9 dalykai, kuriuos reikėtų daryti 20-ties, kad 30-ties taptum milijonieriumi

Taupyklė / Shutterstock nuotr.
Taupyklė / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-03-06 11:00
AA

Tapti milijonieriumi iki 30-ties yra įmanoma, ir jums nereikia įkurti naujos kartos „Facebook“ ar „Snapchat“, ar laimėti loterijoje didįjį prizą. Daug paprastų žmonių tai darė.

Norėdamas padėti jums pasiekti septynženklį skaičių, businessinsider.com pateikia jums devynis patarimus žmonių, kurie dar būdami jauni tapo milijonieriais. Negalime garantuoti, kad tapsite milijonieriais, bet vadovavimasis šiais patarimais šansų tikrai nesumažins.

1. Susikoncentruokite į uždarbį

„Šiandieninėje ekonominėje alinkoje susitaupyti iki milijonieriaus statuso neįmanoma, – rašo Grantas Cardone, kuris 21-erių bankrutavo ir įsiskolino, o iki 30-ties savo pastangomis tapo milijonieriumi. – Pirmas žingsnis yra palaipsniui didinti savo pajamas ir tai pakartoti.

Mano pajamos buvo 3 000 JAV dolerių per mėnesį, o po 9 mėnesių siekė 20 000 dolerių per mėnesį. Pradėkite sekti pinigus, ir tai privers jus kontroliuoti pajamas ir matyti galimybes.“

Uždirbkite daugiau pinigų – dažnai lengviau pasakyti nei padaryti. Tačiau daugelis žmonių turi pasirinkimų. Pasiskaitykite apie 50 būdų gauti papildomas pajamas, apie vieną kitą gerai apmokamą darbą pašonėje. Pamatysite, įmanoma pagerinti savo finansinę padėtį tikrai!

2. Taupykite ne dėl taupymo, o kad galėtumėte investuoti

Cardone rašo: „Vienintelė priežastis taupyti – tai tuos pinigus investuoti. Padėkite tuos pinigus į saugias, šventas (neliečiamas) sąskaitas. Niekada nenaudokite tų sąskaitų; niekam, net ekstra atveju. Tai privers jus toliau vykdyti pirmą žingsnį (padidinti pajamas). Iki pat šios dienos, bent dukart per metus, aš neturiu nė cento, nes visada investuoju savo perviršį į rizikingą verslą“.

Investuoti nėra taip sudėtinga ar baugu, kaip mums atrodo. Pasvarstykite apie investavimą į individualų pensijos fondą; jų būna įvairių – su skirtingais įnašų limitais bei mokesčių struktūra. Kuriuo fondu galite naudotis, priklauso nuo pajamų ir/ar amžiaus. Jei dar yra atliekamų pinigų, pasidomėkite investicijų fondais bei online investicinėmis platformomis.

Kaip nuolat atidėti tam tikrą pinigų sumą? Padarykite tai automatiniu veiksmu: pasirinkite banke pervedimą į taupomąją sąskaitą, tarkim, po algos. Taip net nepastebėsite tų pinigų, kuriuos atidedate, ir išmoksite gyventi be jų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Turtingų ir sėkmės lydimų žmonių įpročiai iki 8 valandos ryto

3. Paprašykite pagalbos

Taupykite protinę galią, kuo greičiau darydami lengvus sprendimus bei griežtai planuodami nuolat pasikartojančius veiksmus tam, kad paprasčiausias užduotis atliktumėte autopilotu.

„Tam tikru momentu aš nebesugebėjau plėsti savo verslo, kol pasamdžiau kelis labai svarbius verslui žmones“, – rašo Danielis Ally, tapęs milijonieriumi vos 24-erių ir tai padaręs mažiau nei per 5 metus. – Prašyti pagalbos niekada nebuvo mano stiprioji pusė, bet privalėjau tai padaryti. Po kelių mėnesių jau turėjau teisininką, redaktorių, asmeninį trenerį, virėją (dirbo tik dalį dienos) ir kitą personalą.

Pradžioje tai kainavo beprotiškai daug, tačiau galiausiai tai padėjo man uždirbti milijoną. Dauguma žmonių neprašo pagalbos, nes jiems trukdo jų ego.“

Pagalbos prašymas reiškia ne tik esminių žmonių samdymą. Steve‘as Sieboldas savo knygoje „How Rich People Think“ aiškina, kad turtingieji nebijo kurtis savo gerovės pamatus iš kitų kišenių.

„Pasaulio geriausieji tiki kitų žmonių pinigų naudojimu, – rašo jis. – Turtingi žmonės žino, kad neleisti sau kažko, yra visiškai nesvarbu. Tikrasis klausimas yra: „Ar tai verta pirkti, ar į tai verta investuoti, ar to verta siekti?“

4. Būkite ryžtingi

„Venkite „pavargusių“ sprendimų, – rašo Tuckeris Hughesas, tapęs milijonieriumi vos 22-jų. – Dėmesys yra ribotas kasdienis išteklis, galintis tapti produktyvumo kliūtimi. Nepaisant per laiką išsivysčiusios protinės ištvermės, visada bus ta riba, kai palūšite, ir likusios dienos pastangos taps ne tokios optimalios.

