84 kg svėrusi ir anoreksiją išsigydžiusi Sofio Gelašvili: „Pradėjo kristi plaukai, klibėti dantys“

Sofio Gelašvili / Agatos Gri nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-11-02 00:08
Stilistė Sofio Gelašvili-Niūnavė šiandien atrodo kaip tikra gulbė. Išpuoselėti plaukai, lygi oda ir idealios kūno linijos – dailios išvaizdos 21-erių merginai galima tik pavydėti. Tačiau mažai kas žino, kad dar prieš keletą metų ji jautėsi bjauriuoju ančiuku ir kompleksavo dėl savo figūros.

Gruzijos parlamentaro, verslininko Valerijaus Gelašvilio dukra Sofio būdama 12 metų svėrė 84 kilogramus.

Ir nors tuomet dėl savo apvalumų ji anaiptol nesuko galvos, bėgant metams papildomi kilogramai kėlė jai kompleksą. Sofio ėmė badauti, akis į akį susidūrė su klastinga liga anoreksija.

Šiandien išlipusi iš pražūtingos ligos gniaužtų ji siekia savo pavyzdžiu parodyti, kaip svarbu gyventi sveikai: sveikai valgyti, daugiau judėti. Socialiniame tinkle Sofio sukūrė puslapį, kuriame ketina dalintis naudingais patarimais apie sportą ir veganišką mitybą – taip, ką propaguoja pati.

TAIP PAT SKAITYKITE: Sofio Gelašvili-Niūniavė su vyru Dominyku po vestuvių ėmėsi verslo: atidarė sporto klubą

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Healthy Life Style + Vegan Recipes“ – taip vadinasi naujas Sofio puslapis feisbuke.

„Merginos manęs dažnai klausia ir prašo patarimų, klausia receptų, ką gaminu, kaip maitinuosi. Tai paskatino mane sukurti šį puslapį. Čia dalinsiuosi savo pasiektais rezultatais, kurie, tikiu, ne tik kitus, bet ir mane motyvuos siekti savo tikslo“, – Žmonės.lt sakė Sofio.

Feisbuke mergina pasidalino keliomis vaikystės ir paauglystės nuotraukomis, po kuriomis surašė jautrią savo istoriją.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Sofio įrašą feisbuke skaitykite žemiau:

„Atėjo diena, kai noriu jums papasakoti savo istorija. Nuo 1-erių nevalgau mėsos ir žuvies (savo noru, tikriausiai nepakęsdavau kvapo, kaip ir iki šiol, buvau vegetare, tačiau pieniškus produktus valgydavau.

Tad būdama visai maža kaip ir dauguma vaikų nevalgydavau grūdų ir daržovių... Dėl to, kad nejausčiau alkio jausmo, valgydavau visokias bandeles, bulvytes fri, na, ir visokius saldumynus.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Būdama 12 metų svėriau 84 kilogramus. Aišku, aplinkiniai šaipydavosi. Tėvai kankinosi, vesdavo mane pas visokius dietologus, bet man būdavo neįdomu – vis tiek kur už kampo suvalgydavau kokia bandutę, kol niekas nemato.

Sakydavau, na ir kas, aš ir taip laiminga. Tačiau atėjo diena kai aš augau, tapau paaugle ir man taip pat norėjosi šiek tiek dėmesio, pradėjau jaustis nebe gerai. Todėl susikaupiau, pati, be niekieno pagalbos, atsisakiau visų miltinių produktų, kepto maisto, druskos, cukraus ir per pusę metų numečiau 35 kilogramus. Po mėnesio – dar 10.

Nutiko taip, kad 13 metu susirgau anoreksija. Teko lankytis pas psichologus, po metų susireguliavau svorį. Bet ta anoreksija pasikartojo, kai man buvo 18 metų ir išvažiavau gyventi į Paryžių (turėjau didelę baimę priaugti svorio), svėriau 43 kilogramus, ūgis buvo 176.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Plaukai pradėjo kristi kuokštais, dantys – klibėti. Tada supratau, kad taip toliau tęstis nebegali. Pradėjau valgyt ir vėl svėriau normaliai, 56 kilogramus, bet svoris vis svyravo – tai krito, tai kilo.

Prieš metus atsisakiau ir pieniškų produktų, galvojau, tokiu būdu susireguliuosiu sveikesnę mitybą. Dabar esu visiška veganė. Sportuoju jau pora metų kasdien, bent 6 kartus per savaitę – būtinai.

Tačiau nebuvau susireguliavusi mitybos plano. Prieš mėnesį pagaliau jį susireguliavau, ir supratau, kad norint palaikyti gerą svorį ir keisti kūną galima ir nebadaujant. Todėl sukūriau šį puslapį, kad galėčiau su jumis dalintis tuo, ką valgau, kartais pasidalinsiu receptais, taip pat – rezultatais!“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai