausiai darome?

1. Tikimės, kad vienas tušas padarys VISKĄ

Pariesti, pastorinti, pailginti, patankinti – iš vieno tušo tikitės visko. Bet juk ne visi tušai gali atlikti tiek funkcijų.

Pariesti, pastorinti, pailginti, patankinti – iš vieno tušo tikitės visko. Bet juk ne visi tušai gali atlikti tiek funkcijų. Juk ne veltui jie vadinami „tankinamasis“, „riečiamasis“, „ilginamasis“ ir pan. Turėtumėte apgalvoti, ko labiausiai jums reikia – gal užtenka, kad blakstienos būtų tankesnės ir ilgesnės? Arba jos ilgos ir tereikia, kad tušas jas pariestų?

Galima mėginti pasirinkti du skirtingos paskirties tušus, padažyti vienu, palaukti, kol visiškai išdžius, ir padažyti kitu, tik pasistenkite per smarkiai nepridažyti blakstienų.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

2. Mėginame dažyti visas blakstienas dideliu šepetėliu

Norint gražiai padažyti blakstienas, reikia dažyti jas visas – nuo šaknų iki galiukų, nuo vieno šono iki kito šono. Ir nors su dideliu šepetėliu patogu apimti didesnę dalį, dažyti juo blakstienų galų ar šaknų nėra patogu. Kaip ir šonų, nes galite visur išteplioti tušu. Todėl arba turite pakreipti šepetėlį vertikaliai, arba kitąkart įsigykite tušą su mažesniu šepetėliu.

3. Dažome blakstienas žiūrėdamos žemyn

Tai klasikinis patarimas: žvelgti žemyn, praverti burną ir dažyti blakstienas. Tačiau siekiant jas padažyti gražiai, reikėtų ne tik šepetėlį laikyti vertikaliai ir horizontaliai, bet ir žiūrėti skirtingomis kryptimis, kad būtų lengviau lygiai padengti plaukelius tušu.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

4. Riečiame blakstienas jau padažiusios tušu

Rieskite blakstienas prieš dažydamos tušu, o ne atvirkščiai. Antraip galite pažeisti blakstienas.

Gamta ne kiekvieną moterį apdovanojo riestomis blakstienomis. Jei jos trumpesnės – viskas gerai, bet turint ilgas tiesias blakstienas, nori nenori reikia jas kažkaip pariesti. Jei darote tai žnyplėmis, rieskite prieš dažydamos tušu, o ne atvirkščiai. Antraip galite pažeisti blakstienas.

5. Nenuvalome šepetėlio galiuko

Ar žinote, kodėl dažydamosi neretai ištepliojate akių vokus? Nes nenuvalote tušo nuo šepetėlio galo, ypač jei blakstienų tušas dar naujas. Tai galite padaryti servetėle arba tiesiog nuvalyti tušo perteklių į tūbelės kraštą.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

6. „Pumpuojame“ šepetėlį tušo tūbelėje

Kai blakstienų tušą naudojate nebe pirmą mėnesį, ant šepetėlio „pasiima“ mažiau tušo nei anksčiau, todėl dažna moteris darkart kiša šepetėlį į tūbelę ir papumpuoja, kad tušo „pasisemtų“ daugiau. Taip darant į tūbelę patenka nereikalingo oro, gali užsiveisti bakterijų ir tušas pradeda džiūti.

7. Vakare darkart padažome blakstienas

Taip, per dieną blakstienų tušas apsivalo. Tačiau prieš einant į miestą ar vakarėlį tiesiog imti ir ant viršaus darkart padažyti blakstienas tušu – prasta mintis. Jei jau norite pagyvinti įvaizdį, nuvalykite seną tušą ir padažykite blakstienas iš naujo. Tai ne lūpdažis, kuriam nusivalius, galite vėl dažyti lūpas.

Taip pat geras variantas – naudoti vandeniui atsparų tušą – jis išsilaiko ilgiau.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

8. Nedažome blakstienų šaknų

Tai dar viena pasitaikanti klaida ir dėl jos blakstienos atrodo trumpesnės nei yra. Bijodamos išsibadyti akis ar kad jos pradės ašaroti, moterys nedažo pačių blakstienų šaknų. Tačiau jei taip padarytumėte, įsitikintumėte, kokios ilgos ir gražios gali būti jūsų blakstienos.

9. Iškart puolame valyti ištepliojimų

Ištepti blakstienų tušu paakius ar akių vokus pasitaiko kiekvienai ir tokiu atveju svarbu, kaip jūs elgiatės toliau. Jei iškart puolate vatos pagaliuku valyti ištepliojimo, ištepate dar daugiau, nes tušas būna nespėjęs nudžiūti. Palaukite, kol nudžius blakstienos ir ištepliojimas, ir tada atsargiai ir lengvai nuvalysite.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai