8 tabu darbo aplinkoje

Darbas / „Shutterstock“ nuotr.
Darbas / „Shutterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-02-06 09:45
AA

Kai esame darbe, turime dirbti – anokia čia paslaptis. Tačiau mes tik žmonės, kurie kartais pridaro klaidų. Vienos jų tėra nereikšmingi nesusipratimai, tačiau kitos gali sukelti didelių nemalonumų. Ko, šiukštu, negalima daryti darbe?

Pamiršti, kad naudojiesi darbo kompiuteriu

Žinoma, daugelis vadovų tikrai neprieštaraus, kad jūs pasitikrintumėte asmeninį elektroninį paštą, feisbuko profilį ar nusiųstumėte žinutę kitą skaipu. Visgi tai nereiškia, kad galite visiškai nevaržomi naudotis kompiuteriu. Jokiu būdu negalima naršyti po nelegalių žaidimų ar informacijos suaugusiems bei piratinius puslapius. Negalima siųstis duomenų iš neaiškių portalų ar apsipirkti internetu.

Jokiu būdu negalima naršyti po nelegalių žaidimų ar informacijos suaugusiems bei piratinius puslapius. Negalima siųstis duomenų iš neaiškių portalų ar apsipirkti internetu.

Ieškoti darbo skelbimų ar siųsti gyvenimo aprašymus į kitą darbovietę taip pat nepriimtina.

Dejuoti ir skųstis dėl darbo

Pabumbėti dėl neįveikiamų užduočių ar pikto vadovo galite namuose artimiesiems ar draugams, tačiau ne kolegoms. Jei darbe susidūrėte su kokia nors problema, ieškokite sprendimo, labiau patyrusių kolegų patarimo ar teiraukitės paties vadovo, kokia jo pozicija šiuo klausimu. Spręskite problemą, o ne skųskitės dėl jos, kitaip atrodysite neprofesionaliai.

Pasakoti visas paslaptis

Susidraugauti su bendradarbiais yra suprantamas troškimas, tačiau išmintingiau būtų apsiriboti su darbu susijusiomis temomis. Kolegos neturi iki smulkmenų žinoti jūsų asmeninių problemų, susijusių su antrąja puse, sveikata ir pan. Pasakyti, kad šiuo metu skiriatės, yra normalu, tačiau leistis į detales, su kuo ir kokiomis aplinkybėmis išeina jūsų antroji pusė, yra neetiška.

Ignoruoti vadovo žodžius

Jei vadovas jums sako, kad darbe turite būti laiku, jis tikrai iš jūsų to tikisi. Jei jis kalba apie netinkamai sprendžiamą problemą, jis tai ir turi omenyje. Jeigu esate prašomi atlikti pirmiau užduotį A, o tik tada susikoncentruoti į B, geriau taip ir darykite, jei norite dirbti šioje darbovietėje ir kada nors pakilti karjeros laiptais.

Visada sakyti „taip“

Vadovas nesamdė jūsų, kaip roboto. Jam reikalinga jūsų nuomonė, patirtis, požiūris, idėjos, kitokie sprendimai. Tai reiškia, kad turite kalbėtis ir bendrauti, siūlyti idėjas ir diskutuoti, o ne linksėti galva ir vykdyti nurodymus. Žinoma, jei išklausęs jūsų argumentus, vadovas vis tiek norės, kad darbas būtų atliktas kitaip, vadovaukitės jo nuomone.

Užmegzti romaną

Tai vienas blogiausių dalykų, kuriuos galite padaryti. Net jei į akį krito bendradarbis ar jūs iš prigimties mėgstate flirtuoti, tuo viskas ir turi apsiriboti. Jei įsivelsite į romaną su kolega, o šis baigsis nesėkmingai, vienam iš jūsų gali tekti išeiti iš darbo. Dar blogiau jei įsivelsite į santykius su vadovu. Atminkite, taip visam laikui susigadinsite reputaciją ir susikursite įvaizdį kolegos (-ės), kuris miega su bosu (-e).

Rekomenduoti įdarbinti draugą

Patarti vadovui įdarbinti savo bičiulį galite tik tuo atveju, jei esate tikras, kad jo žinios ir gebėjimai yra tinkami konkrečiai darbo pozicijai užimti. Taip pat labai svarbu, kad tas žmogus būtų patikimas ir atsakingas. Atminkite, pagal jūsų pasiūlytą naujoką būsite vertinami patys. Jei jis bus netinkamas, vadovas suabejos jūsų, kaip profesionalo, kompetencija.

Užkrėsti kolegas

Jei susirgote užkrečiama liga, kad ir kiek darbų susikaupę ant jūsų stalo, verčiau į darbą neikite. Vienas gripu susirgęs žmogus gali išguldyti visą biurą ir nuostoliai bus kur kas didesni, nei jūsų vieno neatliktas savaitės darbas. Jei susirgote, praneškite vadovui ir kolegai, kuris gali perimti dalį ar net visas jūsų pareigas. Nors sergate namuose, būkite visada pasiekiamas, jei kiltų kokių nors su darbu susijusių klausimų.

Nevaldyti emocijų

Net jei darbas kelia milžinišką stresą, o greta sėdintis kolega nuolat erzina kvailais juokeliais, negalite leisti prasiveržti įtūžiui. Rėkimas, daiktų trankymas ar isteriškas klaviatūros barškėjimas dar neišsprendė jokių problemų. Jei nekorektiškai elgsitės kolegų atžvilgiu (kalbėsite su jais pakeltu tonu, negražiai pavadinsite), galite būti atleisti. Likite ramūs, mandagiai bendraukite su visais ir nieko neapkalbėkite. Nebūtina su kolegomis tapti neišskiriamais draugais, tačiau priešų pulkelis dar niekam nepravertė.