Taupykite protinę galią, kuo greičiau darydami lengvus sprendimus bei griežtai planuodami nuolat pasikartojančius veiksmus tam, kad paprasčiausias užduotis atliktumėte autopilotu. Aš žinau, ką dėvėsiu eidamas į darbą ir valgysiu pusryčiams kiekvieną kitos savaitės dieną. O jūs?“

T.Hughesas nėra vienintelis, tikintis ryžtingumo lavinimu. Išstudijavęs 500 milijonierių, žurnalistas ir autorius Napoleonas Hillas nustatė, kad jie visi turi šią savybę.

„Kelių šimtų žmonių, uždirbusių daug daugiau nei milijoną dolerių, analizė parodė, kad kiekvienas iš jų turėjo įprotį greitai priimti sprendimą“, – rašė Hillas savo 1937-ųjų asmeninių finansų klasikoje „Think and Grow Rich“.

5. Nesipuikuokite – pasirodykite

Neįmanoma praturtėti, kai mažai tikitės – turtingiausių, sėkmingiausių žmonių siekiai dideli, ir jie jų siekia.

„Aš nepirkau sau prabangaus laikrodžio ar automobilio, kol mano verslas ir investicijos pradėjo nešti stabilias pajamas“, – teigia G.Cardone. – Kai tapau milijonieriumi, aš vis dar vairavau „Toyota Camry“. Būkite žinomi už darbo etiką, o ne už „žaisliukus“, kuriuos perkate.“

Reikia įkvėpimo daugiau taupyti ir mažiau leisti? Skaitykite patarimus bei strategijas paprastų žmonių, susitaupiusių pakankamai pajamų, kad galėtų išeiti iš darbo nesulaukę 40-ties.

TAIP PAT SKAITYKITE: 6 klaidos, kurias darome aptardami darbo užmokestį

6. Žinokite, kada tinkamai rizikuoti ir siekti tikslo

„Prieš pasiekdami septynių skaitmenų ribą, turite daug rizikuoti, – rašo D.Ally. – Rizikavimas reikalauja daug tikėjimo savimi ir kitais, bet tai turi būti padaryta. Tikėjimas – tai žinojimas, kad galiausiai tai įvyks, svarbiausia tuo tikėti. Gyvenime turėsite žengti didžiulius žingsnius, kartais net nežinodami, kur jie nuves. Nepaisant to, viskas atsipirks, kai pasieksite kitą pusę, net jei pakeliui sudeginsite vieną kitą tiltą.“

Neįmanoma praturtėti, kai mažai tikitės – turtingiausių, sėkmingiausių žmonių siekiai dideli, ir jie jų siekia. Tikslo siekimas bet kokia kaina visose gyvenimo sferose reikalauja rizikos bei tam tikro nežinios toleravimo lygio, bet tai ir gali būti tas skirtumas tarp vidutinio ir turtingo gyvenimo, teigia savarankiškai milijonieriumi tapęs T.Harvas Ekeris, prieš išleisdamas savo knygą „Secrets of the Millionaire Mind“ taip pat tyręs nepaprastai turtingus žmones.

7. Investuokite į save

Skatinu jus siekti daugiau nei milijono. Šioje planetoje nėra pinigų trūkumo – trūksta tik plačiai mąstančių žmonių.

„Saugiausia kada nors daryta mano investicija – į mano ateitį“, – rašo T.Hughesas.  – Skaitykite bent po 30 minučių per dieną, klausykitės aktualių bei svarbių įrašų, kol vairuojate, ir energingai ieškokite mentorių.

Jūs privalote būti ne tik savo srities specialistas, jūs turite būti visų sričių genijus, gebantis kalbėti bet kokia tema – finansine, politine ar sporto. Vartokite žinias kaip orą, o mokymąsi kelkite aukščiau visko.“

Dauguma šių dienų sėkmingų ir turtingų žmonių yra nepasotinami skaitytojai. Pavyzdžiui, Warrenas Buffettas pats apskaičiavo, kad 80% savo darbo dienos jis skiria skaitymui.

8. Įvaldykite bendravimo įgūdžius ir bendradarbiaukite su kitais

Norint susikrauti turtus, reikia ne tik strategijos, bet ir žavesio bei įgūdžių bendraujant su žmonėmis. N.Hillas įspėjo: „Daugiau žmonių praranda savo pozicijas ir didžiąsias savo gyvenimo galimybes būtent dėl šios priežasties, nei dėl visų kitų kartu sudėjus.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Emocijų paleidimo instruktorius Rytis Lukoševičius: „Norite būti laimingi? Nebesinešiokite savo skausmo“

Milijardierius Markas Cubanas „Entrepreneur“ straipsnyje tiesiai šviesiai išdėstė pagrindinius sėkmės versle veiksnius: „Žmonės nekenčia turėti reikalų su šikniais. Visada paprasčiau būti maloniam nei būti šikniumi. Nebūkit šikniais.“

Taigi, yra labai plona riba tarp bendradarbiavimo ir buvimo pastumdėliu.

„Siekdamas septynių skaitmenų ribos aš supratau, kad bendravimas su žmonėmis yra pagrindinė savybė, – rašo N.Ally. – Niekas netampa milijonieriumi, nemokėdamas elgtis su žmonėmis. Turite būti pasiruošę tam, kad geriausi draugai nuo jūsų nusisuks arba jūsų šeima jus išduos. Kartais tai įvyksta mažiausiai nuspėjamu metu.“

9. Taikykitės ne į 1, o į 10 milijonų dolerių

„Didžiausia finansinė klaida, kurią padariau, – per siaurai mąsčiau“, – rašo Cardone. – Skatinu jus siekti daugiau nei milijono. Šioje planetoje nėra pinigų trūkumo – trūksta tik plačiai mąstančių žmonių.“