9 dalykai, kurie trukdo jausti gyvenimo skonį

Juokas suartina / Vida Press nuotr.
Juokas suartina / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-11-08 21:06
AA

Madinga kalbėti apie tai, kad laimė priklauso nuo to, ar sugebėjote „tapti savimi“. Psichologė Sara Fabian, remdamasi savo patirtimi, teigia, kad, norint tapti laiminga, reikia atsisakyti to, kas sunkina gyvenimą.

Jei atsisuktume į praeitį, turbūt paaiškėtų, kad gyvenimą kartino mūsų tėvų perfekcionizmas (mergaitė turi būti geriausia klasėje, o paskui – geriausiai mokytis universitete). Mes pačios išgyvenome dėl to, kad esame „nepakankamai protingos“ suprasti chemiją ar matematiką. Na ir kas! (Kai dabar pagalvoji...) Užtat mums sekėsi kalbos ir menai, turėjome bei turime dar daug talentų!

Net suaugusios kai kurios iš mūsų jaučiasi nepakankamai gražios, nepkankamai lieknos, nepakankamai geros mamos, nepakankamai gabios siekti karjeros. Tad laimingos tos, kurios priima save su visais minusais ir pliusais, o toms, kurios dar nepakankamai pasitiki savimi, Sara Fabian siūlo, ką daryti, kad gyvenimas taptų šviesenis.

Nustokite siekti tobulybės

Tobulybė – tai iliuzija, ji neegzistuoja gamtoje. Nustokite bandyti tapti idealia. Pabandykite tiesiog tapti gera – visose savo gyvenimo srityse. Džiaukitės, kad klystate – iš klaidų mokomės ir įgauname išminties, o ir jos visai nereiškia, kad esate ne savo vietoje. Ir netgi tada, kai jaučiatės nusivylusi, pralaimėjusi ir sugniuždyta, atsiminkite, kad gyvenimas mums paruošia pamokas, kurios ne visos labai malonios, bet su kiekviena klaida mes žengiame žingsnį pirmyn savo tikslų link.

Net jei šiuo metu skendite liūdesyje, nes atrodo, kad niekas nesiseka, tiesiog imkite ir padarykite tai, kas nuo jūsų priklauso.

Nebūtina visą laiką kažką veikti

Žmonės sukurti gyventi, o ne visą laiką dirbti.

Yra moterų, kurios niekada neturi laiko, visada skuba, o jų veiduose tarsi atsispindi rūpestis dėl viso pasaulio problemų... Gal jums atrodo, kad, palyginti su jomis, esate visiška tinginė? Neverta jaustis kaltai, kai nieko neveikiate – jūsų kūnui, protui ir sielai reikia poilsio. Ir dėl to nereikia niekam aiškintis. Kai atrodo, kad niekam, net sau, neturite laiko, stabtelkite ir pažiūrėkite filmą, pasiklausykite muzikos, paskaitykite knygą – pasaulis palauks. Žmonės sukurti gyventi, o ne visą laiką dirbti.

Nekritikuokite savęs

Gerbti reikia ne tik kitus, bet pirmiausia – save. Elkitės su savimi taip, kaip elgiatės su geriausia drauge. O juk draugų neįžeidinėjate ir nekalbate jiems nemalonių dalykų.

Dažnai paaiškėja, kad gyvenime gauname ne tai, ko trokštame, o tai, ką užsitarnaujame. Taigi, reikėtų su savimi elgtis kaip su žmogumi, kuriam likimas, Visata ar Dievas (kas kuo tikite) galės pasiūlyti jo vertų dovanų. Net jei tai jums kelia šypseną, pabandykite atsikratyti buvusio elgesio modelio, kai nuolat sau kartodavote: „Tik man taip gali atsitikti“; „Kokia aš žioplė“; „Taip ir žinojau, kad nepavyks“.

Nustokite ieškoti kaltų

Nė vienas žmogus negali jūsų užgauti be nesąmoningo jūsų sutikimo.

