70 laisvės laužų sostinėje Vasario 16-ąją priminė svarbius Lietuvai istorinius įvykius

 70 laisvės laužų Gedimino prospekte/Pauliaus Peleckio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-16 20:16
Vasario 16-ąją Vilniaus Gedimino prospekte uždegta 70 laisvės laužų. – Vilnius iškilmingai švenčia Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir mini 1949 m. vasario 16 d. Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaracijos pasirašymo 70-ąjį jubiliejų.

Lygiai prieš 70 metų – 1949 m. vasario 16 d. Lietuvos partizanų vadovybė paskelbė vadovausianti nepriklausomos bei demokratinės Lietuvos valstybės atkūrimui ir paklojo pamatus nepriklausomos valstybės atgimimui. Ta proga Vilniaus Gedimino prospekte uždegta 70 laisvės laužų – vienybės ir stiprybės simbolių, kurie mums primena Lietuvos laisvės kovų.

„Pilietinė pareiga, iššūkiai mūsų tautai ir grėsmės valstybei skatina priminti šiuolaikinei visuomenei apie įkvepiantį pavyzdį – partizanų Lietuvą. Pokario partizanai paliko savo didvyrišką įspaudą turtingoje ir permainingoje Lietuvos istorijoje. Jų pasipriešinimas buvo prasmingiausia tautos valios ir laisvės siekio išraiška“, – sakė renginio organizatoriai.

Uždegti 70 laisvės laužų iš visos Lietuvos atvyko Lietuvos laisvės kovų dalyviai ir jų artimieji, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, politikos atstovai, visuomenės veikėjai ir šauliai.

Temos:

Aktualu

Naujausi straipsniai