9 būdai, kaip pagerinti darbo efektyvumą ir nesiblaškyti

Darbas biure / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-26 13:10
Nors įprasta darbo dienos trukmė – aštuonios valandos, o kartais ir ilgiau, tiek ilgai išlaikyti budrų protą labai sunku. Per darbo dieną pavargstame tiek fiziškai, tiek emociškai; nuolat atsiranda kokių nors trikdžių: kas nors užkalbina, triukšmauja, o dar tas noras panaršyti internete... Jei ir jums sunku sukoncentruoti dėmesį, siūlome kelis patarimus, kaip pagerinti darbo produktyvumą.

1. Darykite pertraukėles

Gal nuskambės keistai, kad norint dirbti produktyviai, reikia dirbti mažiau, bet tai tiesa. Jei neleidžiate sau atsikvėpti, tą patį darbą darote ilgai ir nuobodžiai.

Susiplanuokite užduotis taip, kad galėtumėte 52 minutes dirbti, tuomet pailsėti – tyrimų duomenimis, poilsiui reikalingos 17 minučių. Tuomet vėl  52 minutes dirbate (be plepėjimo su kolegomis ar naršymo internete), o kitas 17 minučių skiriate poilsiui. Taip per darbo dieną išeina septyni ciklai.  

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

2. Atsistokite

Apie tai, kaip kenksminga sveikatai visą darbo dieną prasėdėti, rašėme nesyk, bet stovėjimas naudingas ir dėl kitų priežasčių – stovint pagerėja kraujo cirkuliacija, kūnas atsigauna, todėl atsistokite kuo dažniau. Ne pro šalį būtų pasirąžyti, padaryti kelis tempimo pratimus, o per pietų pertraukėlę – net ir pasimankštinti, jei tik yra kur.

3. Pažiūrėkite ką nors įdomaus

Mielų, įdomių vaizdelių žiūrėjimas gali pagerinti dėmesio koncentraciją, skelbiama 2012 metais Hirošimos universiteto paskelbtame tyrime. Maloniai netikėta, ypač tiems, kurie darbo metu mėgsta pasižiūrėti vaizdelių su šuniukais, kačiukais ar, pavyzdžiui, pandomis. Tai pakelia nuotaiką ir bent kurį laiką dirbama su užsidegimu. Užteks vieno kito filmuko ar nuotraukos, pusvalandį spoksoti į kačiuką, besipešantį su kanarėle, tikrai nebūtina.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

4. Nesineškite darbo namo

Jei jau parėjote namo, nebegalvokite apie darbą ir nebetikrinkite laiškų. Kitą dieną nesijausite pavargę ir viską padarysite.

Šiais laikais galima greitai perdegti ir persidirbti. Išmanieji telefonai, planšetės bei kone visur esantis internetas leidžia pasitikrinti darbinį paštą bet kada ir bet kur. Ir tarsi įpareigoja nedelsiant atsakyti į laišką ir/ar atlikti smulkias užduotis, net jei dabar savaitgalis ar aštunta valanda vakaro.

Tačiau jei jau parėjote namo, nebegalvokite apie darbą ir nebetikrinkite laiškų. Kitą dieną nesijausite pavargę ir viską padarysite.

5. Išjunkite pranešimus

Mūsų darbą dažnai išblaško kompiuterio ekrane atsirandantys pranešimai – tai feisbuke kas nors ką nors pakomentavo ar palaikino, tai į Skype kas nors parašė, tai antivirusinė sistema siūlo įdiegti atnaujinimus. O jei dar išmaniajame telefone įspėjimai apie gautus pranešimus įjungti... Tai ir erzina, ir skatina norą patikrinti, ir atima daug laiko.

 
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

6. Darykite kvėpavimo pratimus

Minutė dvi gilaus kvėpavimo, ir jūsų kūnas atsigauna, o kasdieniai rūpesčiai lieka užmaršty.

Giliai ikvėpkite, iškvėpkite, pakartokite. Minutė dvi gilaus kvėpavimo, ir jūsų kūnas atsigauna, o kasdieniai rūpesčiai lieka užmaršty. Ramus protas – darbinga diena.

7. Gaukite energijos

Kofeino šaltiniai – kava ar arbata, padeda jaustis energingiau ir susikaupti. Tokį poveiki daro ir gumos kramtymas arba citrusiniai vaisiai – apelsinai ir citrinos padeda išlikti budriems ir turi daug vitamino C.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

8. Neatidėliokite darbų

Kaip galima susikaupti žinant, kad kažkas nemalonaus dar vis nepadaryta?

Yra darbų, kuriuos norime daryti, ir yra tokių, kuriuos atidedame paskutinei minutei. Ir nieko čia gero. Nemėgstamus darbus reikėtų padaryti pirmiausia, o ne ieškoti priežasčių juos atlikti vėliau.

Kaip galima susikaupti žinant, kad kažkas nemalonaus dar vis nepadaryta? Tai sutvarkius, bus daug ramiau ir galėsite dirbti netrukdomi įkyrių minčių.

9. Pamėkite darbą

Tai paskutinis, bet labai svarbus aspektas. Kai darbas patinka, žymiai paprasčiau dirbti su ugnele ir neskaičiuojant darbo valandų. Bėgant laikui galima primiršti, kuo darbas mums anksčiau atrodė įdomus ir reikšmingas, dėl to pradedama dirbti vangiai ir tik iš reikalo. Galbūt motyvaciją reikės atrasti iš naujo, tačiau tai tikrai padės atlikti darbus efektyviai.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama

Vaikas ir pinigai

Reklama