7 požymiai, kad organizmo savigynos sistema gali būti nusilpusi

Serganti moteris / Vida Press nuotr.
Serganti moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2015-06-03 18:26
AA

Yra žmonių, kurie išlieka sveikutėliai, net kai aplinkui siautėja virusai, kiti atvirkščiai – serga kelis kartus per sezoną, nesvarbu, už lango žiema ar vasara. Ar yra kokių nors požymių, be polinkio atvėsus orams dažnai sirgti, kurie rodo, kad jūsų imunitetas prastesnis, nei galėtų būti?

1. Esate neabejingi saldumynams       

100 g cukraus pastebimai sumenkina baltųjų kraujo kūnelių gebėjimą sudoroti į organizmą patekusias bakterijas ir nusilpę jie būna iki 5 valandų. Tai nustatyta tyrimo, kurio duomenys publikuoti labai įtakingame žurnale „The American Journal of Clinical Nutrition“, metu.

Spurgos / Shutterstock nuotr.

2. Per mažai vartojate skysčių

Gripuojant ar tiesiog peršalus gydytojai ne šiaip sau liepia gerti kuo daugiau skysčių. Reikia padėti organizmui atsikratyti mikroorganizmų, kurie kalti dėl negalavimo, – tai ir padaro grynas vanduo, arbata ir t. t. Tarkim, jūs dar nesergate, bet žinote, kad, pagal medikų rekomendacijas, skysčių geriate per mažai. Vadinasi, sudarote neblogas sąlygas virusams ir bakterijoms jumyse įsikurti.

Spurgos / Shutterstock nuotr.

3. Viršijate savo kūno masės indeksą

Nutukimas blogai veikia širdį, sąnarius ir kitas kūno dalis bei sistemas. Imuninė – ne išimtis. Pavyzdžiui, vertinant, kokie žmonės ilgiau ir sunkiau sirgo kiaulių gripu, paaiškėjo, kad jų lėtinės ligos, taip pat ir nutukimas padėtį sunkino. Be to, jis gali lemti hormonų pusiausvyros sutrikimą, o tai irgi silpnina organizmo gebėjimą gintis nuo infekcijų.

4. Jaučiate nosies gleivinės džiūvimą

Jeigu sausumo pojūčius nosyje jaučiate seniai, jeigu nei iš šio, nei iš to ima bėgti kraujas iš nosies, vertėtų pasitarti su specialistu.

Kartu su gleivėmis pasišalina virusai, todėl nosies vaidmuo atremiant ligas išties svarbus. Gerai tada, kai nosies viduje netrūksta drėgmės. Gleivinę džiovina įvairūs dalykai: patalpų kondicionavimas, karštas ir sausas, šaltas ir sausas oras, rūkymas, dulkėta aplinka, vaistai, patologiniai nosies pokyčiai ir kt. Dėl drėgmės stokos gleivinė gali taip suplonėti, kad joje atsiranda įtrūkių, o šie, savo ruožtu, būna kalti dėl nosies kraujavimo. Jeigu sausumo pojūčius jaučiate seniai, jeigu nei iš šio, nei iš to ima bėgti kraujas iš nosies, vertėtų pasitarti su specialistu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vaizduotės ir svajonių galia: kaip jos padeda sveikti?

5. Dažnai patiriate stresą

Nieko keista, kad žmonės dažnai pajunta peršalimo simptomus pabaigę kokį nors labai įtemptą, ilgai trukusį darbą. Nustatyta, kad stresas, ypač daugiadienis, stipriai išsekina imuninę sistemą. Negana to, jei stresas įsisuka jau sergant, ligos simptomai gali pastebimai sustiprėti.

Spurgos / Shutterstock nuotr.

6. Kasdien „maitinate“ organizmą nikotinu

Jis slopina antikūnus ir ląsteles, kurių paskirtis – saugoti organizmą nuo įsibrovėlių, o jiems priklauso gripą ir peršalimą sukeliantys mikroorganizmai. Gera žinia ta, kad nustojus rūkyti minėtų imuniteto „kareivių“ aktyvumas didėja.

TAIP PAT SKAITYKITE: Apie kokius negalavimus praneša sapnai?

7. Vadovaujatės pesimistinėmis nuostatomis 

Tyrimais patvirtinta, kad žmonių, kai jie nusiteikę optimistiškai, imuninė sistema veikia geriau nei tuomet, kai pasiduoda pesimistinėms ir nihilistinėms nuotaikoms, kai dominuoja neigiamos emocijos.