8 būdai atminčiai pagerinti

Moteris kavinėje / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-11-02 15:33
Mūsų smegenys XXI amžiuje apkrautos tokia gausybe informacijos, kad nenuostabu, jog kartais pamirštame tuos dalykus, kurie turėtų būti svarbūs. Tad jei ir jums rūpi pagerinti atmintį, štai aštuoni mokslo patvirtinti būdai, kaip tą padaryti.

1. Daugiau daržovių ir vaisių

Mūsų smegenims reikalingas geras maistas. Atmintį gerinti labai padeda daržovės, vaisiai ir uogos. Pavyzdžiui, pastarosios turi antioksidantų, kurie gerina kognityvinę funkciją ir yra Alzheimerio ligos prevencija. Žalios daržovės – tiek brokoliai ar avokadai, tiek lapinės, tokios kaip špinatai, rukola ir pan., taip pat labai naudingos smegenims.

2. Kava

Nors tebekyla diskusijų dėl kavos gėrimo (kai kuriems nuo jos kyla kraujospūdis ir / arba skauda galvą), ištirta, kad kavos vartojimas turi teigiamų padarinių ilgalaikei atminčiai. Trumpalaikei – irgi: atminties pagerėjimas trunka parą nuo kofeino vartojimo.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

3. Vitaminas B12

Vitaminas B12 padeda apsisaugoti nuo demencijos ir atminties blogėjimo.

Norintiems papildomos pagalbos tiks vitaminas B12. Jo yra žuvyje, mėsoje, sojoje, kiaušiniuose ir pieno produktuose, o jei jų nevartojate ar vartojate mažai, galite gerti šio vitamino papildus. Tyrimais nustatyta, kad jis padeda apsisaugoti nuo demencijos ir atminties blogėjimo. Nebijokite, kad padauginsite: tai vandenyje tirpus vitaminas, tad organizmas absorbuoja jo tiek, kiek jam reikia, o visa kita pašalinama.

4. Dėliokite dėliones

Jų (puzzle) tikriausiai dar turite nuo senų laikų, o jei ne, nesunkiai rasite internete arba galėsite parsisiųsti išmaniųjų programėlių į savo telefoną. Ypač tinka tokios, kur reikia įsiminti dėlionės detales – taip skatinama ne tik apskritai smegenų veikla, bet ir lavinama atmintis.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

5. Juokitės

Skamba galbūt keistai, tačiau juokas ne tik gerina nuotaiką ir stiprina pilvo presą (atkreipkite dėmesį, kad ilgai ir smarkiai juokiantis paskausta pilvo raumenis), bet ir suaugusiesiems pagerina trumpalaikę atmintį. Taigi bent kartais nepabijokite pakvailioti, pajuokauti ar pasižiūrėti juokingų vaizdelių internete.

6. Pasportuokite

Ne tik kūnui, bet ir smegenims reikia fizinės veiklos.

Ne tik kūnui, bet ir smegenims reikia fizinės veiklos. Reguliarus aerobinis krūvis (greitas vaikščiojimas, aerobika, bėgiojimas, važinėjimas dviračiu, kardiotreniruoklių mynimas), spartinantis širdies veiklą, pagerina atmintį ir gebėjimą mokytis. Smegenims reikia bent 40 minučių tokios veiklos kasdien.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

7. Išmokite atsipalaiduoti

Būti ramiems ir atsipalaidavusiems šiais laikais tikrai nelengva, to reikia mokytis. Meditacija – koncentravimasis į dabartį ir teisingą kvėpavimą – yra kaip tik tai, ko reikia. Stresas atsakingas už mūsų atminties prastėjimą, o meditacija mažina stresą. Kartais pakanka ir minutės gilaus kvėpavimo ir negalvojimo apie nieką (arba tik apie gerus dalykus), kad aprimtumėte.

8. Išsimiegokite

Koncentraciją, taigi, ir atmintį, gerina kokybiškas miegas. Ir atvirkščiai, jei miegate blogai, nenuostabu, kad esate išsiblaškę ir užmaršūs, sunkiai įsisavinate informaciją. Pastaroji apdorojama ir miego metu, todėl toks svarbus nepertraukiamas miegas.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai