7 gudrybės, kurios padės laimėti ginčą

Ginčas / „Fotolia“ nuotr.
Ginčas / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-09-20 15:00
AA

Tvirti argumentai ir nepaneigiama bei faktais paremta tiesa – yra raktai siekiant laimėti bet kokį ginčą, tačiau net ir tai sėkmės negarantuoja, jei nemokėsite savo tiesa tinkamai įtikinti pašnekovų.

Kaip tai padaryti bei kokiomis gudrybėmis naudotis, kad laimėtumėte bet kokį ginčą, pataria portalas huffingtonpost.com.

Išklausykite

Jei norite, kad pašnekovas sutiktų su jūsų nuomone, visų pirma išklausykite, ką jis nori jums pasakyti. Tik tinkamai išklausę savo pašnekovą, galėsite atrasti jums abiem tinkančius sprendimus.

Įsijauskite

Įtikinėjimo ekspertai itin akcentuoja įsijautimo bei supratingumo naudą bandant įteigti bet kokį savo argumentą. „Jei parodysite, kad suprantate ir užjaučiate savo pašnekovą, jis kur kas geriau jūsų klausys net ir tada, kai jūsų abiejų požiūriai kardinaliai skirsis“, – tikina daktaro laipsnį psichologijos srityje turinti Marcia Reynolds.

Pavyzdys: norite kartu su vyru savaitgaliui išvykti iš miesto, tačiau jūsų sutuoktinis nenori tam išleisti nė cento. Tam, kad laimėtumėte ginčą, jums reikia įsijausti į vyro vaidmenį ir atsakyti į jo klausimus bei argumentus dar prieš jam juos užduodant: „Aš suprantu, kad tu sunkiai dirbi bandydamas aprūpinti mūsų šeimą, tačiau, manau, jog mes nusipelnėme atsipalaiduoti kartu. Ir trumpa savaitgalio išvyka galbūt kaip tik ir yra kaip tik tai, ko mums reikia“.

Aukokitės

Paaukokite tam, kad gautumėte kur kas daugiau. Tam, kad būtų pasiektas kompromisas, abu ginčo dalyviai privalo šį tą paaukoti ar nusileisti, tačiau jie turi išlaikyti svarbiausius savo argumentus.

Taip pat skaitykite: Gyvenimas po barnio: kokias klaidas dažniausiai daro pora?

Nustatykite gerą toną

Prieš pradėdami bet kokį sudėtingą pokalbį, visų pirma nusiraminkite ir pozityviai nusiteikite. Riksmais ar ginčais nieko nepasieksite – čia kur kas veiksmingesnė priešinga taktika. Kai kitas žmogus jaučia, kad jis jums rūpi ir kad nelaikote jo blogu ar niekingu, patys nustebsite, kokių gerų rezultatų sulauksite bandydami jį kuo nors įtikinti.

Pavyzdys: sūnus grįžo gyventi kartu su jumis, tačiau nemano, kad turėtų padėti jums tvarkytis buityje. Kaip jį įtikinti išplauti indus? Nusiteikite pozityviai ir nusišypsokite, o tuomet sakykite: „Mielasis, aš taip džiaugiuosi, kad tu esi čia. Esame laimingi visi kartu gyvendami, bet tik tuomet, kai namuose švaru ir tvarkinga. Kaip tau toks pasiūlymas – šią savaitę tu plauni indus, o aš rūpinuosi skalbiniais?“.

Gerbkite pašnekovą

Net ir konflikto metu reikalinga abipusė pagarba – pašnekovas jūsų neklausys ir su jums nesutiks, jei jaus, kad ignoruojate jo žodžius ar elgiatės lyg viską kur kas geriau žinantis. Jei pašnekovas matys, kad esate malonus ir atviras, jis galbūt kur kas mieliau norės jus išklausyti.

Susitelkite į svarbiausią argumentą

Prieš leisdamiesi į ginčą, gerai apgalvokite, koks argumentas būtų stipriausias ir iš kurio galėtų laimėti abi pusės. Tokiu atveju naudokite tik jį vieną, o ne krūvą kitų.

Taip pat skaitykite: Dėl ko labiausiai pyksta skirtingų Zodiako ženklų atstovai

Pavyzdys: jūsų suaugusi dukra nenori vykti kartu su jumis ir jūsų vyru atostogauti, tačiau jūs esate pasiryžusi ją perkalbėti. Ką tokiu atveju sakyti? Vietoje bandymų įtikinti, kaip ji pailsės, skaniai pavalgys, pamatys naują šalį ar galės daugiau pabendrauti su savo šeima, verčiau koncentruokitės į didžiausią savo argumentą – už viską juk mokate jūs. O kas gi nenorėtų visiškai nemokamų atostogų?

Išlaikykite ramybę

Jei norite būti išklausyti, privalote išmokti save kontroliuoti ir kiek įmanoma vengti konfliktų. Nenaudokite asmeninės informacijos konfliktuodami su savo pašnekovu ir atminkite, kad visuomet svarbiausia – pašalinti nesutarimo priežastį, o ne susigadinti tarpusavio santykius.