7 faktai, kurių nežinojote apie Kaune ir Klaipėdoje koncertuosiantį Toto Cutugno

Toto Cutugno / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-12-08 14:11
Jau po dviejų savaičių Kaune ir Klaipėdoje savo muzikinės karjeros 40-mečiui skirtus koncertus surengs italų scenos grandas Toto Cutugno. Vienas garsiausių Italijos dainininkų, dainų autorių ir kompozitorių pasirodymus mūsų šalyje įtraukė į savo koncertinį turą „The Best Tour“.

Ar žinojote, kad nors Salvatore (Toto) Cutugno švenčia gana solidų muzikinės karjeros jubiliejų, kaip dainininkas pripažinimo jis sulaukė būdamas beveik keturiasdešimties? Štai dar keletas įdomių faktų, kurių jūs galbūt nežinojote apie italų pop scenos legendą:

  1. Toto Cutugno pats save pirmiausia vadina dainų autoriumi, ne dainininku. Iki to laiko, kai būdamas 37-erių, Toto su daina „Solo Noi“ nugalėjo San Remo dainų festivalyje, jis jau buvo sukūręs ne vieną hitu tapusią dainą žinomiems italų ir prancūzų dainininkams. Tiesą sakant, Toto Cutugno prikišo nagus prie turbūt pusės 70-ųjų ir 80-ųjų prancūziškų ir itališkų hitų. Mireille Matheieu, Delilah, Michel Sardou, Adriano Celentano ir kiti dainininkai atlikdavo Toto kurtas dainas, o kai kalbama apie Joe Dassin muziką, didžiąja dalimi kalbama apie Cutugno sukurtas dainas. Šiai prancūzų žvaigždei italas parašė net 16 dainų, tarp kurių ir legendinė „Et si tu n‘existais pas“.
Koncerto organizatorių nuotr.
Koncerto organizatorių nuotr.
  1. Bene žinomiausią savo dainą „L‘italiano“ Toto parašė kitam italų popscenos grandui – Adriano Celentano. Pradinėje 1983 m. sukurtos dainos versijoje vietoj puikiai pažįstamos eilutės „...sono un italiano, un italiano vero“ buvo žodžiai „...sono Adriano, un italiano vero“. Tačiau šis, išgirdęs dainą, ja labai nesusižavėjo, A. Celentano kūrinys pasirodė pernelyg pretenzingas. „L‘italiano“ tapo vienu populiariausių Toto Cutugno hitų.
  1. Toto Cutugno – „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtojas. 1990-aisiais konkurse dalyvavęs dainininkas tapo pirmuoju šio konkurso laimėtoju, kuris pats sukūrė ir pergalę jam pelniusios baladės „Insieme: 1992“ tekstą, ir muziką. Tai buvo antras, ir kol kas paskutinis kartas, kai Italija nugalėjo „Eurovizijoje“.
  1. Juokaujama, jog populiariausią Italijoje San Remo dainų festivalį Toto Cutugno buvo pavertęs „savo namais“. 1980-aisiais tapęs festivalio laimėtoju, iš viso Toto San Reme dalyvavo 15-ą kartų, paskutinį kartą – 2010-aisiais. O kur dar visi kartai, kai jo kurtas dainas festivalyje atliko kiti dainininkai.
  2. Nors Toto Cutugno sieja ilga draugystė su Adriano Celentano, kurio dukra Rosita įkvėpė sukurti dainą „Il tempo se ne va“, tačiau geriausiu savo draugu tarp scenos kolegų muzikantas laiko Al Bano. Pasak Toto, „savo broliui“ jis skolingas ir išsaugotą gyvybę – prieš maždaug dešimtmetį į studiją užsukus Al Bano, Cutugno pasiskundęs negalavimais. Bičiulis iškart suorganizavo vizitą pas medikus, kur T. Cutugno buvo diagnozuotas prostatos auglys. Pagijęs Toto viešai dėkojo ne tik medikams, kalbėdamas apie šią patirtį dainininkas niekada nepamiršta padėkoti ir Al Bano.
Koncerto organizatorių nuotr.
Koncerto organizatorių nuotr.
  1. Neišsipildžiusi Toto svajonė – sukurti miuziklą. Virš 300 dainų sukūręs kompozitorius sako: „Tam dar yra laiko.“ Iš visų T. Cutugno parašytų dainų, jam pačiam gražiausia – „Come e difficile essere uomini“, sukurta gimus Toto sūnui Nico.
  2. Su žmona Carla gyvenantis nuo 1971-ųjų, vaikų su ja Toto Cutugno nesusilaukė. Nicolo Cutugno, kuriam šiuo metu 27-eri, gimė po kelerius metus trukusio meilės nuotykio. Nors muzikanto žmona ir sūnaus motina niekada nebuvo susitikusios, tačiau atleidusi vyrui „nuklydimą“, Carla bendrauja su Nicolo.

Bilietus į Toto Cutugno koncertus „The Best Tour“, kurie vyks gruodžio 20 d. Kaune ir gruodžio 22 d. Klaipėdoje, platina BILIETAI LT.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai