7 Europos vasaros kelionių kryptys: muzikos festivaliai

„Open'er“ festivalio dalyvių stilius / Aistės Tiriūtės nuotr.
Autorius: Rūta Giniūnaitė
Publikuota: 2019-03-31 21:58
Koncertų sezonas po atviru dangumi didžiuosiuose miestuose dažnai prasideda vėlyvą pavasarį, tačiau tūkstantinė minia vidurvasarį besiklausanti „Radiohead“, Ed Sheeran ar „Red Hot Chilli Peppers“ suteikia visai kitokią patirtį. Zmones.lt siūlo penkis vasaros festivalius, dėl kurių verta keliauti per pusę Europos ir atrasti kažką naujo ne tik „Spotify“ grojaraščiui, bet ir pažinti skirtingas kultūras.

„Open‘er“ festivalis Lenkijoje

Vieta ir laikas: Gdynia, liepos 3-6

Kaimynai lenkai ne vienerius metus garsėja pasaulinio lygio žvaigždžių koncertais ir diktuoja aukštą muzikos industrijos lygį. „Open‘er“ festivalis apleistame Gdynios Kosakowo aerodrome netoli jūros šiemet vyks jau 18 kartą. Renginio istorija atrodo tikrai įspūdingai: „Coldplay“, Jay-Z, Bruno Mars, Kendrick Lamar, netgi pats Prince ir šimtai kitų. Lankytojų skaičius kasmet auga ir organizatorių teigimu, 2017-aisiais festivalyje beveik 120 tūkst. melomanų.

Festivalis tinkamas visai šeimai: be gyvo garso koncertų veikia teatro, kino, žaidimų erdvės, plataus pasirinkimo maisto zona. Galima nuvykti iki Gdynios centro ar jūros nemokamu viešuoju festivalio transportu.

Ką verta pamatyti šiemet: Travis Scott (dar trys pagrindiniai atlikėjai bus paskelbti iki vasaros), Robyn, „The Smashing Pumpkins“, „Jungle“, Kamasi Washington, „The 1975”.

Sziget” festivalis Vengrijoje

Vieta ir laikas: Budapeštas, rugpjūčio 7-13

„Sziget“ festivalis – vienas didžiausių muzikos renginių Europoje, per ištisą savaitę sulaukiantis pusės milijono festivalio lankytojų. Savo istoriją „Sziget“ skaičiuoja nuo 1993-ųjų, kai buvo mažo biudžeto studentų renginys, tačiau vos po metų buvo pavadintas „Eurovudstoku (Eurowoodstock) – jame pasirodė tikrojo „Vudstoko“ atlikėjai. Dabar „Sziget“ turi beveik tris dešimtmečius patirties ir šimtus vardų savo istorijoje – nuo legendinių „Iggy Pop“ ir David Bowie iki Snopp Dog, „The Killers“ ar Robbie Williams.

Beje, festivalyje koncertavo ir grupė „Fusedmarc“, atstovavusi Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse 2017-aisiais.

Ką verta pamatyti šiemet: „Foo Fighters“, „Florence + The Machine“, Ed Sheeran, James Blake, „Idles“.

„Mad Cool“ festivalis Ispanijoje

Vieta ir laikas: Madridas, liepos 11-13

Saulė, gera muzika ir skanus maistas Madrido širdyje. Nors „Mad Cool“ festivalis šiemet skaičiuos vos ketvirtus metus, per stebėtinai trumpą laiką savo archyve įsirašė tokius vardus kaip „The Who“, „Pearl Jam“, „Depeche Mode“, Neil Young ar M.I.A. Renginys vyksta pačiame Madride, todėl jeigu miegas palapinėse ir garsi muzika fone neskamba patraukliai, galima rinktis gyvenimą mieste ir mėgautis ispaniškos kultūros privalumais tiek dieną, tiek naktį.

Ką verta pamatyti šiemet: „The National“, „The Cure“, Jorja Smith, Vince Staples, „Bon Iver“.

„Lowlands“ festivalis Nyderlanduose

Vieta ir laikas: Bidingheizenas, rugpjūčio 16-18

Dar viena nuo 1993-ųjų vykstanti muzikinė šventė mažame Bidingheizeno mieste Nyderlanduose. Gyventojų čia vos keli tūkstančiai, tačiau festivalyje per savaitgalį apsilanko daugiau nei 50 tūkst. žmonių iš visos Europos. „Lowlands“ festivalis puikus pasirinkimas tiems, kurie nemėgsta didelės ir nesuskaičiuojamos žmonių jūros. Be įvairių muzikos žanrų čia galima mėgautis lauko kinu, teatru, literatūros skaitymais, komikų pasirodymais ir mėgautis skirtingomis pasaulio virtuvėmis.

Palyginus mažame festivalyje spėjo pasisvečiuoti beveik visi svarbiausi muzikos industrijos vardai, tarp kurių ir Sam Smith, Nick Cave, „Arctic Monkeys“, „The Sex Pistols“ ir kt. Savo karjeros pradžioje festivalyje grojo ir britų pop roko ikonos „Coldplay“.

Ką verta pamatyti šiemet: ASAP Rocky, Anderson .Paak & The Free Nationals, „Twenty One Pilots“, Billie Ellish.

„NorthSide“ festivalis Danijoje

Vieta ir laikas: Orhusas, birželio 6-8

Dar vienas „mažas” muzikos festivalis gigantų fone. Rekomenduojama tiems, kurie nemėgsta koncertų klausytis kepinančioje vasaros saulėje – birželis Danijoje paprastai dar nebūna nepakeliamai karštas. „NorthSide“ iš kitų festivalių išsiskiria siekiu tapti tvariausiu ir ekologiškiausiu festivaliu Šiaurės Europos regione, todėl visas maistas, alkoholiniai gėrimai ir kava yra ekologiški. Lankytojai taip pat prisideda prie aplinkos tvarumo – pirkdami gėrimus moka depozitą už plastikinius puodelius kuris grąžinamas atidavus puodelį perdirbimui. Tokiu būdu 2017-aisiais net 91% parduotų plastikinių puodelių buvo grąžinti perdirbimui.

Beje, iki Kopenhagos kiek mažiau nei 200 km. Puiki proga aplankyti Danijos sostinę.

Ką verta pamatyti šiemet: „Foals“, „The Blaze“, Khalid, Mark Ronson, „Migos“, „Tame Impala“.

„Creamfields“ festivalis Didžiojoje Britanijoje

Vieta ir laikas: Daresburis, rugpjūčio 22-25

Šventė elektronikos mylėtojams vasaros pabaigoje šiemet bus surengta 22 kartą. „Creamfields“ šiuo metu yra vienas didžiausių elektroninės ir šokių muzikos festivalių pasaulyje, atsižvelgiant į lankomumą (apie 70 tūkst. kasmet), scenų kiekį ir dydį, vizualinius sprendimus ir artistų įvairovę (nuo underground atlikėjų iki pasaulinio lygio DJ). Savo istoriją pradėjęs Vinčesteryje, dabar „Creamfields“ vyksta Daresburio kaime, kuriame taip pat gimė „Alisos Stebuklų Šalyje“ autorius Lewis Carroll.

Ką verta pamatyti šiemet: Calvin Harris, deadmau5, „The Chemical Brothers“, Martin Garrix.

Wireless“ muzikos festivalis Didžiojoje Britanijoje

Vieta ir laikas: Finsberio parkas, Londonas, liepos 5-7

Dar viena kelionių kryptis Jungtinėje Karalystėje. Repo galima nemėgti arba dievinti, tačiau hiphopo žvaigždės pamažu keičia roko žvaigždes. Jei prieš kelis dešimtmečius paaugliai dainavo „Queen“, „The Beatles“ ar „The Rolling Stones“ dainų eilutes mintinai, dabar pameta galvas per reperių pasirodymus.

Miesto festivalis „Wireless“ pirmą kartą buvo surengtas 2005-aisiais ir iš pradžių orientavosi į visus muzikos žanrus, įskaitant roką ir elektroniką, tačiau dabar organizatoriai taikosi į jaunesnę miesto publiką ir užtikrina kokybišką šiuolaikinio hiphopo savaitgalį.

Ką verta pamatyti šiemet: Cardi B, Tyga, ASAP Rocky, Travis Scott,

Temos:
Muzika Aktualu

Naujausi straipsniai