7 įsisenėję įpročiai, kurie trukdo gyventi sveikiau

Nuovargis / Vida Press nuotr.
Nuovargis / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-01-30 18:24
AA

Atsiradus internetui, gyvenimas pasikeitė. Esame technologinio progreso vaikai. Mūsų bendravimo, darbo ir netgi poilsio įpročiai nebėra tokie patys, kokie buvo praėjusiame tūkstantmetyje. Globalizacija turi milžiniškos įtakos mūsų sveikatai.

Taigi, kokie globaliniai pokyčiai ir įsisenėję įpročiai trukdo gyventi sveikiau?

1. Judėjimas

Kompiuteris ir nauji elektroniniai įrenginiai (pavyzdžiui, išmanieji telefonai ir planšetės) yra ir darbo, ir poilsio priemonės. Didžiąją dienos dalį sėdime. Kenčia sveikata – ne tik nugara ar raumenys. Nustatyta, kad ilgalaikis sėdėjimas prisideda prie širdies ir kraujagyslių ligų. Todėl priminkite sau, kad judėti būtina. Per pietų pertrauką ar trumpesnes pertraukėles pasivaikščiokite po biurą, pamirškite liftą ir lipkite laiptais. Jūsų kūnas sukurtas judėti.

2. Cukrus

Atsisakykite rafinuoto cukraus. Tyrimai rodo, kad sotieji riebalai žalingi sveikatai, gali sukelti širdies ligas ir prisideda prie antsvorio bėdų. Rafinuotu cukrumi saldinami pramoniniu būdu gaminami gėrimai, kepiniai, jo gausu paruoštuose naudoti padažuose. Kavą ir kitus gėrimus verčiau saldinkite natūraliais saldikliais – stevija arba beržų cukrumi.

3. Užterštumas

Jis didėja kasdien ir pasiekia net atokiausias planetos vietas – toksinių atliekų pėdsakų buvo rasta antarktinių pingvinų odoje. Prisidėkite prie visuotinės sveikatos gerinimo atsisakydami produktų, kenkiančių aplinkai: oro gaiviklių, cheminių namų valymo priemonių.

4. Skaitmeninė depresija

Kuo daugiau komunikuojate internete, tuo labiau izoliuoti esate.

Nustatyta, kad ji egzistuoja: kuo daugiau komunikuojate internete, tuo labiau izoliuoti esate. Socialiniai tinklai sukelia priklausomybę ir atitraukia nuo tikrovės: nustojama bendrauti su šeima, užsidaroma namuose, pasidaro sunku susirasti draugų ne virtualiame pasaulyje.

Nesileiskite kontroliuojami skaitmeninės tikrovės. Gyvenkite.

Moteris su išmaniuoju telefonu / Vida Press nuotr.

5. Sportas

Jis – vienas pagrindinių sveikatos šaltinių. Pasirinkite tokį, kuris būtų tinkamas jūsų amžiui, atitiktų sportinį pasirengimą ir pomėgius. Negalvokite, kad privalote apsigyventi sporto klube. Paprastai gana ilgiau pasivaikščioti, pėsčiomis pasiekti darbą arba grįžti į namus – ėjimas sumažina cholesterolio, cukraus kiekį kraujyje, be to, neleidžia priaugti svorio.

6. Svoris

Nors gerai sveikatai užtikrinti svarbu išlaikyti tinkamą svorį, greitos dietos tampa vis labiau pavojingos, nes verčia kūną imtis staigių ir nenatūralių pokyčių. Jei turite antsvorio, verčiau kreipkitės į medikus. Nesielkite su savo kūnu blogai vien dėl to, kad vasarą norėsite geriau atrodyti su bikiniu.

7. Regeneracija

Psichinei sveikatai itin svarbūs kūrybinis vystymasis ir ląstelių regeneracija. Iš miegamojo išneškite elektronines priemones, kurios gali trukdyti miegoti: išmanųjį telefoną, televizorių, kompiuterį.