7 vasaros mados tendencijos, į kurias verta pradėti dairytis jau dabar

„Gucci“ 2016 m. pavasario-vasaros kolekcija / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-11 20:20
Prisijaukinti tendencijas pamažu visada lengviau (finansiškai – irgi), nei per vieną dieną atnaujinti visą garderobą. Ir nors sakoma, kad jau keleri metai madinga viskas, kai kas visuomet madinga labiau. Mes išskyrėme bent keletą drabužių ir aksesuarų, kuriuos galima traukti iš spintos jau dabar. Ir iki pavasario įgyti mados ekspertės reputaciją.

1. Madinga kryptis: kelnės žema talija

Anksčiau ar vėliau jos turėjo sugrįžti – pakankamai ilgai karaliavo aukštas juosmuo. O dabar jis pamažu leidžiasi žemyn, drąsiausias atvejais išleisdamas į laisvę bambą. Jei turite porą džinsų iš ankstyvosios jaunystės laikų, atkreipkite dėmesį, kad tai ne visai tas pats modelis – žemas juosmuo šiandien derinamas su plačiomis ir ilgomis klešnėmis. Ir – dažniausiai – pridengiamas ilgesniu viršumi. Matyt, dizaineriai dar prisimena plikų užpakalių ir apatinių gumučių triumfą ir nėra pasirengę jo pakartoti. 

Įkvėpimo ieškoti: „Alexander Wang“, „Chloé“, „Versace“

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

2. Madinga kryptis: svarbiausia – kaklas 

Kuo labiau kas nors pridengta, tuo labiau krinta į akis, argi ne? Juk įdomu, ką slepia musulmonių parandža?! Mums veido slėpti nereikia, atvirkščiai – ateinantį sezoną dizaineriai atrado, jog moterys turi kaklą, ir ši kūno dalis tapo tiesiog kūno centru! Kalbant rimtai – juo reikia rūpintis ne mažiau nei veidu, nes daugumas papuošalų sukurti būtent segėti ant kaklo. Aktualu – ilgi, siauri plevėsuojantys šalikėliai ar šilko kaspinai, prie pat kaklo prigludę vėriniai, kuriuos galima būtų vadinti antkakliais. 

Įkvėpimo ieškoti: „Chanel“, „Dior“, „Rodarte“

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

3. Madinga kryptis: stebuklingos rankovės

Pavyzdžiui, tokios, kokiomis mostelėjusi Vasilisa Išmintingoji pavertė vyno likučius ir pyrago trupinius stebuklinga pilimi ir aplink tyvuliuojančiu ežeru. Jos ilgos, plačios ir slepiančios pirštus (valgyti sudėtinga, bet ko nepadarai dėl grožio), arba – atvirkščiai – išplatintos ties dilbiais ar pečiais, primenančios varpelį ar pasakų karalienės drabužį. Žodžiu – tokia detalė, kurios neįmanoma nepastebėti ir kuri paverčia paprastus baltus marškinius tuo drabužiu. Tereikia princesiškų rankovių. 

Įkvėpimo ieškoti: „Erdem“, „Fendi“, „Reem Acra“

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

4. Madinga kryptis: įsispiriami bateliai ar klumpaitės 

Visa dizainerių fantazija nukreipta ne į beprotiškus aukštakulnius, o į plokščiapadžius. Įsivaizduokite, kas būtų, jei paprastučius įsispiriamus mokasinus ar šlepetes būtų patikėta dekoruoti „Charlotte Olympia“ ar Christianui Louboutinui?! Įmantrus dekoras (nėriniai, karoliukai etc.) ir patogi pakulnė atrodo labai naujai ir gundomai. Charakteringa detalė – primintas užkulnis, kaip marokietiškų babušių. 

Įkvėpimo ieškoti: „Balenciaga“, „Gucci“, „Victoria Beckham“

5. Madinga kryptis: dėmesio centre pečiai 

Tendencija šmėkštelėjo jau praėjusiais sezonais, tačiau dizaineriams ir publikai patiko, taigi šiltuoju metu laiku visos demonstruosime išlakų stotą. Išties apnuoginti pečiai – vienas saugiausių būdų pademonstruoti kūną ir drauge neatrodyti vulgariai. Faktiškai tai kelios sujungtos tendencijos: drabužiai atidengia pečius, drauge jie – su pabrėžtinai įmantriomis rankovėmis ir kokia nors ypatinga detale apie kaklą. Pavyzdys – flamenko šokėjų apdarai. 

Įkvėpimo ieškoti: „Edun“, „Jason Wu“, „Proenza Schouler“

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

6. Madinga kryptis: Sidabras

Sidabrinė – šio sezono naujoji pilka. Ir kalba ne apie aksesuarus ar papuošalus, o apie pačius drabužius! Sidabras drąsiai papildo pagrindinių tonų sąrašą ir gali būti, kad bus populiaresnis nei rožiniai ir žydri atspalviai, „Pantone“ instituto pripažinti metų spalvomis. Ypatingas mados klyksmas – blizgaus ar matinio sidabro kelnės, palaidinė ar suknelė. Tokios viešnios iš ateities neįmanoma nepastebėti. 

Įkvėpimo ieškoti: „Loewe“, „Paco Rabanne“ 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

7. Madinga kryptis: namų drabužiai lauke

Tendencija bent trejeto meto, bet dar priverčianti sutrikti namų drabužių skyriuje – ar tas atlasinis apdaras skirtas vilkėti tik miegamajame? O šita šilko pižama tiks tik pižamų vakarėlyje?! Kuo toliau, tuo labiau istorijos apie sovietų karininkų žmonas, pasirodančias teatre su nėriniuotais naktiniais, atrodo visai neanekdotiškai! Kaip atskirti, kas tinka dėvėti einant į žmones? Mažiau nėrinių, nepastelinės spalvos, neinfantilūs raštai, audiniai, laikantys formą – tikro drabužio charakteristikos. Derinkite juos su labai rimtais aksesuarais. Ir, aišku, ieškokite ne apatinio trikotažo parduotuvėse. 

Įkvėpimo ieškoti: „Calvin Klein“, „Givenchy“, „Thakoon“ 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai