7 ryto ritualai: sunku priprasti, tačiau nauda – neišmatuojama

Labas rytas! / Fotolia nuotr.
Labas rytas! / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-09-20 08:00
AA

Ankstyvi paukščiai paveldės žemę. Bent jau taip teigia 2009-ųjų Leipcigo universiteto tyrimo rezultatai. Mokslininkai priėjo išvadą, kad „ryto žmonės aktyvesni už vakaro žmones.“

Tačiau būti efektyviu vyturiu reiškia ne vien keltis anksčiau už kitus. Svarbiausia pozityviai nusiteikti ir atlikti svarbius dalykus anksčiau už kitus.

Tad nėra tikslo nusistatyti žadintuvą beprotiškai ankstyvam rytui tik tam, kad, prieš eidami į darbą, vėl trumpam užsnūstumėte.

Tam, kad gerai pradėtumėte rytą, turite išsiugdyti kelis įpročius. Pateikiame jums 7 ryto ritualus, prie kurių nelengva priprasti, tačiau galiausiai jie atsipirks, jei tik jų laikysitės.

Iš vakaro pasidarykite ateinančios dienos planą

Na, tai ne visai ryto ritualas, tačiau šis įprotis tikrai prisideda prie produktyvios ryto rutinos. Tad užtikrinkite sau sėkmingą rytą iš vakaro, susikūrę ateinančios dienos veiksmų planą.

Labai padeda, jei iš vakaro pasiruošiate viską, ko jums prireiks rytoj. Įsitikinkite, kad šaldytuve turite visko, ko reikia pusryčiams. Pasirašykite minimalų planą to, ką reikia padaryti ateinančią dieną.

Visa tai skamba labai paprastai, tačiau kai vakare grįžtate namo, labai norisi tiesiog kristi ant sofos ir visą mąstymą palikti rytojui.

Kelkitės labai anksti – iki skausmo anksti

Atleiskite, pelėdos. Laikas prisitaikyti. 20-ties vadovų apklausoje, kurią citavo Laura Vanderkam, laiko valdymo ekspertė ir knygos „What the Most Successful People Do Before Breakfast“ autorė, 90 proc. apklaustųjų sakė, kad darbo dienomis keliasi prieš 6. „PepsiCo“ vadovė Indra Nooyi, pavyzdžiui, pabunda 4 ir būna biure ne vėliau kaip 7 val. „Disney“ vadovas Bobas Igeris atsikelia 4.30 tam, kad paskaitytų. „Twitter“ vadovas Jackas Dorsey keliasi 5.30 ir eina pabėgioti.

Taip, tai skamba labai baisiai, tačiau jei anksčiau eisite miegoti, laikui bėgant nebebus taip sunku ir skaudu keltis tokioje ankstybėje. Esmė: produktyvūs rytai prasideda nuo ankstaus pabudimo.

Pradėkite dieną teisingai – pasimankštinkite

Taip, taip, tarp mūsų yra antžmogių, kuriems labai reikia rytinės mankštos (arba jie tiesiog puikūs melagiai). Bet kokiu atveju, visiems likusiems žavesio visai nekelia mintis keltis brėkštant aušrai, prakaituoti ir „mėgautis“ skaudančiais raumenimis.

Tačiau rytas yra bene idealiausias laikas sportui. Pradėję dieną fiziniais pratimais, išvengsite jų atidėliojimo.

Galvokite apie tai taip: jei net ir patys užimčiausi pasaulio žmonės randa laiko pasportuoti, rasti laiko galite ir jūs. Pavyzdžiui, L.Vanderkam pažymi, kad „Xerox“ vadovė Ursula Burns (rugsėjo 20-ąją jai sukanka 58 metai. – red.) susiplanuoja valandą laiko trunkančią treniruotę 6 valandą ryto dukart per savaitę.

JAV prezidentas Barackas Obama kiekvieną dieną pradeda jėgos ir kardio treniruote, o „Twitter“ vadovas Jackas Dorsey tris kartus pakartoja 7 minučių treniruotę.

