75-metį atšventęs aktorius Danny DeVito: džiaugiasi besąlygiškai palaikančia žmona ir nebijo eksperimentuoti

Danny DeVito Maskvoje
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-12-29 09:00
Gal jis neatrodo kaip vyras, užkariaujantis Holivudą ir apsukantis moterims galvas, bet pasitikėjimo savimi praėjusį mėnesį 75-metį atšventusiam aktoriui Danny DeVITO tikrai netrūksta.

Matyt, dėl to paskui jį kaip užburti seka prodiuseriai, režisieriai ir damos: 1,47 metro ūgio aktorius jau penktą dešimtmetį – viena didžiausių Holivudo žvaigždžių ir įtakinga pramogų verslo figūra (DeVito – vienas iš prodiuserių kompanijos „Jersey Films“, prisidėjusios prie tokių juostų kaip „Bulvarinis skaitalas“, „Kontraktas su neūžauga“, „Žmogus Mėnulyje“, „Oskarui“ nominuotosios „Erinos Brokovič“ atsiradimo, įkūrėjų ir savininkų). Pats juokauja kai kuriais klausimais pranokstąs net kolegą ir bičiulį Arnoldą Schwarzeneggerį (72) – pavyzdžiui, geriau už jį nesilaiko dietos.

Niekas nepatikrins, ar aktorius tikrai turi dešimt nesantuokinių sūnų, kaip prieš septynerius metus prisipažino žurnalistams. Ir juolab ar išties susitikinėjo su Kathleen Turner (65), Susan Sarandon (73), Meg Ryan (58) ir net Charlize Theron (44) – pastaruoju romanu kadaise gyrėsi Ophah Winfrey laidoje, tiesa, vėliau prisipažino juokavęs. O štai santuokinės jo atžalos kruopščiai užfiksuotos – Lucy (36), Grace (34) ir Jacobas (32).

Danny DeVito Maskvoje / ITAR-TASS/„Scanpix“
Danny DeVito Maskvoje / ITAR-TASS/„Scanpix“

Sakytum, ko nepadarai dėl moterų numylėtinio reputacijos, juolab aktoriaus žaidimą palaikė žmona – aktorė, rašytoja, prodiuserė Rhea Perlman (71). Ji pareiškė visada maniusi, kad DeVito pavainikių pasaulyje kur kas daugiau, o štai apie romaną su Theron jis neužsiminęs. Juokai juokais, tačiau šnekama, esą DeVito įprotis nulydėti akimis kiekvieną gražesnę moterį beveik kainavo jam santuoką. Beveik – nes 2012 metais apsigyvenę atskirai Danny ir Rhea po metų vėl susiėjo. 2017-aisiais paskelbta separacija taip pat nesibaigė skyrybomis. Kartu, bet atskirai – taikliausia frazė, apibūdinanti jųdviejų santykius.

Beveik penkiasdešimties metų drauge lengvai neišbrauksi. Aktoriai susipažino 1971-aisiais, tada DeVito nusprendė, kad nebenori tapti grimuotoju bei kirpėju, ir mėgino prasimušti scenoje. To paties siekianti Rhea jį pamatė spektaklyje ir po poros savaičių jau gyveno Danny nuomojamame bute. „Rhea buvo vienintelė moteris, kuria pajėgiau grožėtis neatlošęs galvos“, – vėliau sakė jis. O ji ginčijosi vis tiek esanti keturiais centimetrais aukštesnė.

Pora vaidino trumpametražėje juostoje „Hot Dogs for Gauguin“ – tai vienas iš kelių dešimčių filmų, kuriuos Kongreso biblioteka atrinko į Nacionalinį filmų registrą kaip saugotinus dėl kultūrinės, meninės ir istorinės vertės. Kartu dirbo seriale „Taksi“, komedijoje visai šeimai „Matilda“. Aktorė Mara Wilson (32), juostoje vaidinusi DeVito ir Perlman herojų dukrą, autobiografijoje rašė, kad vyresnių kolegų parama ir globa padėjo įveikti sunkiausią gyvenimo tarpsnį – mamos mirtį. Neseniai DeVito prabilo apie galimybę kurti populiarios juostos tęsinį – „juk pagrindiniai aktoriai gyvi ir net nesusipykę“.

Abu kartus skeptikai veltui laukė skandalingų skyrybų, bet dabar jau aišku, kad kartu nebegyvenantys Perlman ir DeVito sutaria geriau nei po vienu stogu. Abu ne kartą pabrėžė, kad ne tik draugauja ar drauge dirba, bet ir tebemyli vienas kitą. Neseniai Andy Coheno pokalbių šou Rhea patikino nesirengianti skirtis – kasdien kalbasi su vyru, o kai neslegia kasdienybės įtampa, palaikyti gerus santykius lengviau. „Ir aš, ir Danny puikiai sutariame su visais, su savimi ir vienas su kitu. Ko daugiau reikia?“ – retoriškai klausė ji.

Danny DeVito guli prie savo žvaigždės Holivudo Šlovės alėjoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Danny DeVito guli prie savo žvaigždės Holivudo Šlovės alėjoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Biografai ir kritikai neretai svarsto, kas padėjo išgarsėti smulkaus verslininko sūnui, neapdovanotam kanoninio gražuolio išvaizda (aktoriui nustatyta Fairbankso liga – retas genetinis sutrikimas, stabdantis kaulų augimą). Sėkmė, pasitikėjimas savimi, ryžtas, energija (rengdamasis išeiti į sceną ar į filmavimo aikštelę persirengimo kambaryje jis šokinėja ant batuto)? Velniškos ugnelės akyse? Ryškus talentas – jis ne tik komikas, bet ir rimtas aktorius, vaidinęs kultiniame „Skrydyje virš gegutės lizdo“ (savo personažą Martinį pirmiausia įkūnijo teatro scenoje) bei režisierius. „Tokio padaro kaip aš Holivude dar nebuvo – niekas nežino, ką iškrėsiu kitą akimirką“, – kadaise juokavo.

Prie sėkmės turbūt prisidėjo ir viena patraukliausių Danny DeVito savybių – ištikimybė draugams: nuo Michaelo Douglaso (75), su kuriuo susipažino akademijoje, kartu nuomojosi būstą – taip buvo lengviau sukrapštyti 75 dolerius, rūkė „žolę“ ir vedžiojosi merginas, iki vaikystės draugo Jacko Nicholsono (82). O apskritai, DeVito žodžiais, svarbu niekada nesustoti ir nevaikščioti pramintais takeliais. „Nebijokite eksperimentų. Karste nebeišmėginsite nieko naujo, taigi reikia skubėti. Ragaukite naują maistą, susiraskite naujų pomėgių, lankykitės neįprastose vietose“, – yra sakęs. Jo hobiai gana ekstravagantiški: šalia savo namų augina retų veislių kaktusus, o keliaudamas fotografuoja savo basą koją įžymių vietų fone.

Naujausi straipsniai