7 klaidos, kurias darote plaudami indus

Neplauti indai / Shutterstock nuotr.
Neplauti indai / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-12-14 12:09
AA

Nesvarbu, kad ir kaip besitvarkote, tačiau jūsų virtuvė gali būti daug purvinesnė nei vonios kambarys, rašoma prevention.com.

Be to, mes darome dar ir ne vieną klaidą, plaudamos indus, dėl to šie gadinasi, daugėja bakterijų ir švaistomos vandens bei kitų priemonių sąnaudos. Kokios šios dažniausiai paplitusios klaidos?

Per daug putų

Jeigu jūsų kriauklė atrodo it prabangi putų vonia, akivaizdu, kad jūs naudojate per daug indų ploviklio. Trumpai tariant – daugiau tikrai nereiškia geriau, todėl pradėkite nuo mažiausio kiekio, beje, tas pats galioja ir indaplovėms.

Pernelyg gausus ploviklio kiekis indus pavers dėmėtais, drumstais, be to, liks ploviklių likučių, kurie vėliau gali patekti į jūsų organizmą. Labai svarbu rinktis ir indų ploviklio sudėtį – žiūrėkite, kad ten nebūtų baliklio, triklozano, borakso, 1,4-dioksano, kitų stiprių antiseptikų, kadangi jie sukuria aplinką vaistams atsparioms superbakterijoms. Dažniausiai tinkamai išplauti indus jūs galite tiesiog naudodamiesi karštu vandeniu ir paprasčiausiu plovikliu.

Švaistote vandenį

Tikinama, kad šiuo atveju nėra net apie ką diskutuoti, kadangi plovimas rankomis švaisto kur kas daugiau vandens nei indų plovimas indaplovėje. Tiesa, geriausia ją užpildyti pilną ir tik tada rinktis atitinkamą režimą. Visgi ne kiekvienas turime indaplovę, tačiau galime sutaupyti, jeigu rinksimės nedidelę vandens srovę ar indus plausime užkimšę kriauklę ir vėliau perskalausime po tekančio vandens srove.

Pavojai kempinėje

Jūs net nenumanote, kokie pavojai slypi paprasčiausioje jūsų kempinėlėje – ten ir e.coli, ir salmonella, ir kt. Esmė ta, kad bakterijoms daugintis tai ideali aplinka – drėgna, šilta, o jeigu dar gerai neišskalaujate ir jos neišplaunate, rezultatas gali tikrai nedžiuginti.

Ką galite padaryti? Patariama rinktis rankšluostėlį iš natūralių pluoštų, kadangi jie vadinama švaresne alternatyva, t. y. lengviau prižiūrima ir išdžiovinama. Tiesa, jeigu kempines plausite ir keisiti reguliariai, leisite joms išdžiūti ir pan., tuomet tai higienai tikrai nepakenks.

Plaunate indus nešvarioje kriauklėje ar indaplovėje

Jeigu indus plaunate nešvarioje kriauklėje, tai darote išties didelę klaidą. Pasak Nacionalinės sveikatos tarnybos, tokioje yra 100 tūkst. kartų daugiau įvairių bakterijų ir mikrobų nei tualete ir vonioje kartu. Kriauklę valyti galite ir natūraliomis priemonėmis – druska, valgomąja soda, actu ir pan.

Tas pats galioja ir jūsų indaplovei – jeigu jaučiate nemalonų kvapą, išplaukite ją pasitelkdami sodą ir actą, taip pat nepamirškite reguliariai išvalyti visų sunkiai prieinamų vietų. Drėgmė ir karštis indaplovėje – puiki terpė daugintis bakterijomis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kokių indų negalima plauti indaplovėje

Netinkamas plovimas

Tai reiškia, kad jūs galbūt dedate netinkamus indus į indaplovę, taip pat naudojate netinkamas priemones keptuvėms ar puodams šveisti ir pan. Pavyzdžiui, ketaus indams netinka indų plovikliai – juos geriau plauti šepečiu ir šiltu vandeniu; medinių indų nedėkite į indaplovę, nes jie išsipūs ir suskilinės; išskyrus sviestui skirtus ir kitus bukus peilius, visus kitus verčiau plaukite rankomis, kadangi tai padės jiems išlikti aštresniems, išvengsite jų rankenų pažeidimo. Tas pats galioja ir puodams bei keptuvėms – jeigu manote, kad lengviau juos sudėti į indaplovę, klystate, kadangi jie gali susibraižyti, būti pažeista apdaila ir pan. Trumpai tariant, kai kuriuos indus vis tiek turėsite plauti rankomis, jeigu norite išsaugoti jų grožį ir patvarumą.

Prastai prikrauta indaplovė

Nešluostykite tuo pačiu rankšluosčiu ir indų, ir rankų. Dar geriau ir higieniškiau – popieriniai rankšluosčiai, tinkantys įvairiausiais atvejais.

Ir per daug, ir per mažai yra nekoks pasirinkimas. Štai pernelyg pilna indaplovė nepajėgs tinkamai atlikti savo darbo – ant indų gali likti nešvarumų ir plovimo priemonių likučių, o jeigu ji bus per tuščia, tai toks pasirinkimas nebus ekonomiškas.

Svarbiausia indus sudėti taip, kad jie būtų pasiekiami iš visų pusių, taip pat, kad būtų vietos laisvai cirkuliuoti vandeniui ir plovimo priemonėms.

Nesilaikote tvarkos virtuvėje

Tinkama švara ir tvarka virtuvėje gali užkirsti kelią pavojingų bakterijų plitimui. Indus plaukite karštu vandeniu, jeigu juos dedate į indaplovę, pašalinkite maisto likučius, praskalaukite. Būtinai tinkamai plaukite visus įrankius ir indus, kurie lietėsi su žalia mėsa, kad išvengtumėte kryžminio užteršimo (šiuo atveju patartina turėti ir atskiras pjaustymo lenteles žuviai ir mėsai).

Jas prižiūrėkite ypatingai kruopščiai – plaukite karštu muiluotu vandeniu, gerai išdžiovinkite, galite naudoti ir citriną bei druską, kad geriau pasiektumėte visus pjaustymo lentelių „užkaborius“. Žinoma, susibraižusias ir stipriai supjaustytas keiskite reguliariai.

Reguliariai keiskite ir virtuvinius rankšluosčius, kadangi juose taip pat kaupiasi nemažai bakterijų ir mikrobų. Jeigu jais šluostote indus, po vienos „serijos“ dėkite į skalbinių krepšį. Nešluostykite tuo pačiu rankšluosčiu ir indų, ir rankų. Dar geriau ir higieniškiau – popieriniai rankšluosčiai, tinkantys įvairiausiais atvejais, arba indų džiovyklės, kuriose laisvai cirkuliuoja oras.