7 įpročiai, trukdantys jums sulieknėti

Mergina valgydama naršo telefone. / Fotolia nuotr.
Mergina valgydama naršo telefone. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-07-11 14:22
AA

Vakarienę atiduodate priešui, nedarote poilsio pertraukėlių, užkandžiaujate ir tuo pat metu dar atsakinėjate į laiškus? Nesistebėkite, jeigu nereikalingi papildomi kilogramai ims ne tirpti, o kauptis ant šonų.

Sakoma, kad įpratimas – antras prigimimas. Jeigu norite sulieknėti, kai kurių įpročių visgi reikėtų atsisakyti. Kokias kliūtis kelyje į lieknėjimą sukuriame mes patys, pasakoja tinklalapio passion.ru ekspertai.

1. Valgoma prieš televizorių, kompiuterį, su telefonu rankose

Pusryčiai žiūrint ryto naujienas, pietūs apsikabinus išmanųjį telefoną, vakarienė stebint mėgiamą serialą. Valgyti barščius prie kompiuterio, žinoma, nėra labai patogu... Tačiau net ir tokiu atveju galima graužti riešutus ar riestainius.

Kai žiūrimas televizorius ar dirbama kompiuteriu, žmogus nekreipia dėmesio į tai, ką jis valgo. Dėl to signalas apie sotumą smegenis pasiekia gerokai pavėlavęs. Taip galima suvalgyti gerokai daugiau ir reikšmingai viršyti paros raciono kaloringumo normą.

Ką daryti: visada darykite pertrauką, kad pavalgytumėte, net jeigu esate labai užsiėmę. Esant beprotiškiausiam užimtumui visgi įmanoma rasti 7 minutes trumpam užkandžiui ar 30 min. pietums.

2. Malonumų atsisakymas

Jūs įprastai atidedate vėlesniam laikui viską, kas jums teikia džiaugsmą: rytiniam pabėgiojimui nėra laiko, pabendrauti su vaiku galima ir per išeigines, pasidaryti kaukę – kitą savaitę... Negalima iškirpti iš gyvenimo tai, kas daro jus laiminga.

Taip jau sukurtas organizmas, kad jis vis tiek kompensuos jam trūkstamų endorfinų stygių kitais būdais. Pats paprasčiausias būdas pasiekti dvasinį komfortą – valgyti. Daugelio stambių žmonių gyvenime būtent maistas ima dominuoti kaip pagrindinis malonumo šaltinis.

Ką daryti: leiskite sau pasimėgauti mažais, kasdieniais džiaugsmais. Maistas neturi virsti vieninteliu apdovanojimu už sunkią kovą su stresu ir nuoboduliu.

3. Ilgos pertraukos tarp valgymų

Ryte pramiegojote, todėl nepusryčiavote, darbe nebuvo laiko papietauti, vakare vėlai grįžote namo ir vakarieniauti jau kaip ir vėloka... Atrodytų, praleisti valgymą lyg ir gerai, nes suvartojama mažiau kalorijų, greičiau lieknėjama. Tačiau įrodyta, kad praleidus vieną valgymą kito metu suvartojamas dvigubas kiekis kalorijų ir dar daugiau.

Apribojus valgymų skaičių organizme ima kauptis hormonas grelinas. Jo koncentracijos padidėjimas sukelia medžiagų apykaitos greičio sumažėjimą ir dar alkio jausmą. Grelinas ima gamintis, jeigu tarp valgymų dienos metu yra ilgesnis laiko tarpas nei 4,5 val., o nakties metu – daugiau kaip 12 val.

Ką daryti: valgykite 4–5 kartus per parą, geriausiai tuo pačiu metu. Jeigu jau pavakarių laikas, o jūs nesijaučiate alkanas, suvalgykite obuolį. Įpratęs gauti maistą tam tikru laiku, jūsų kūnas ims dirbti kaip laikrodis. O tai labai pagreitins lieknėjimą.

4. Biuro arbatėlės

Įrodyta, kad praleidus vieną valgymą kito metu suvartojamas dvigubas kiekis kalorijų ir dar daugiau.

Pačioje arbatos gėrimo ceremonijoje nėra nieko blogo. Kartais labai naudinga pailsėti nuo darbų ir išgerti puodelį arbatos, tačiau... prie arbatos visuomet būna patiekiami sausainiukai, saldainiai, šokoladas. Patys to nesuvokdami, jūs gaunate dozę tuščių kalorijų, kurios savo kiekiu neretai viršyja pagrindinio valgymo kalorijų kiekį.

Ką daryti: arbatos pertraukėlių įprotį pakeisti labai sudėtinga, o ir nereikia. Svarbiausia, kad prie arbatos būtų patiekiama kažkas sveiko. Tai gali būti riešutai, džiovinti vaisiai, javainių batonėliai, dietiniai sausainiai.

Padažas kiaušiniams. / Fotolia nuotr.

5. Meilė padažams

Pratinantis prie sveiko maisto, greitai išmoksite taisyklę, kad geras padažas bet kokį patiekalą gali paversti kulinariniu šedevru. Ir jūs, tikriausiai, pirksite jį parduotuvėje, neatsisakysite restorane – juk taip skaniau.

Ką daryti: neretai padažas būna kaloringesnis nei pats patiekalas. Jeigu kažkur užsisakote maisto, paprašykite, kad padažą prie salotų ar mėsos patiekalo jums atneštų atskirai. Atminkite, kad parduotuvėse parduodami padažai dėl jų sudėtyje esančių konservantų, cukraus ir druskos nėra pats geriausias pasirinkimas tiems, kas rūpinasi savo sveikata. Gaminkite padažus namie iš šviežių daržovių, kokybiškų augalinių aliejų, riešutų ir prieskonių.

6. Maisto dėžutės

Atnešti maistą į darbą – įprotis gal ir pasenęs, tačiau labai teisingas. Tik neretai būna taip, kad dėžutės dydis gerokai didesnis nei įprasta maisto porcija. O jei nuspręsite užkąsti riešutais, tai greičiausiai,neapsiribosite 6–9, o suvalgysite pusę ar visą pakelį.

Ką daryti: bet kurį maistą dėkite į lėkštę, net ir užkandžius. Taip jūs kontroliuosite suvalgomų porcijų dydžius.

TAIP PAT SKAITYKITE: Užkandžiai darbe: ką valgyti, kad neaugtų svoris

7. Nesveikas, didelio kaloringumo maistas

Gal ir nežiūrite į parduotuvinius sausainius, nes ten daug cukraus ir transriebalų, tačiau vyrui patinka, vadinasi, reikia pirkti. Ir karameles į krepšį dedate, nes mėgsta vaikai... Tačiau akivaizdu, kad šis maistas yra nemaža pagunda ir jums. Kas gali garantuoti, kad vieną dieną jūs nesuvalgysite visų atsargų?

Ką daryti: pirkite tik sveiką maistą ir pratinkite tą daryti savo šeimos narius. Tikėtina, jie priešinsis, tačiau neilgai. Svarbiausia, parodykite jiems, kad bet koks sveikas maistas gali būti skanus.