7 klaidos, kurias daro dauguma moterų

Santykiai / Fotolia nuotr.
Santykiai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-05-20 18:20
AA

Penkiolikos metų psichologinio darbo patirtį turinti Anna Iotko savo tinklalapyje rašo, jog egzistuoja keistas įsitikinimas, kad žmonės įsimyli iš pirmo žvilgsnio ir jų meilė tęsiasi amžinai.

Jos manymu, būtent moterys kuria santykius; todėl ji nemėgsta konsultuoti porų, nes vyras atėjęs į konsultaciją stengiasi įrodyti, jog moteris neteisi. Ji dirba su moterimis, nes tiki, kad kai keičiasi moteris, keičiasi ir vyro santykis į ją.

Psichologė aprašo 7 dažniausias klaidas, kurias daro moterys. Šios klaidos trukdo kurti gerus santykius su vyru, būti laimingoms, mėgautis gyvenimu.

1 klaida. Jūs per daug mokote

Esminė moterų klaida – jos per daug kalba ir turima omeny ne vien tušti pliurpalai. Tai tokios situacijos, kai moteris sako „Aš tau aiškinu, kaip reikia daryti teisingai! Aš gi žinau! O tu tai visai...“ ir tokius „mokymus“ moteris, pavyzdžiui, ima vesti, kai abu važiuoja mašina ir vyras net negali išlipti.

Jeigu toks „smegenų tarkavimas“ vyksta visą kelią, kiekvieną dieną?.. Kodėl stebimasi, kad santykiai griūva?

2 klaida. Jūs linkusi į kraštutinumus

Dar viena dažna moterų daroma klaida yra susijusi su seksualiniais santykiais. Vienas kraštutinumas – „lengvai prieinama“, kitas – „visiškai nepasiekiama“.

Jeigu moteris lengvai prieinama savo partneriui, nepriklausomai nuo jo elgesio, ji praranda savo vertę tiek jo, tiek savo pačios akyse. Kai moteris pasirenka griežto lyderio poziciją ar „mamos“ vaidmenį šeimoje, vyras nustoja jausti jai seksualinę trauką. Todėl, kad vyro galvoje „mama“ ir „seksas“ – tai kategorijos, esančios skirtingose plotmėse.

3 klaida. Baudžiate tigrą šlepete

Moteris dažnai bando pranešti vyrui, kad jis neatitinka jos įsivaizdavimų, lūkesčių. Todėl ji nuolat kartoja „Tu esi tinginys“, „Kiek galima taip gyventi?“, „Tu uždirbi nepakankamai“, „Kada tu pats priimsi sprendimą?“. Taip besielgiančios moterys patenka į situaciją, kai ima šlepetę ir kiekvieną dieną ja lupa tigrą kartodamos jam, kad jis nėra stiprus ir visai ne tigras.

Jeigu moteris ištartų tokią frazę: „Esu labai nusiminusi, nes aiškinau tau, kaip man tai svarbu, tikėdamasi, jog tu mane suprasi“, ji perduotų vyrui atsakomybę už savo savijautą. Vyrai nemėgsta didelio kiekio atsakomybės, todėl jiems lengviau dabar padaryti kažką, kad moteris jaustųsi komfortiškai ,nei vėliau jausti dar didesnę atsakomybę už tai, kad jai liūdna.

TAIP PAT SKAITYKITE: Metai be sekso: kokiomis įžvalgomis apdovanoja tokia patirtis

4 klaida. Nesuvokiate, kas yra laimė

Kodėl moteris prieš išeidama į lauką valandų valandas praleidžia prie veidrodžio, norėdama patikti nepažįstamiems žmonėms, tačiau neranda laiko gerai atrodyti namie savo vyrui?

Tai klaida, kurią daro mergaičių tėvai, o vėliau jos, jau tapusios mamomis, vėl tą kartoja. Tėvai turi suteikti savo dukrai laimės patyrimo patirtį, vėliau tai leis jai geriau identifikuoti save sociume. Mergaitė, kuriai nebuvo parodyta laimės būsena, žino tik tai, kas yra apdovanojimai už gerus pažymius, gerą elgesį ar dar ką nors.

Todėl, kai moteris sutinka vyrą, ji gali klaidingai pamanyti, kad jis yra jos laimė. Po poros metų bendro gyvenimo ji suvokia, kad nesijaučia laiminga. Svarbu išmokyti vaikus jaustis laimingais ir tą suvokti, o vėliau suaugus gyventi ugdant ir puoselėjant savyje ramaus džiaugsmo jausmą.

5 klaida. Neugdote švelnumo

Pažiūrėkite, kiek švelnumo sugeba sukurti mažos mergaitės. Kodėl gyvenimo eigoje prarandame tą natūralų meilumą, bendravimo paprastumą? Tiesiog tai yra buvusių santykių patirtys. Jeigu tie santykiai buvo prasti, mergina anksčiau ar vėliau ima galvoti, kad ją gali atstumti, todėl neskuba būti švelni ir meili.

Todėl visuomet reikia priimti vaiko jausmus. Jeigu mergaitė verkia, nesakykite jai, kad čia „nėra dėl ko verkti“, sakykite, kad jos vietoje jus taip pat verktumėte. Leiskite vaikui suprasti, kad išreikšti jausmus yra normalu.

6 klaida. Jus neleidžiate vyrui kalbėti

Kai vyras nekalba, moteris jaučiasi esanti nereikalinga. Vyrai mėgsta kurti planus vienatvėje ir neskuba jų aptarinėti. Jeigu jis su moterimi gyvena, grįžta namo, valgo jos virtą sriuba, vadinasi, jis ją myli ir planuoja bendrą ateitį (pašmaikštaukime). Moteris gi nori, kad su ja kalbėtų, kad sakytų, jog jis pavargęs, kad nori kotletų, o ne koldūnų, kad dabar daug dirba, nes stengiasi sutaupyti pinigų namui ir t. t., ir pan. Tačiau vyrai nemoka taip kalbėti.

Niekada nereikia užduoti vyrams bendro pobūdžio klausimų „Na, kaip?“, jo galvoje įvyksta sprogimas, nes jis suvokia, kad „blogas“ atsakymas gali virsti konfliktu. Greičiausiai jis tik truktelės pečiais. Tokiais klausimais jus jam nepadedate išmokti kalbėti.

Pabandykite tokį žaidimą. Vyras jūsų ko nors prašo, o jus sakote: „Du meilūs žodžiai – ir tu gersi skaniausią kavą“. Tai efektyvus būdas įpratinti vyrą daugiau kalbėti ir būti švelnesniu.

7 klaida. Nesuvokiate savo grožio

Kodėl moteris prieš išeidama į lauką valandų valandas praleidžia prie veidrodžio, norėdama patikti nepažįstamiems žmonėms, tačiau neranda laiko gerai atrodyti namie savo vyrui? Todėl, kad mums visuomet yra labai svarbi kitų nuomonė. Vyras juk ir taip šalia. Todėl svarbiau, kad kiti pasakytų jam, kad jo graži žmona.

Tai tikrai nekoks požiūris. Nepriklausomai nuo to, kiek moteriai metų, ką ji dirba, ji visuomet turi galvoti apie save, negalima apsileisti. Moterys klysta, kai nesistengia būti gražios sau ir savo vyrui.

Paprastos technikos, padėsiančios pasijausti laimingesne:

  • Kasdien klauskite savęs „Kokį malonumą aš šiandien sau suteiksiu?“.

  • Gerkite vandenį ir išplaukite visą depresiją iš organizmo.

  • Kuo dažniau sau sakykite „Aš savimi didžiuojuosi“.
  • Ryte padarykite tai, ką mėgstate, ir jūsų diena prasidės puikiai.
  • Vieną kartą per savaitę nieko nedarykite: neklokite lovos, nevalgykite lieso jogurto, neikite sportuoti ir pan. Tai labai svarbi procedūra, didinanti laimės jausmą.