7 smulkios, bet amžinai aktualios makiažo gudrybės

Makiažas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Nuolatos keičiantis mados tendencijoms, atsiradus tūkstančiams produktų ir dar didesnei daugybei metodų, kaip naudoti makiažo priemones, intuicija kliautis nebegalime. Tačiau yra klasikinių patarimų, kurie aktualūs amžinai.

Aišku, jeigu šiais patarimais nesivadovausite, pasaulis nesugrius, tačiau makiažo klaidos paprastai matyti ant veido, tad ar tikrai to norite?

1. Kremine pudra veidą denkite žemyn nukreiptais judesiais. Nesvarbu, tepate pudrą pirštais, kempinėle ar šepetėliu, braukite iš viršaus žemyn. Kodėl tai būtina? Daugelis žmonių turi nepastebimus plaukelius ant veido, dėl jų oda neatrodo visiškai lygi, tad tepdamos kreminę pudrą plaukelių augimo kryptimi (t.y. žemyn), pasieksite lygesnės odos efektą. 

Makiažas / Vida Press nuotr.

2. Nedažykite veido, taip lyg jis būtų kaukė. Nebijokite makiažo priemonių tepti ir už veido „ribų“ –  nepamirškite kaklo ir plaukų linijos. Beje, labai svarbu tolygiai paskirstyti kreminę pudrą, sukurti švelnų perėjimą, kad neliktų ryškaus kontrasto tarp nedažytos odos ir padengtos pudra. 

3. Prie makiažo priemonės pridedamas kempinėles keiskite šepetėliais. Nesvarbu, įsigijote šešėlius vokams ar kompaktinės pudros dėžutę, prie produkto bus pridėta nedidelė kempinėlė ar šešėliams tepti skirtas pagaliukas su mažytėmis kempinėlėmis. Norite gražiai pasidažyti? Nenaudokite jų! Verčiau įsigykite makiažo šepetėlius, kurie palengvins ir pagreitins procesą, leis atsiskleisti visoms produkto gerosioms savybėms. 

Makiažas / Vida Press nuotr.

Guldykite šepetėlius ant rankšluostuko taip, kad šereliai būtų žemiau, nei kita teptuko dalis.

4. Jei norite ilgiau naudoti šepetėlius, tinkamai juos džiovinkite. Jei jau ryžotės pirkti ir naudoti šepetėlius, greičiausiai žinote, jog juos periodiškai būtina plauti. Tačiau ar žinote, jog ne mažiau svarbu ir tinkamai šiuos makiažo įrankius išdžiovinti?

Guldykite šepetėlius ant rankšluostuko taip, kad šereliai būtų žemiau, nei kita teptuko dalis – taip prie šerelių neužsibus vanduo, kuris ilgainiui gali išplauti klijus ir šereliai imtų byrėti.   

5. Išraskite savo lūpų dažų spalvą. Dažnai girdime, esą raudona – amžina ir klasikinė lūpų dažų spalva. Tačiau ne kiekvienas jos atspalvis jums tinka. Galų gale, turimi lūpų dažnai gali pabosti... Nebijokite maišyti skirtingų spalvų – pavyzdžiui, raudoną lūpdažį maišykite su sodrios vyno spalvos dažais, koralinę raudoną sušvelninkite nude atspalvio lūpdažiu. 

Makiažas / Vida Press nuotr.

6. Dažų džiovinamoms lūpoms – vazelinas. Daugeliui moterų patinka matiniai lūpų dažai, tačiau jie neretai džiovina lūpas, o tada bandoma išsisukti ant viršaus užtepant blizgio. Nedarykite to, nes lūpos bus nemaloniai lipnios! Verčiau vietoje blizgio rinkitės paprastą vazeliną – jis drėkins lūpas ir suteiks blizgesio. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip gražinasi profesionalės? Madonnos vizažistės patarimai

7. „Nepompuokite“ blakstienų tušo šepetėlio. Kai kurios moterys mano, jog intensyviai „pompuodamos“ šepetėlį blakstienų tušo indelyje, išgaus daugiau produkto. Tačiau tai ne tik nėra tiesa, bet dar ir kenkia produkto kokybei – „pompuojama“ tūbelė gauna daugiau oro, todėl tušas greičiau išdžiūsta ar užsiteršia bakterijomis. Jei norite daugiau dažų ant blakstienų, tiesiog tepkite antrą sluoksnį.  

Makiažas / Vida Press nuotr.
Skaitykite daugiau