8 patarimai, kaip pirkti greitąją madą (bet atrodyti vertai milijono!)

Mergina matavimosi kabinoje / Vida Press nuotr.
Mergina matavimosi kabinoje / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2015-04-28 07:29
AA

Pamirškite reklamos teiginius apie „Christian Louboutin“ kaip investiciją. Mažai kas šiandien perka rankines, megztinius ar juolab batelius, galvodamos, kaip paliks juos dukrai ar anūkei. Juolab išmaniai išgaudyti greitosios mados perliukai atrodo nė kiek neblogiau nei „investiciniai produktai“ iš Rotušės aikštės „auksinio trikampio“. Kaip juos išgaudyti? Mes žinome – kaip!

1. Prieš eidamos į parduotuves perverskite mados tendencijas (labai tiks LAIMOS „Stilius“, kurį galima įsimesti į rankinę kaip konceptualų paruoštuką), pasidomėkite dizainerių ir populiariųjų prekių ženklų kolaboracijomis (trumpai tariant – koks dizaineris sukūrė ką gero H&M ar „Lindex“) ir riboto leidimo linijomis – šiose būna įdomesnių, išskirtinesnių ir, ko čia slėpti, geresnės kokybės daiktų. 

Ugdykite valią ir neneškite prie kasos nieko, kas tiesiog gražu, bet ko nereikia jums. 

2. Apsispręskite, ko jums reikia. Nepirkite avalynės ir rankinių drabužių krautuvėse ir apskritai, jei jau kalbėti apie investicijas, didžiąją garderobo biudžeto dalį skirkite būtent šiems iškalbingiems ir stilių diktuojantiems daiktams. Ugdykite valią ir neneškite prie kasos nieko, kas tiesiog gražu, bet ko nereikia jums. 

Akimirka iš H&M šou / „Scanpix“ nuotr.

3. Būkite budresnė nei saugos kontrolės pareigūnai oro uoste. Čiuopkite, uoskite, tikrinkite siūles, trinkite audinį tarp pirštų. Netikinkite savęs, kad priprasite prie poliesterio ar kito pluošto, kuris jus erzina, tačiau ir nebijokite sintetikos. Natūrali medvilnė, šilkas, vilna ir kiti kilnūs audiniai laiko ilgiau, jei yra sustiprinti dirbtinio pluošto. O modernių technologijų audiniai išvis lenkia natūraliuosius. 

Sakykite ne net patinkančiam daiktui su neva nepastebimais defektais: styrančiais siūlais, pamestomis sagomis. 

4. Kabinkite atgal besielektrinančio audinio sijonus ir drabužius be pamušalo (variantas – nešiosite juos su šilkiniu apatinuku). Taip pat – sakykite „ne“ net patinkančiam daiktui su neva nepastebimais defektais: styrančiais siūlais, pamestomis sagomis. Nereikia pratintis prie to, kas nėra kokybiška. Pinigus jums moka už gerą darbą, vadinasi, išleisti juos irgi reikia daiktams, kurie džiugins. 

5. Blizgučiai, žvyneliai, leopardo kailis, užrašai ant krūtinės... Jei labai norit – tai reikia (blizgūs akmenėliai beveik vienodai nulaksto ir nuo aukštosios, ir nuo greitosios mados kūrinių), tik, žinoma, drabužiai ir aksesuarai rėksniai neturėtų sudaryti garderobo pagrindo (jei tik jums ne keturiolika). 

Akimirka iš H&M šou / „Scanpix“ nuotr.

6. Pirmenybė – taurioms spalvoms: juodai, tamsiai mėlynai, šokoladinei rudai, smaragdo žalumai, vyno, pilkai, dramblio kaulo, pasteliniams tonams. Klasikinis derinys – kreminis viršus ir juoda ar pilka apačia – visada karališkas. Neonas ar kiti „akimirkos tonai“ – tik už labai pigiai, ir suprantant, kam jums to reikia. Ne, jie neįeina į milijono vertų merginų „privalu turėti“ sąrašą. 

7. Jei tik nesilaukiate, jums nereikia to sijono, kelnių ar suknelės, sutrauktos guma – šitaip drabužiai siuvami tam, kad tiktų visoms figūroms (paprastai jie netinka niekam). Ką jau kalbėti, kad ta guma išsitampo po trijų kartų. Jūs mokate įsiverti diržą, turite taliją ir laiku einate į tualetą.  

8. Išnagrinėkite drabužio priežiūros etiketę ir tučtuojau gražinkite konsultantei baltas šilkines kelnes, kurias galima tik valyti sausai. Žinote, kiek joms jums atsieis iki vasaros pabaigos? Bent penkiskart brangiau nei kainavo!