8 tiesos, kurios palengvins jūsų gyvenimą

Laiminga mergina / „Fotolia“ nuotr.
Laiminga mergina / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-03-06 10:00
AA

Kad gyvenimas būtų lengvesnis, visai nebūtina daug turėti ar daug mokėti, tiesiog svarbu jį priimti tokį, koks yra. Štai 8 tiesos, kurios padės gyvenimą padaryti paprastesnį.

1. Mažiau planuokite, daugiau darykite.

Rašytojas V. Hugo yra pasakęs: „Svajonėmis galima apsinuodyti taip pat, kaip ir gėlėmis.“

Rašytojas V. Hugo yra pasakęs: „Svajonėmis galima apsinuodyti taip pat, kaip ir gėlėmis.“

Nežinia, ką prancūzas turėjo galvoje taip sakydamas, tačiau argi ne per daug laiko ir energijos iššvaistome svajodami ir kurdami planus, kurie niekada taip ir nevirsta realybe. O tada, kai pradedame iš tiesų veikti, padarome tiek daug, apie ką net nesvajojome.

2. Nesitikėkite neįmanomų dalykų.

Nors yra teigiančiųjų, kad viskas gyvenime įmanoma, tam tikros ribos vis dėlto egzistuoja. Ir ne viskas visada vyksta taip, kaip mums norėtųsi, nes tikrai negalime kontroliuoti visų aplinkybių. Gyvename su aplinkiniais susiję įvairiais saitais. Kartais tos aplinkybės tikrai išmuša žemę iš po kojų. Įsisąmoninę, kad gyvenimas nėra vien rožėmis klotas, būsite tikrai daug laimingesni, nes ištikus kokiam nemaloniam įvykiui suprasite, kad visko gyvenime nutinka, gerą laikotarpį keičia prastesnis ir atvirkščiai. Visada prisiminkite žodžius, kurie buvo užrašyti ant karaliaus Saliamono žiedo: „Ir tai praeis.“ Užuot liūdėję ar keikę likimą, geriau pasistenkite suvokti savo galimybių ribas, nesėkmes vertinkite kaip pamokas ir stenkitės tobulėti.

3. Šalin pasiteisinimus!

Prisiminkite, kiek kartų esate kitiems sakę: „buvau užsiėmęs“, „neturėjau laiko“ ir panašiai. Visi žino, kad tada, kai ko nors labai norime, tikrai randame ir laiko, ir galimybių. Ieškodami pasiteisinimų, atsisakome daugelio galimybių, neleidžiame sau siekti tikslų, ir, žinoma, jaučiamės prastai.

4. Būkite optimistai!

Visada galime pasirinkti, kaip elgtis: ar nepasisekus kaltinti aplinkinius, likimą ir visa aplinkui, ar net ir tokiomis aplinkybėmis ieškoti pozityvių dalykų. Juk, kaip sakoma, lazda turi du galus. Taigi galbūt jums kažkas ir nepasisekė, tačiau pagalvokite, kad gal kaip tik dėl to išvengėte kokių nors dar nemalonesnių dalykų. Ir ne tik tai. Optimistai visada visur įžvelgia galimybes, todėl dažniausiai yra daugelio mėgstami, gyvenimas jiems klostosi palankiau. Net krizės atveju jie ieško išeičių, o ne mato vien neigiamus padarinius.

5. Perženkite savo galimybių ribas.

Kai išbandote naujus dalykus, darote tai, kas jums neįprasta ar neaišku, kuo viskas baigsis, plečiate ne tik savo galimybių, bet ir savo asmenybės ribas. Nesėkmės ir klaidos yra tai, kas padeda jums augti ir veda į sėkmę. Ir visai nesvarbu, kokio amžiaus esate, – tobulėti niekada nevėlu. O klysti – žmogiška. Kaip sakė H. Fordas: „Nesėkmė yra galimybė pradėti viską iš naujo, tik daug sumaniau.“

6. Tapkite maratonininku.

Ne, ne apie sportą čia kalba. Šiuolaikiniame pasaulyje visko norima pasiekti itin greitai ir įdedant kuo mažiau pastangų. Žmonės tapo labai vartotojiški ne tik pirkimo, bet ir tikslo siekimo prasme. Menkiausia nesėkmė juos neretai itin nuliūdina, priverčia nuleisti rankas anksčiau, nei iš tiesų to reikėtų. Užuot stengęsi užkopti į aukštą kalną, tenkinasi tik kalvelėmis. Ugdykite savo ištvermę, siekite didelių tikslų ir pasieksite daugiau, nei norite.

7. Nebijokite keistis. Judėjimas yra gyvenimas.

Psichologų pagalbos ieškantys žmonės neretai skundžiasi tuo, kad yra įstrigę lyg voverės rate. Tai yra: vis susiduria su tokia pačia situacija, ir kaskart, nesvarbu, kad aplink vis kiti žmonės ir aplinkybės, elgiasi lygiai taip pat, kaip jau daugelį kartų buvo pasielgę. O tai lemia tam tikras problemas, kurių jie niekaip negali įveikti. Esame įsikibę savo įpročių ir dažniausiai bijome pasielgti kitaip, naujai, nors įprastas elgesys neduoda gerų rezultatų. Nebijokite keistis, nebijokite laužyti standartų, išbandyti naują elgesį, keisti įpročius. Pavyzdžiui, jus slegia vienatvė, tačiau kad ir kur būdami niekada pirmi neužkalbinsite kito žmogaus, o stengsitės likti nematomas, nes jums nesmagu, baugu, nežinote, ką žmonės pagalvos. O dabar patys, žvelgdami į situaciją iš šalies, pasistenkite įvertinti, ar toks žmogus gali susirasti draugų.

8. Išgyvenkite akimirką.

Pripažinkite, kad neretai mąstote taip: „O tada buvo geri laikai“, „Kada nors gyvensiu geriau“, „Rytoj bus geresnė diena“, „Kai uždirbsiu daugiau pinigų, tai...“ Iš tikrųjų rytojaus gali ir nebūti, bet taip negalvojame ir vis tikimės. Taigi gyvename arba praeitimi, arba ateitimi, o šios akimirkos nepajaučiame, tačiau ji tokia vienintelė ir nepakartojama. Kad ir kaip bijotume ar lauktume rytojaus, jis gali neateiti, tačiau ši akimirka vyksta dabar.

Tačiau viskas susiję. Nuo to, kaip pasielgsite šią akimirką, priklauso jūsų ateitis. Nesigailėkite to, kas jau įvyko, mėgaukitės šia akimirką ir jūsų ateitis bus tikrai puiki.