Kaltindamos kitus mes iškart atsiduriame aukos vaidmenyje. Nė vienas žmogus negali jūsų užgauti be nesąmoningo jūsų sutikimo, nors dažniausiai mes galvojame, kad mes „geros“, o kiti „blogi“. Ką daryti? Tiesiog prisiimti atsakomybę už savo mintis, jausmus ir poelgius ir kiekvienoje nemalonioje situacijoje pagalvoti, kad dėl to ir pati šiek tiek prisidėjote. Visi kaltinimai – tik tuščias laiko švaistymas.

Neteiskite aplinkinių

Jei esate linkusi kaltinti ir teisti kitus, reiškia, esate nepatenkinta savo gyvenimu. Tegul tie kiti gyvena savo gyvenimą su savo klaidomis ir atradimais, o jūs – savo. Jei labai kažkuo piktinatės, turbūt tie dalykai kelia nerimą ir jums. Kažkas šykštus? Ekscentriškas? Nedėkingas? Jei puikiai atpažįstate kituose šiuos bruožus, ko gero, jie būdingi ir jums...

Nesijaudinkite dėl to, kas ką apie jus galvoja

Juk negalite įlįsti į kažkieno galvą ir suprasti, kodėl tas žmogus taip galvoja. Taigi, neverta kurti įsivaizduojamų scenarijų – geriau išmokti kontroliuoti savo nerimą ir auginti pasitikėjimą savo jėgomis. Nors jums atrodo, kad kolega kreivai į jus žiūri, tai gali reikšti tik tai, kad jis neišsimiegojo. Nesistenkite spėlioti, kas ką galvoja, nes jei ir galvoja, dažniausiai tikrai ne apie jus...

Nekonkuruokite su kitais

Metams bėgant, ateina supratimas, kad noras su kuo nors varžytis, ką nors nugalėti ir įrodyti, kokia jūs kieta, tai tik jūsų ego noras įsitvirtinti. Kad rastumėte vietą pasaulyje, kad jaustumėtės laiminga, nebūtinai turite kažką nugalėti ir įsitvirtinti kieno nors pralaimėjimo sąskaita. Ramybę ir laimę atneša bendradarbiavimas ir harmonija jūsų sieloje. Nustokite lyginti save su kitais, rinkitės ramybę ir meilę, o ne baimę, kad kažkas bus geresnis už jus. Visiems užteks vietos po saule.

Neplanuokite laimės

Ji nėra verslo projektas. Todėl juokinga, kai žmonės sako: „Pagyvensiu, kai pakeisiu darbą, kai paaugs vaikai, kai dar kartą ištekėsiu, kai nusipirksiu namą, kai turėsiu daugiau pinigų“. Išmokite pastebėti laimės blyksnius dabartyje, o ne laukite ateities, kaip kiti laukia savaitgalio. Koncentruokitės į gerus dalykus, nesimaudykite informacinio purvo voniose. Sara Fabian sako, kad tada, kai nustojo koncentruotis į negatyvius dalykus, o sąmoningai kreipė dėmesį tik į tai, kas džiugina, jos pasaulis pasikeitė. Tereikėjo pamatyti, kad jau dabar ji yra mylima ir myli, turi gerų draugų, yra sveika, dirba mėgstamą darbą – už visa tai kiekviena galime jaustis dėkinga.

Nesistenkite visiems patikti

Verčiau galvokite apie savo poreikius. Jūs pati renkatės, kaip gyventi, nors gal kažkam tai nepatinka. Ką gi – tikrai ne jūs, o kiti atsakingi už tai, kad jaučiasi nusivylę. Tai tik reiškia, kad jie tikėjosi iš jūsų kažkokių veiksmų, kurie atitiktų jų, o ne jūsų lūkesčius. Išmokite ramiai pasakyti „Ne“ – tai nei įžeidimas, nei blogis, tai sprendimas, nes jūsų gyvenimas priklauso jums.