75-tą gimtadienį atšventusi D. Teišerskytė: „Bėgantys metai netrukdo gyventi“

Dalia Teišerskytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-15 14:47
Žinoma Lietuvos poetė, žurnalistė, politikos ir visuomenės veikėja Dalia Teišerskytė išgyvena pokyčių metą. Pabaigusi ilgametę karjerą Seime ir oficialiai nutraukusi santuoką, ji atvertė naują gyvenimo lapą. Neseniai 75-tąjį gimtadienį atšventusi moteris tvirtina, kad bėgantys metai netrukdo gyventi, o mitais apipintos grožio injekcijos laimės tikrai neatneša.

Visuomenėje įprasta manyti, kad moterys vengia garsiai šnekėti apie savo nugyventus metus, o jaunystė asocijuojasi tik su laiko pokyčiams nepaklūstančia išvaizda. Tačiau žinoma Lietuvos poetė, žurnalistė, politikos ir visuomenės veikėja Dalia Teišerskytė tikina neskaičiuojanti prabėgančių metų. Nors pastarasis gyvenimo periodas jai nebuvo lengvas – nutrūko ilgametis darbas Seime bei pasibaigė net 10 metų trukusios skyrybos su vyru, bet, nepaisant to, moteris tvirtina tikrai neliūdinti ir besidžiaugianti kiekviena diena.

„Man prieš mėnesį sukako 75-eri ir aš to neslepiu. Tiek šiandien, tiek vakar gyvenu puikiai. Turiu ką veikti šiame gyvenime, be galo myliu savo skaitytojus, su jais dažnai susitinku. Tai teikia man didžiulį malonumą, nes nėra savaitės, kad kažkur neišvažiuočiau“, – pasakoja Dalia.

Dalia Teišerskytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Dalia Teišerskytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Pasak žinomos poetės, kiekvienas amžiaus tarpsnis yra savaip gražus. Ji tikina, kad su metais žmogaus būdas ar įpročiai nesikeičia ir kipšiukas, gyvenantis joje, nė kiek nepaseno. Dalia ne kartą yra pasakojusi, jog bėgantys metai netrukdo nei keliauti, nei mėgautis knygomis, teatru, menu, nei su draugėmis po parduotuves pasivaikščioti.

„Tas metų bėgimas netrukdo gyventi ir bent jau aš net nepastebėjau, kaip jie praėjo. Prisimenu tik, kad pats linksmiausias mano gimtadienis buvo 44-asis. Tuomet galvojau, kad reikia perplėšti pasaulį per pusę – panašiai taip ir įvyko: šokom ant stalų ir net į baseiną su drabužiais. Ne tik aš, visi buvo priversti tą padaryti“, – smagiais prisiminimais dalijasi Dalia.

Poetė atvirauja, kad mankšta ar sportas niekada nebuvo jai prie širdies, tačiau drąsiai tvirtina, jog ant sofos dienomis tikrai nesėdi ir aktyvios veiklos užtektinai randa buityje.

„Niekada jokių dietų nesilaikiau ir nekėliau sau jokių suvaržymų. Nors dabar papildomai ir nesportuoju, tačiau nuo kovo mėnesio prasideda visi darbai sodyboje: darže, sode, gėlyne. O ir paties namo tvarkymas ir namų ruoša – tai toks fizinis krūvis ir tokie tūpčiojimai, jog papildomai sportuot jau ir nebereikia“, – sako Dalia.

Moteris neslepia – jai teko praverti grožio specialistų kabineto duris ir būtent su tikslu paslėpti laiko paliekamas žymes veide. Tačiau šių procedūrų atnešta patirtis tik leido žinomai poetei suprasti faktą, jog laiko nesustabdysi ir privalai mėgautis bėgančių metų teikiamu džiaugsmu.

„Prieš septynerius metus, kuomet dar dirbau Seime, kartą nuėjau tam, kad suleistų man botokso į veidą. Norėjau paslėpti ryškiai matomas veido raukšles. Bet praėjo pusė metų ir visas efektas dingo. Tuomet ir pagalvojau – o kam to reikia? Pinigai dideli, rezultatas trumpalaikis, o senatvė vis tiek ateis. Kita vertus, jeigu mano metų dama bus su veidu, panašiu į naujagimio užpakalį, juk atrodys labai juokingai“, –  atvirauja moteris.

Dalia Teišerskytė/ Organizatorių nuotr.
Dalia Teišerskytė/ Organizatorių nuotr.

Visgi šiandieną vis daugiau moterų drąsiai kreipiasi į specialistus dėl vienų ar kitų išvaizdos patobulinimo procedūrų. Jos ieško visų įmanomų  būdų paslėpti veide ar kūne paliekamas laiko žymes, mat senti jaunystės kulto visuomenėje yra tarsi kokia nuodėmė. Tačiau specialistai teigia, kad grožyje yra svarbiausia pusiausvyra ir nesiima operacijų, jeigu pacientas pats nežino, ką nori savyje pakeisti.

Atvirą pokalbį su D. Teišerskytė žiūrėkite laidoje „Skyrybos“ per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Naujausi straipsniai