7 priežastys, kodėl vyrai nutaria skirtis

Pora / Vida Press nuotr.
Pora / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-12-04 20:59
AA

Statistika rodo, kad santuokas nutraukti dažniausiai ryžtasi moterys. Tuo tarpu vyrai, siekdami išsaugoti santykius, yra linkę kreiptis į santuokos specialistus ar psichologus. Vis dėlto poroms, kurios yra linkusios nematyti santuokos bėdų, padėti beveik neįmanoma, portalui huffingtonpost.com teigia psichologas iš Detroito Antonio Borrello.

„Nors nemaža dalis sutuoktinių gali ištverti santuoką užklupusius sunkumus, daug porų, nesiimančių spręsti konfliktų, bendravimo problemų ir kitų nesutarimų, ima vis dažniau pyktis, jausti apmaudą ir, galiausiai, puola į apatiją. O tada jau santuoka netrunka subyrėti.“

A. Borrello ir grupė psichologų bei psichoterapeutų atskleidžia 7 dažniausias priežastis, dėl kurių vyrai nusprendžia skirtis.

1. Jie nesijaučia vertinami

„Vyrai, kaip ir moterys, nori jausti meilę ir palaikymą iš savo antrųjų pusių. Tačiau kai jie jaučiasi nevertinami ne tik žmonos, bet ir visų šeimos narių, meilę užgožia apmaudas, – sako psichologė Alexandra H. Solomon. – Neužtenka palaikyti vien seksualinio ir emocinio ryšių – vienas didžiausių santuokos reikalavimų yra suvokti, kad ji – žemiškas dalykas, o gero žodžio ir įvertinimo atliekant net paprasčiausius buities darbus nusipelno kiekvienas. Vyrai, kurie jaučiasi nevertinami, dažniau nusivilia tokia santuoka ir nori skirtis.“

2. Jie nesutaria dėl finansinių reikalų

Vyrai skundžiasi, jog sutuoktinės finansinę gerovę laiko savaime suprantamu dalyku.

„Daug vyrų, apsilankę pas porų terapeutus, skundžiasi partnerių priimamais finansiniais sprendimais“, – pripažįsta psichoterapeutė F. Diane Barth. Tokia situacija itin dažna, jei šeimoje vyras uždirba daugiau. „Iš paciento lūpų išgirdusi, kad jo žmona „išleidžia visus pinigus, kuriuos uždirbame“, suprantu, kad jis skundžiasi, jog sutuoktinė finansinę gerovę laiko savaime suprantamu dalyku. Vyrai į tai nekreiptų dėmesio – mat daugelis vis dar mano, kad jų pareiga išlaikyti šeimą, jei tik žmona tai pripažintų ir bent retkarčiais padėkotų.“

3. Kuris nors poroje buvo neištikimas

Neištikimybė neretai laikoma santuokos krizės pasekme, vis dėlto problema gali būti gerokai didesnė, – teigia psichologas Antonio Borrello. – Kai vyras palieka žmoną dėl neištikimybės, dažnai neįmanoma sužinoti, kiek sprendimą skirtis paskatino romanas ir kiek – kitos santuokos bėdos. Juk mažai tikėtina, kad santuokoje labai laimingas žmogus ryžtųsi būti neištikimas.“

4. Sutuoktinių niekas nebesieja

„Žmonės keičiasi. Problemų kyla, kai vyras tikisi, kad moteris, kurią jis vedė prieš 10 metų, išliks tokia pat kaip ir jų vestuvių dieną“, – sako psichoterapeutė F. D. Barth. Tikrovė štai kokia: jei norite, kad santuoka išliktų tvirta, turite augti drauge, nes, antraip, rizikuojate augti atskirai. „Dažnai girdžiu vyrus sakančius: „Mūsų nesieja jokie pomėgiai.“ Jis per atostogas nori nardyti Karibų jūroje, o ji – ilsėtis prabangiame viešbutyje Paryžiuje. Jis norėtų nueiti į kiną, tačiau abu su žmona nesutaria, kurį filmą žiūrėti. Šie kasdieniški, menki skirtumai leidžia pajusti, kad nesi nei gerbiamas, nei mylimas, nei įdomus.“

5. Jie jaučiasi nevisaverčiai

„Nemažai nelaimingų vyrų, sutikusių apsilankyti pas porų terapeutą, santuokoje nesijaučia visaverčiai, – primena psichologė A. H. Solomon. – Neretai vyrai elgiasi neadekvačiai (užmezga romaną, kelia balsą ar stengiasi kontroliuoti partnerę) dėl nevisavertiškumo jausmo. Jiems atrodo, kad partnerė juos nuvertina, todėl jie stengiasi atsigriebti „vyriškais“ būdais. Šitaip užsisuka begalinis ratas: žmonai nepatinka vyro elgesys, todėl ji jį kritikuoja. Kuo dažniau kritikuoja, tuo prasčiau vyras jaučiasi. Kuo prasčiau jis jaučiasi, tuo labiau nusigręžia nuo santuokos, o ši pamažu ima byrėti.“

6. Jie susiduria su sekso bėdomis

„Kai vyras ima skųstis intymumo stoka, tai paprastai reiškia, kad sutuoktinė jo nebelaiko fiziškai patraukliu, – atskleidžia psichoterapeutė F. D. Barth. – Ši problema, kurios dažnas vyras yra linkęs nepripažinti, yra dažna seksualinių santykių bėdų dalis.“

7. Jų poreikiai nėra svarbūs

„Kai santuoka ima susidurti su rimtomis bėdomis, labiausiai reikalingas dalykas pasidaro empatija“, – pripažįsta psichologė A. H. Solomon. Jei sutuoktinis įtaria, kad žmona itin mažai dėmesio skiria jo gerovei ir neatsižvelgia į jo patiriamas bėdas, jis ima jausti nusivylimą. „Porai labai svarbu atkurti emocinį ryšį, antraip vyras ima nebetikėti, kad santuoka vėl gali grįžti į buvusias vėžes. Beviltiškumo jausmas itin skausmingas, jis sukuria sąlygas įvykti skyryboms. Baigiantis dienai abu sutuoktiniai turėtų užmigti jausdami, kad tai, ką jie mato ir patiria, yra svarbu.“