„Tai yra beprotiškai užsiėmę žmonės, – sako L.Vanderkam. – Jei net jie skiria laiko sportui, tai tikrai yra svarbu.“

Imkitės prioritetinių projektų

Tylios ryto valandos gali būti idealus laikas susikoncentruoti į svarbius projektus be baimės, kad jums kas nors sutrukdys. Be to, dienos pradžioje tam skirtas laikas užtikrina, kad projektas sulauks jūsų dėmesio prieš visus kitus – vaikus, darbuotojus, viršininkus – išnaudokite šį laiką.

L.Vanderkam kaip pavyzdį pateikia verslo strategę, kuri turėjo tiek daug suplanuotų susitikimų bei trukdžių dienos metu, kad jai atrodė, jog nebegali nieko daugiau daryti. Ji pradėjo svarstyti apie ankstyvą rytmetį kaip laiką projektams, ir kiekvieną dieną pasirinkdavo svarbiausią projektą, ir susitelkdavo į jį. Ir tikrai – nė vienas kolega neužmėtė jos klausimais 6.30 val. ryto. Pagaliau ji galėjo susikaupti.

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 ryto klaidos, kurių niekada nedaro sėkmės lydimi žmonės

Kompiuteris / 123rf.com

Skirkite dėmesio papildomoms veikloms

Labai lengva praleisti papildomus projektus, kai visą dieną buvote susitikimuose, esate pavargę ir alkani bei turite sugalvoti, ką pagaminti vakarienei. Būtent todėl dauguma sėkmės sulaukusių žmonių prieš oficialiai pradėdami savo dieną skiria valandą ar kelias asmeniniams projektams.

Čikagos universiteto istorijos dėstytoja sakė, kad rytines valandas – nuo 6 iki 9 – ji skyrė knygai apie Vakarų Afrikos religinę politiką. Ji skaitė žurnalų straipsnius ir galėjo parašyti po keletą puslapių prieš pradėdamas dirbti kaip dėstytoja.

Rytais skirdama laiko rašymui ir paversdama tai įpročiu, ji viską spėjo laiku. Ji yra tinkamame kelyje. Pasak „Telegraph“, Ludwigas van Beethovenas, Johnas Miltonas, Kurtas Vonnegutas, Maya Angelou ir Victoras Hugo kūrybinius sumanymus įgyvendindavo rytais.

Mylėkitės arba tiesiog kalbėkitės su savo partneriu

Vakare greičiausiai būsite pavargę po dienos darbų. Būtent todėl dauguma sėkmės lydimų žmonių ryšio su savo partneriu palaikymą paverčia rytiniu ritualu.

Be to, svarsto L.Vanderkam, kas suteiks energijos visai dienai labiau nei rytinis seksas? Juk reguliarus seksas gali padaryti jus protingesniu, padidinti pajamas... bei padeda deginti kalorijas.

Net jei kas rytą ir nesimyli, daugybė porų ankstų rytą išnaudoja pokalbiams. Pavyzdžiui, L.Vanderkam pažymi, kad „BlackRock“ vadovas su savo žmona kas rytą iš priemiesčio keliauja į Niujorką. Šiek tiek ilgiau nei valandą trunkančią kelionę jie išnaudoja diskusijoms apie savo gyvenimą, finansus, namų ruošos darbų sąrašą bei savaitės planus.

Mėgaukitės tyla

Gyvenimas neretai būna itin įtemptas. Dažnai pasidaro sunku užimtame grafike atrasti laisvų akimirkų. Jei rytais visuomet skubate, sunku įsivaizduoti, kad galėtumėte skirti laiko tylioms akimirkoms.

Tačiau sąmoningumo praktikavimas nėra laiko gaišimas. Pabandykite skirti kelias minutes tyliems apmąstymams kiekvienos dienos pradžioje. Tas ramias akimirkas galite išnaudoti meditacijai, būsimos sėkmės įsivaizdavimui, maldai ar tiesiog prisiminti, už ką esate dėkingi – rinkitės tai, kas tinka jums. Ta trumpa pertraukėlė gali jus gerai nuteikti visai likusiai dienai.