8 faktai apie „Jaunąjį popiežių“: Jude'o Law išbandymai ir žalingas Benedikto XVI įprotis, atsidūręs seriale

Serialas „Jaunasis popiežius“ / Gianni Fiorito nuotr.
Serialas „Jaunasis popiežius“ / Gianni Fiorito nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-08-23 15:35
AA

Vos pasirodęs režisieriaus Paulo Sorrentino serialas „Jaunasis popiežius“ sulaukė didžiulio atgarsio – jį nuo pat pradžių lydėjo tikinčiųjų protestai, peticijos ir raginimai boikotuoti. Atrodo, vieni pamilo, o kiti – nekentė, tačiau abejingų šis serialas nepaliko. O kas liko jo užkulisiuose?

Serialas „Jaunasis popiežius“ pasakoja 47 metų amerikiečio kardinolo Lenio Belardo, netikėtai tapusio jauniausiu popiežiumi Pijumi XIII, istoriją. Amerikiečių aktoriaus Jude'o Law kuriamas popiežiaus charakteris išties šokiruojantis – jis vieną po kitos rūko cigaretes, isterikuoja negavęs norimo gėrimo ir begėdiškai svajoja apie beribę valdžią bei kūniškas aistras.

Visgi kontroversiškam personažui pavyko rasti raktą į žiūrovų ir kino kritikų širdis – 2018 metais Jude'as Law už šį vaidmenį nominuotas „Auksiniam gaubliui“, P.Sorrentino įvertintas prestižiniame Venecijos kino festivalyje. 

Portalas Famefocus.com dalijasi įdomiais faktais apie didžiulio populiarumo sulaukusį „Jaunąjį popiežių“. 

1. Popiežiaus vaidmuo aktoriui Jude’ui Law tapo išbandymu

Vos nusifilmavęs „Jaunajame popiežiuje“, Jude’as Law pareiškė – tai pats sudėtingiausias jo vaidmuo. Aktorius neslėpė, kad įsikūnyti į tokią asmenybę buvo didžiulis malonumas, tačiau kad prisijaukintų vaidmenį, jam teko kreiptis pagalbos net į serialo režisierių Paolo Sorrentino. Visgi režisierius tik šyptelėjęs paragino J.Law pažvelgti į šią asmenybę giliau. Atrodo, kad aktoriui tai puikiai pavyko. 

2. Jude'ui Law teko prisijaukinti dvi asmenybes

Jude'as Law pasakojo, kad kurti vaidmenį buvo nelengva ir dėl dar vienos priežasties – jo personažas buvo it dvi skirtingos asmenybės, kiekvienoje serijoje atsiskleidžiančios palaipsniui. J.Law teko prisijaukinti ir našlaičio Lenny, nežinančio, kas yra meilė, ir popiežiaus Pijaus XIII, atkakliai kovojančio su savo vidiniais išgyvenimais, personažus. Pasak J.Law juokėsi, kad su pastaruoju nepavyko atrasti nieko bendro. 

Jude'as Law / Vida Press nuotr.

3. Tai nėra pirmoji liaupsių sulaukusi P.Sorrentino juosta

Pristatęs serialą „Jaunasis popiežiaus“, režisierius Paolo Sorrentino sulaukė kritikų ir žiūrovų liaupsių. Visgi tai nėra pirmasis P.Sorrentino kūrinys, pelnęs pripažinimą. 2013 metais režisierius pristatė juostą „Didis grožis“, pelniusią P.Sorrentino „Oskarą“ už geriausią užsienio filmą.

4.Jude’ui Law personažas pasirodė panašus į…Donaldą Trumpą

Aktorius Jude'as Law'as norėjo, kad jo kontroversiškasis, į kraštutinumus linkęs veikėjas popiežius Pijus XIII būtų kuo autentiškesnis. Teigiama, kad 2016 metais, kai Donaldas Trumpas buvo išrinktas JAV prezidentu, J.Law pastebėjo, jog jo sukurtas personažas yra panašus į išrinktąjį JAV prezidentą. 

„Mano personažas toks pat nenuspėjamas, kaip Donaldas Trumpas  politiniame pasaulyje, – sakė jis. – Iš pradžių nerimavau, kad tokio veikėjo žiūrovai nepamėgs, bet kai pamačiau išrinktą prezidentą, supratau, kad viskas įmanoma“.

Serialas „Jaunasis popiežius“ / Gianni Fiorito nuotr.

5. Tai – pirmasis serialas, į Vatikaną pažvelgęs su humoru

Paskelbus apie popiežių kuriamą serialą, kino entuziastai tikėjosi dar vieno dramatiško kūrinio, kupino rimtų dialogų. Visgi vos pasirodžius juostai, šios iliuzijos subliuško – čia gausu humoro elementų, o vienoje scenoje vienuolę vaidinusi aktorė Diana Keaton net apsivilko marškinėlius su užrašu: „Aš nekalta mergaitė, bet šie marškinėliai – seni“. Į tokį humorą aršiai sureagavo tikinčiųjų bendruomenė, o serialo kūrėjai sulaukė gausybės kritikos strėlių.

6. Įkvėpu personažui tapo popiežiaus Benedikto XVI žalingas įprotis

Nors popiežius Pijus XIII yra išgalvotas veikėjas, keletą jo bruožių įkvėpė ne kas kitas, o buvęs popiežius Benediktas XVI. Idėja remtis šia asmenybe kilo visai netikėtai – teigiama, kad serialo kūrėjai po mišių pamatė popiežių Benediktą XVI, rūkantį cigaretę. Tuomet ir nuspręsta, kad J.Law personažas turi „pasiskolinti“ šį žalingą įprotį.

Kadras iš serialo „Jaunasis popiežius“

7. Nuogumo nevengiančios scenos slepia žinutę

Seriale „Jaunasis popiežius“ nemažai scenų, kuriose pagrindinis aktorius turėjo filmuotis apsinuoginęs. Pasak J.Law, toks režisieriaus sumanymas turėjo užslėptą žinutę. Teigiama, kad P.Sorrentino norėjo parodyti, jog būdamas nuogas pagrindinis veikėjas tėra paprastas žmogus, o popiežiaus drabužių apsivilkimas simbolizuoja tapimą dvasiniu lyderiu.

8. Vatikano reakcija nustebino daugelį

Vos pasirodžius „Jaunajam popiežiui“ serialo gerbėjai tikėjosi griausmingos Vatikano reakcijos. Visgi dvasinis lyderis Pranciškus apie serialą prabilo prabėgus tik metams po premjeros, o jo reakcija nustebino daugelį. Nors išplatintame pranešime teigta, jog kūrinys – groteskiškas ir neatspindintis realybės, tačiau gali būti puikiai vertinamas kaip meno kūrinys.