8 paprasti pratimai akims mankštinti

shutterstock_210593773 / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-08 15:00
Dabar daug laiko praleidžiame prie kompiuterių ekranų, esame įnikę į telefonus, todėl akys nuolat varginamos. Kartais neprošal būtų leisti joms atsipalaiduoti – bent savaitgaliais. Štai keletas patarimų, kaip mankštinti savo akis.

Šiuolaikinis žmogus akių problemas sprendžia lengviausiu keliu: nešioja akinius, lęšius, o jei tai nepadeda ir akys vis tiek silpnėja, ryžtasi operacijai. Visgi, jei kasdien darome dėl savęs daug dalykų, kodėl nepamankštinus akių, juk tai nieko nekainuoja, tereikia rasti keletą laisvų minučių. Beje, pratimai tokie paprasti, kad juos galima daryti net jei esate užimti: stovėdami eilėje prie kasos, važiuodami į darbą, gerdami rytinę kavą.

Keletas pratimų

Pratimas užsimerkus. Užsimerkite ir atsipalaiduokite. Tuomet lengvai pasukite akių obuolius į vieną ir kitą pusę. Šį pratimą galite kartoti keletą kartų. Tai labai tinkamas pratimas ilgai dirbant prie kompiuterio.

Daugkartinis mirksėjimas. Kartais labai naudinga pamirksėti daug kartų. Galbūt iš pirmo žvilgsnio tai atrodo paprasta, tačiau tai padeda akims atsipalaiduoti. Šis pratimas itin tinka po intensyvaus darbo prie kompiuterio, nes daugelis jaučia, kad akys pavargo. 10 kartų greitai mirksėkite, tada pailsėkite ir vėl pamirksėkite. Tai padės akims atsipalaiduoti.

Žemyn aukštyn. Pora sekundžių žiūrėkite žemyn ir staigiai pakelkite žvilgsnį aukštyn. Pratimą kartokite bent 5 kartus, galite tai atlikti ir dešimt kartų.

Arti toli. Pabandykite žiūrėti į kokį nors objektą, esantį arti jūsų. Gerai į jį įsižiūrėkite, patyrinėkite, kaip jis atrodo, pabandykite įžvelgti visas detales. Po po šiek tiek laiko žvilgtelėkite į toliau (už keliolikos metrų) esantį objektą. Jei esate trumparegis, įžvelgti smulkesnes detales jums sudėtingiau, tačiau bandykite tai padaryti. Pratimą kartokite keletą kartų.

Kairėn dešinėn. Galvą laikykite tiesiai ir žiūrėkite į kairę, vėliau į dešinę. Pratimą kartokite bent 5 kartus.

„Fotolia“ nuotr.
„Fotolia“ nuotr.

Užsimerkti ir atsimerkti. Stipriai užsimerkite ir atsimerkite. Tai irgi kartokite keletą kartų. Šis pratimas itin tinkamas, jei ilgai sėdėjote prie kompiuterio.

Viena akis užmerkta, kita atmerkta. Vieną akį užmerkite, o kitą atmerkite kiek galite plačiau. Tai kartokite bent 5–10 kartų.

Mažėjančio šrifto teksto skaitymas. Tai galbūt šiek sudėtingesnis pratimas, kuris reikalaus šiek tiek laiko, tačiau jį išbandyti tikrai naudinga. Tai mažėjančio šrifto teksto skaitymas. Pirmiausiai reikia turėti tokį tekstą (galite jį susirinkti ir kompiuteryje, o paskui atsispausdinti A5 formatu). Atitraukite paveikslėlį per ištiestą ranką ir perskaitykite eilutę, kurią be didelio vargo matote ir įskaitote. Tada skaitykite viena eilutę žemiau, kurios šriftas mažesnis. Taip perskaitykite visą tekstą. Ilgainiui atlikdami šį pratimą pastebėsite, kad įskaitote vis mažesnį šriftą.

TAIP PAT SKAITYKITE Meditacija – veiksmingas būdas pratęsti jaunystę

Ji24.lt

Naujausi straipsniai