8 produktai, kurie padės pamiršti cigaretes

Metant rūkyti / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Daugelis moterų bijo mesti rūkyti, įsivaizduodamos, kad tuojau priaugs svorio. Tiesa, kartais taip nutinka, bet tik todėl, kad stresas malšinamas traškučiais, saldainiais ar pyragaičiais. O mes rekomenduojame produktus, kurie padėtų pamiršti rūkymą.

Pirmiausia atminkite, kad būtina daug gerti (vandens, sulčių, arbatos), nes skysčiai puikiai šalina toksinus ir valo organizmą. Valgykite mažomis porcijomis ir dažnai.

1. Imbieras

Jis apmalšina trauką prie nikotino, padeda sulieknėti, atjaunina organizmą, aprūpina jį vitaminais ir mineralais. Galima gerti arbatą su imbieru, juo gardinti salotas arba tiesiog pakramsnoti gabalėlį, kai užsimanote parūkyti.

2. Šokoladas

Kai metate rūkyti, labai norisi saldaus, nes nikotino atsisakymas – ypač stiprus stresas, o saldumynai yra vienas  lengviausiai prieinamų būdų numalšinti šį stresą. Tačiau rinkitės tik juodąjį šokoladą, o ne kokius nors neaiškius pyragaičius su kremu. Juodasis šokoladas veikia kaip antidepresantas, bet turi dar vieną gerą ypatybę – jis mažina norą rūkyti. Be to, tokio šokolado, kuriame kakavos yra net 70 proc., daug ir nesuvalgysite.

3. Citrina

Ašarą spaudžianti rūgštelė tikrai padės nuo nikotino trūkumo susiraukusiai exrūkalei. Maža to, tai tikra vitamino C bomba, o būtent šio vitamino ir trūksta cigarečių mėgėjoms. Tad dabar tą trūkumą ir reikia likviduoti. Taigi citrinų sultimis gardinkite salotas, pilkite jas į vandenį ar arbatą.

4. Salieras

Pakramčius saliero stiebų, noras parūkyti tikrai sumažėja. Įdomu, kad ši daržovė visiškai nekaloringa, nes jai suvirškinti sunaudojama daugiau kalorijų nei jų gaunama suvalgius ją.

5. Juodieji serbentai

Irgi puikus vitamino C šaltinis. Be to, dubenėlis šių uogų yra geriau nei kokie nors nesveiki užkandžiai, kai žūtbūt norisi ką nors pakramtyti kenčiant nuo nikotino abstinencijos. Tinka ir kitos sezoninės uogos: jose daug vitaminų ir mažai kalorijų.

6. Petražolės

Jei pakramtysite kelis lapelius, apmalšinsite ne tik norą parūkyti, bet ir alkio jausmą. Beje, 50 g petražolių aprūpina organizmą vitamino C dienos norma. Jose daug vitaminų A ir B.

7. Brokoliniai kopūstai

Juose yra medžiagų, kurios apsaugo plaučių ląsteles. Šioje kopūstų rūšyje daug kalio, cinko, vario, fosforo ir magnio, vitaminų ir antioksidantų. Tad ne veltui teigiama, kad brokoliniai kopūstai apsaugo nuo vėžio.

8. Daržovių sultys

Metusios rūkyti moterys – ne dovanėlė: sudirgusios, nelaimingos, depresyvios. Tačiau blogą nuotaiką gera greitai paverčia magnis, o jo apstu morkose, burokėliuose, moliūguose, sėlenose ir riešutuose. Taigi, į daržovių sultis įsidėjus šiek tiek sėlenų, efektas bus dar didesnis.

Ko atsisakyti

Yra produktų, kurie stiprina norą parūkyti. Pirmiausia tai būtų alkoholis ir kava. Įprotis – galingas ginklas. Rūkaliai įsitikinę, kad malonumą, išgėrus kavos ar išlenkus taurelę, sustiprina ir surūkyta cigaretė. Patartina atsisakyti ir mėsos, dešrų, rūkytų, riebių gaminių.

Skaitykite daugiau