8 natūralios priemonės nudegusiems saulėje

Alavijas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Saulė ir gydo, ir žeidžia. Dabar pats pikas, kai daugelis atostogauja ir neišlenda iš saulės nutviekstų paplūdimių, norėdamos sau padovanoti dailesnį įdegį.

Deja, ne visada galime džiaugtis įrudusiu aksominiu kūnu – kartais atvirkščiai sau padarome meškos paslaugą, pamiršusios pažvelgti į laikrodį. Rezultatas - paraudusi, sudirgusi ir ugningo skausmo varstoma oda. Pasidomėkime, kaip sau padėti – greita ir natūrali pagalba mūsų kūnui.

 

1. Neišvaizdusis alavijas, itin naudingas puoselėjant veido ir kūno odą, gali mums padėti ir tada, kai netikėtai padauginame saulės vonių. Galite išbandyti vieną paprasčiausių būdų – alavijų sultis atskieskite santykiu 1:1 ir užšaldykite kubeliais. Tai ne tik atgaivins ir atvėsins saulės nugairintą odą, bet ir numalšins skausmą.

 

2. Kitas variantas – sumalkite mėsmale 10 alavijo lapų iki košelės konsistencijos, įpilkite šiek tiek pieno ir gerai išmaišiusios gauta mase padenkite saulės pažeistas vietas triskart per dieną. Palaikykite bent pusvalandį ir nuplaukite vėsiu vandeniu.

 

3. Net patys stipriausi nudegimai gali būti įveikti stebuklingo medaus ir alavijo dueto, kuris kaip reikiant paspartins net skausmingiausių odos pažeidimų gijimą. Nuplikykite alaviją ir pašalinkite jo odelę. Gautą minkštimą sutrinkite iki vientisos masės ir lygiomis dalimis sumaišykite su skystu, natūraliu medumi. Tuomet dėkite į šaldytuvą ir palaikykite 30 minučių. Atvėsusį tepalą tepkite ant pažeistos odos ir palaikykite bent vieną valandą. Vėliau nuplaukite vėsiu vandeniu.

 

4. Žalios bulvės – tai dar viena greitai odą nuraminanti priemonė. Po tekančiu vandeniu nuplaukite kelias bulves, pašalinkite lupenas ir sutrinkite smulkia tarka. Tarkiais padenkite saulės nudegintos odos vietas ir palaikykite apie 20 minučių. Praėjus nurodytam laikui, nuplaukite vėsiu vandeniu ir atsargiai nusausinkite rankšluosčiu.

 

5. Ramunėlių nuoviras labai greitai ir veiksmingai kovoja su sudirgusia oda bei įvairiais uždegimais, spartina žaizdų gijimo procesą. 1 valg. š. džiovintų ramunėlių užpilkite 1 litru vandens ir užvirinkite. Virkite 5 minutes. Palikite 1 valandą pastovėti, vėliau perkoškite. Ant sudirgintos odos tris kartus per dieną dėkite ramunėlių nuoviru suvilgytus kompresus ir palikite 10-15 minučių.

 

6. Ledinis pienas. Tai iš tikrųjų labai paprastas receptas. Nuo ko pradėti? Į 100 ml pieno įpilkite 5 lašus eukaliptų eterinio aliejaus ir išmaišiusios supilstykite į formeles. Užšaldykite. Naudokite maudžiančioms, nudegusioms kūno vietoms. Priemonė ne tik atvėsins, bet ir atgaivins odą, padės pašalinti nemalonius pojūčius.

 

7. Šviežių agurkų kaukė. Jeigu jums nudegė nosis, padės agurkų griežinėliai. Tiesiog supjaustykite juos ir vis priglauskite prie nosies. Laikykite po 10 minučių kas pusvalandį. Štai ir viskas – paprasta, greita ir efektyvu.

 

8. Labai veiksmingai nudegimus (ir ne tik sukeltus saulės) malšina bei gydo liepų žievių nuoviro kompresai. Nuovirą reiktų ruošti tokiu santykiu: 200 g jaunų liepų žievių: 1 stiklinė vandens. Kompresus su šiuo nuoviru dėkite ant nudegusių vietų ir laikykite po 15-20 min. kelis kartus per dieną.

Skaitykite daugiau