7 patarimai, kaip atrodyti stilingai ir planuoti biudžetą

Niujorko gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-02-04 17:40
Melskimės, kad ekonomistai būtų neteisūs, kalbėdami apie artėjančią krizę. Ir drauge planuokime garderobą taip, kad jo papildymas nepaskandintų biudžeto valties. Kai kurias rekomendacijas jūs, be abejo, girdėjote, bet idėjų taupyti ir gerai atrodyti niekada nebūna per daug.

1. Lavinkite akį

Jei svajojate apie „Prada“ ar „Valentino“ rankinę, o leisti sau galite gerokai mažiau, išmokite atpažinti savo svajonių objektą. Atkreipkite dėmesį į formą, faktūrą, furnitūrą ir susiraskite kažką panašaus į „Pradą“, tik be firminio ženkliuko – tokių keturkampių, santūrių ir tobulos formos rankinių tikrai esama. O ženkliukas palauks geresnių laikų.

Idėja beviltiškai mados sekėjai – jei negalite sau leisti „Prada“, nusipirkite šios firmos karulį, kabinamą prie rankinės, – tai vis dar madinga, ypač vasarą. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

2. Ieškokite 

Kitaip nei matematikoje, kalbant apie madą, sukeitus dėmesnis suma net labai gali keistis. Todėl, radusi tai, kas jums patinka, paieškokite šio modelio visur: kitoje parduotuvėje, interneto parduotuvėse, išparduotuvėse, svetainėse, kuriose vartotojos parduoda joms netikusius/nepatikusius rūbus. Tikslas čia net labai pateisina priemonės, o forumai, kuriuose parduodami, pavyzdžiui, internetu pirkti ir netikę daiktai, – tikras lobynas.

Savo atlikusį turtą taip pat siūlome parduoti. Arba nunešti į „H&M” parduotuvę ir gauti 15 proc. nuolaidą pirkiniui. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

3. Grožis – detalėse

Meskite lauk guminius diržus, kuriuos ypač mėgsta greitosios mados kūrėjai. (Griežčiausi stilistai išvis sako, kad toks vaikiškas daiktas negali atsirasti suaugusios moters garderobe). Jis visada prastina vaizdą, todėl vertas keisti nors ir skarele, šilkiniu ar odiniu dirželiu, o gal kaklaryšiu.

Pakeiskite plastikines sagas įdomesnėmis (galima – nevienodomis, likučiai visada kainuoja pigiau). Idėja paprasta – nustatykite silpniausią grandį, nupiginančią derinį, ir jį be gailesčio eliminuokite.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

4. Optinė apgaulė

Dirbtinė zomša atrodo prabangiau ir brangiau nei dirbtinė oda, be to, ją galima valyti pamuilėmis ar šampūnu (ir – nė vienas gyvūnas, siuvant striukę ar sijoną, nenukentėjo – jei jums tai svarbu). Faktūriniai, sunkūs audiniai – tvidas, linas, šilkas – išvaizdesni nei lygūs, o sendinimo efektas padeda užmaskuoti daikto senatvės požymius ir atrodo charakteringai.

 
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Peržiūrėkite garsenybių ar gatvės mados nuotraukas – ar tikrai iš pirmo žvilgsnio atskirsite, kuris sendintų džinsų modelis – „H&M”, o kuris – „7 For All Mankind“? O jei taip – kokia prasmė mokėti daugiau? 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

5. Rūpinkitės daiktais

Sotieji metai ir greitoji mada nuo to beveik atpratino, bet – kam pirkti naują, jei galima be vargo prižiūrėti seną. Mūsų draugai: pūkų rinkiklis (darbščiausios rankos moka išsiversti ir skutimosi peiliuku, bet toks aukštasis pilotažas ne visoms prieinamas), geras batų tepalas, šepetys, paprastas skudurėlis jiems blizginti, impregnatorius ir dėdė batsiuvys. Jei dar rasite tetą siuvėją, pritaikysiančią daiktus ir pataisysiančią smulkius defektus, manykite, kad jūsų madingas garderobas visiškai sukomplektuotas. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

6. Juoda ir balta

O jei – formuotume garderobą ne iš madingiausių ir stilingiausių, o tiesiog iš gražių ir jums tinkančių drabužių? Ir tegu jame vyrauja viena ar dvi spalvos, pavyzdžiui, juoda ir balta ar jų variacijos? Tokius daiktus bus lengva suderinti, jie ilgai nepasens ir tyliai nemirs užtroškę spintoje. Norite ryškumo? Tegu už šią lygą žaidžia aksesuarai ir papuošalai – ekstravagantiški, ryškūs ir būdingi tik jūsų stiliui. Arba – alternatyva – efektingas nagų lakas. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

7. Jei šį mėnesį galite nusipirkti naują daiktą... 

...tegu tai bus suknelė–apatinukas. Kol šalta – nešiokite ją po megztiniais ir švarkais (gatvės mados pavyzdžiai – jūsų įkvėpimo šaltinis), pavasarį – su baltais išdidintais marškiniais (vyrų skyrius – tikra lobių sala), vasara – su romantišku siauru šilkiniu kaspinu ant kaklo. Sunku įsivaizduoti praktiškesnį drabužį – turint omeny, kiek kartų ji galite apsivilkti – nors iš pirmo žvilgsnio jis atrodo koks nori, bet tik ne praktiškas!

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai