7 klasikiniai aksesuarai, aktualiausi šiuolaikinėje madoje

Madingi aksesuarai / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-02 08:43
Kam geriausia išleisti pinigus? Aksesuarams. Tinkamas aksesuaras – bateliai, papuošalas, saulės akiniai ir panašiai – turi galios transformuoti kad ir visai neįdomų derinį. Įtakingiausios praėjusių dešimtmečių mados mūzos paliko mums po įsimenantį aksesuarą. Tačiau, siekiant išvengti uniformiško, nuvalkioto ar net atgyvenusio įvaizdžio, verta nesenstančiais laikomus aksesuarus pritaikyti šiuolaikiniame kontekste.

Perlų vėrinys. Pati Coco Chanel mėgo ilgus, daugiasluoksnius perlų vėrinius. Ji buvo pirmoji, kuri buvo įsitikinusi, kad bižuterija – joks ne „ne lygis“ ir ją dažnai rinkosi.

Bižuterija bižuterijai nelygu – tokių papuošalų galima rasti už kelis eurus ir tokios kainos, kuri konkuruoja su natūralių akmenų. Apie šeštąjį dešimtmetį vienasiūlis perlų vėrinys (pagal tuometes mados snobų taisykles – tik tikrų perlų) tapo statuso simboliu. Šiuolaikinėje madoje išliko abu, tačiau dabar svarbiau ne jų tikrumas, o derinimo būdas. Kuo tradiciškesnis drabužis, tuo modernesni ir / ar daugiasluoksniai perlų vėriniai jį sumodernins. Ir atvirkščiai – džinsų ir trikotažinių marškinėlių derinys įgauna rafinuotumo su klasikiniu, vienasiūliu perlų vėriniu. Tikri jie ar ne – niekieno reikalas.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Juodi bateliai. Audrey Hepburn žinojo jų galią ir nepakeičiamumą. Dažnas derinys įgauna kasdieniško rafinuotumo su grakščiais juodais batyčiais. Moderniojoje madoje tai reiškia bet kokius juodus, elegantiškus žemakulnius, ne tik laivelius: loaferus, muko šlepetes, d’orsay, batelius su dirželiu apie kulną (slingback), kačiukus.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Saulės akiniai. Tiksliau – didžiuliai saulės akiniai, kurie tapo vienu svarbiausių aksesuarų šiuolaikinėje madoje – Jacqueline Kennedy dėka. Mažo dydžio akinius dažnai sunku pritaikyti prie veido, jau nekalbant apie funkcionalumo – apsaugoti akis nuo saulės – trūkumą.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Deimantai. „Įspūdingoms merginoms reikia įspūdingų deimantų“, – sakydavo Elizabeth Taylor – ir jis juos labai mėgo. Po aktorės mirties jos papuošalų kolekcija buvo parduota už 158 milijonus JAV dolerių.

Šiuolaikinė mada madam Taylor meilės milžiniškiems deimantams nepamiršo, o ateinantį pavasarį jie – viena svarbiausių aksesuarų tendencijų. Nuo puošnių klasikinių, kaip „Dolce & Gabbana“, iki modernių „Saint Laurent“. Jų tikrumas, kaip ir perlų, niekieno rūpestis, svarbiau – įspūdis. Ypač modernus būdas jais puoštis – segtis tik vieną auskarą-kandeliabrą.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Pinta rankinė. Vienintelė mylimiausia Jane Birkin rankinė, su kuria aktorė nesiskyrė, yra ne „Hermés“, o pintinė. Ją aktorė derino su savo nepamirštamu garderobu – nuo džinsų ir baltų marškinėlių, mini suknelių iki baltų kostiumų ir žieminių sluoksnių – krepšys tiko visur. Pinta rankinė yra vasaros klasika, tačiau modernioji mada šią tendenciją kilstelėjo iki fantastiškų pintų krepšiukų ir rankinių idėjų. Gatvės madistės vertina neinterpretuotą Jane Birkin pintinaitę. Pintas krepšys tinka ne tik su vasarinėmis suknelėmis, bet ir su kampuotais švarkais, ilgaauliais virš kelių ir kitais, įprastai su pintinėmis nesiejamais drabužiais.

Beje, būdama gyvūnų mylėtoja ir jų teisių gynėja, Jane Birkin reikalavo „Hermés Birkin“ rankinių nebesieti su jos vardu.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Plaukų juosta. Juodą aksominę juostelę mėgo Monako princesė Grace Kelly, tačiau įsimintiniausia ji tapo Brigitte Bardot dėka: didžiulis šviesių plaukų netvarkingas kuodas-kulė ir juoda juosta palei plaukų liniją įrėmino veidą, suteikė rafinuotumo ir tapo šeštojo dešimtmečio geidžiamiausiu įvaizdžiu. Bardot inspiracijos aktualios ir šiuolaikinėje madoje – tiesiogiai interpretuotos „Chanel“ rudens–žiemos kolekcijoje, Kelly atlasinis kaspinėlis Bardot stiliumi – „H&M“, „Temperley“ rudens–žiemos kolekcijose.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Karūna. Norite būti karaliene – tai ir būkite. Karališkas karūnas mados dalimi pavertė princesė Diana, kuriomis ji puošdavosi ne tik oficialiuose rūmų renginiuose. „Dolce & Gabbana“ dizainerių dėka tiaros jau kelis sezonus iš eilės šmėsčioja šiuolaikinėje madoje. Karališkesnį vakarinį papuošalą sunku ir įsivaizduoti, su kuriuo net vilkėdama juodą mažą suknelę tapsite dėmesio centru. Venkite karūnas derinti su kitais karališkais dalykais – pūstomis sukniomis, pavyzdžiui.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai