7 keistos priežastys, kodėl atsiranda raukšlių

Moteris / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-04-01 09:00
Sako, kad raukšlės puošia tik vyrus. Na, o mes, moterys, norime jų išvengti iki pat gilios senatvės. Tačiau genai lieka genais (kai kurios damos džiūgauja žvelgdamos į veidrodį visą gyvenimą ir be jokio botokso), o kitoms reikia pasistengti, pavyzdžiui, atkreipti dėmesį į savo gyvenimo būdą. O būtent nuo jo ir priklauso, kodėl tarp akių įsirėžė ta susirūpinimo raukšlė.

Geriate per šiaudelį

Gal taip ir apsaugote savo dantis, tačiau tikrai kenkiate savo odai. Kuo dažniau taip suspaudžiate lūpas (beje, tas pats galioja ir rūkaliams), tuo didesnė tikimybė, kad aplink lūpas atsiras raukšlių.

Karšti radiatoriai arba per šiltas oras namuose

Dėl šių priežasčių oda pradeda sausėti, ji tampa jautresnė, plonesnė ir pažeidžiamesnė. Dažniausiai pirmosios raukšlės atsiranda paakių srityje. Ką daryti? Visų pirma, stenkitės palaikyti atitinkamą oro drėgnumą namuose, nes sausėja ne tik veido, bet ir viso kūno oda.

Kramtomoji guma

Dažnas mūsų nevengia kramtomosios gumos po valgio ar tada, kai nėra galimybės išsivalyti dantų. Tačiau specialistai teigia, kad nuolatinis gumos kramtymas gali sutrikdyti sklandų kolageno gamybos procesą, o tai dažniausiai baigiasi tuo, kad raukšlės pradeda formuotis aplink lūpas ir ant skruostų.

Pamirštate akinius nuo saulės

Kadangi artėja šiltasis sezonas, kuris bus daugiau ar mažiau kupinas saulės spindulių, įsigykite tinkamus ir kokybiškus akinius nuo saulės. Jeigu jų atsisakote, nieko nekaltinkite dėl „žąsų kojelių“ (raukšlių aplink akis).

Taip pat skaitykite: 10 patikrintų būdų atrodyti jauniau

Veidą liečiate rankomis

Dažniausiai instinktyviai paremiame veidą rankomis arba kitaip jį liečiame. Atsikratykite šio įpročio vien dėl to, kad rankomis galite pernešti nešvarumus, kurie nusėda ant jūsų odas, užkemša poras, gali daryti įtaką spuogų atsiradimui. Be to, taip pat sutrikdote kolageno gamybos procesą, menksta odos elastingumas.

Miegate ant šono

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Gal tai ir labai patogi poza, tačiau ilgą laiką būnant tokioje pozicijoje, veido oda dirginama (nebent miegate ant šilkinių pagalvių), tad raukšlėms formuotis sąlygos sudaromos palankios. Itin dažnai raukšlių atsiranda ne tik veido srityje, bet ir ant krūtinės.

Taip pat skaitykite: Saldindami gyvenimą cukrumi, galite prisišaukti pavojingų ligų

Rafinuoto cukraus spąstai

Greičiausiai jau teko girdėti mitybos specialistų nuogąstavimus, kad cukraus įvairiuose produktuose vis daugėja. Ir jeigu sakote, kad jo suvartojate tik šaukštelį, kai gardinatės kavą, tuomet žinokite, kad cukraus gausu paprasčiausioje duonoje.

Ypač cukrus kenksmingas mūsų odos jaunystei ir grožiui – per didelis jo kiekis trukdo normaliai ląstelių veiklai, todėl raukšlės, jeigu kasdien sušlamščiate kalną saldumynų, tikrai garantuotos.

Sužinokite daugiau, sekdami naujienas „Facebooke“!

Ji24.lt
Temos:
Grožis

Naujausi straipsniai