7 vaikų mama pristatė „terapinį romaną“ moterims

Sabina Daukantaitė / Renginio organizatorių nuotr.
Sabina Daukantaitė / Renginio organizatorių nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-12-13 17:08
AA

Vilniaus Antakalnio bendruomenės namuose „Miesto laboratorija“ tinklaraštininkė, komunikacijos specialistė, 7 vaikų mama, 2016-asiais išrinkta veikliausia Lietuvos moterimi Sabina Daukantaitė pristatė debiutinę knygą „Vandeninės moterys“. Tai Lietuvoje dar negirdėto žanro „terapinis romanas“.

„Šiais laikais nieko nenustebinsi nauja knyga, bet šio romano atsiradimo istorijoje yra viena nepaprasta aplinkybė – pradėjau rašyti tik sulaukusi leidyklos pasiūlymo. Augindama būrį mažamečių vaikų susikaupiau vientisam, didelės apimties kūriniui, kurį šiandien įteikiu skaitytojams. Manau, mano pavyzdys galėtų įkvėpti ir kitas moteris – juk jei galėjau aš, 7 vaikų mama, nuveikti tokį darbą, jos irgi gali įgyvendinti savo ambicingas svajones. Nes kliūtys, atsirandančios tarsi užtvankos mūsų kelyje – tai tik mūsų pačių baimės ir nepasitikėjimas savimi, tačiau atkakliai siekiant – viskas įmanoma“, – pristatydama knygą sakė Sabina.

Knygoje „Vandeninės moterys“ gvildenamos moters saviraiškos, sprendimų laisvės, kūrybiškumo, motinystės, karjeros ir harmoningo santykio su savimi problemos. Autorė itin daug dėmesio skyrė vandens, gamtos ciklų ir dėsnių temoms, kurios kūrybiškai siejamos su pagrindinių herojų – moterų – gyvenimo vingiais.

„Vieniems tai pasirodys knyga apie pažįstamus žmones ir viename vingyje susipynusius jų likimus. Kiti sakys, kad tai knyga apie kūrybiškumą, savęs paieškas, kompromisą tarp motinystės ir saviraiškos. Treti nutars, kad tai knyga apie meilę, jausmų gylį ir trapią laimės akimirką. Žinoma, apie vandenį… Tačiau man tai knyga apie gyvenimą. O tokios negalėčiau parašyti, jei pati nebūčiau iki kaklo įsibridusi į kunkuliuojančias gyvenimo sroves“, – taip knygą pristato autorė.

S. Daukantaitė atskleidžia, kad knygos rašymo procesas – nuo idėjos iki pristatymo – užtruko beveik metus, o „bręsti“ tokiai idėjai teko dar ilgiau. Rašant knygą teko kelis kartus susiorganizuoti „kūrybines atostogas“, kad autorė galėtų šiek tiek laiko skirti vien tik knygos rašymui.

Knygoje skaitytojų laukia ne tik įtraukiantis tekstas, bet ir neįprastas priedas. „Su knygos dailininke Živile Adomaityte sumanėme skaitytojus pradžiuginti originaliais rankų darbo akvarele lietais skirtukais. Pustrečio tūkstančio skirtukų – gana nemažai, o juk kiekvienas jų unikalus, kaip ir mes visi.“