Savo elgesį socialiniuose tinkluose pakeiskite jau šiandien

Didinamasis stiklas / Fotolia nuotr.
Didinamasis stiklas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-04-06 10:00
AA

Daugelio rytas prasideda tikrinant socialinius tinklus. Tačiau ir patys publikuojame įvairių dalykų. Esame taip įsijautę viešindami tiek asmeninį, tiek profesinį gyvenimą, kad kartais pamirštame ribas. Visgi kaskart reikėtų pamąstyti, kokią reikšmę tai turi, ar tikrai mūsų skleidžiama informacija bus naudinga. Taigi, ko nederėtų daryti socialiniuose tinkluose?

Ar būtina viešai išsakyti nuoskaudas?

Pykčių, barnių nemėgsta niekas. Pirmiausiai, jei su kažkuo susipykote, paklauskite savęs, ar verta įniršį lieti socialiniame tinkle, kai galite nuoskaudas išsakyti konkrečiam žmogui. Be abejo, kiekvienas nori gauti pritarimą, palaikymą, pajausti, kiek daug žmonių jaučiasi taip pat ir supranta situaciją.

Jei su kažkuo susipykote, paklauskite savęs, ar verta įniršį lieti socialiniame tinkle, kai galite nuoskaudas išsakyti konkrečiam žmogui.

Tačiau pamąstykite, kokią naudą suteiks toks negatyvumo pliūpsnis? Juk visada maloniau gauti malonių emocijų, nei skaityti, kad kažkas susipyko su vyru / žmona, buvo aprėktas parduotuvėje ar pan. Jei situacija yra tikrai nemaloni, tačiau manote, kad ją pasakodamas galite padėti kitiems nepakliūti į panašią padėtį, tada galbūt verta dalytis patirtimi. Tačiau pasistenkite blogų žinių skleisti kuo mažiau – jų ir taip apstu.

Ar jums reikalinga bendra vyro ir žmonos paskyra?

Tikriausiai ne kartą esate matę bendras vyro ir žmonos paskyras. Tai atrodo gana keistai, be to, kelia nemažą sumaištį draugams ir pažįstamiems. Tik įsivaizduokite, jei jūsų draugė nori jums parašyti, ji nėra tikra, ar rašo jums, ar visgi ši paskyra priklauso jūsų sutuoktiniui. Norite pabrėžti, kad esate susituokę ir negalite vienas nuo kito atsitraukti? Patikėkite, tai puikiai įrodo bendros nuotraukos ir pavardė. Atminkite, socialinė paskyra yra tarsi pasas: juk tikrojo asmens dokumento neturite bendro. Galbūt šis rytas kaip tik tinkamas susikurti savo atskirą paskyrą?

Nepilkite purvo ant darbovietės ir bendradarbių

Socialinė erdvė nėra tik pramogų aikštelė. Tai vieta, kurioje jus gali susirasti darbdaviai, kurioje jūs galite pateikti save iš gerosios pusės. Įvyko ginčas tarp jūsų ir darbdavio? Esate nepatenkinti darbo sąlygomis? Jei šį rytą norite tuo pasidalyti socialiniame tinkle, pagalvokite dar kartą. Socialiniai tinklai nėra vieta, skirta aiškintis darbinius santykius, geriau padarykite tai akis į akį už uždarų durų.

Kompiuteris

Neprašykite erzinančių paslaugų

Nieko nėra nemalonesnio ir įkyresnio nei prašymas pamėgti ar pasidalyti tam tikra informacija ar nuotrauka. Pagalvokite, ar jums patiktų, jei žmogus, su kuriuo beveik nebendraujate, paprašo pamėgti nuotrauką, kad laimėtų konkursą. O kaip elgtis, jei žmogui ta nuotrauka visai nepatinka, tačiau nenori įžeisti paprašiusiojo? Tad neverskite kito asmens jaustis nemaloniai.

Be abejo, yra ir kita pusė – neretai žmonės dalijasi naudinga informacija ar suteikia pagalbą, kuri iš tikrųjų persikelia į realų gyvenimą.

Tikras ar įsivaizduojamas įvaizdis?

Savo socialiniame tinkle galime atrodyti, kaip tik norime. Tačiau užduokite sau klausimą: ar jūsų kuriamas įvaizdis socialiniuose tinkluose tikras, ar tik imituojate susigalvotą asmenybę, kuri realybėje visai kitokia? Paklauskite savęs, ar jums reikia suvaidinto virtualaus portreto? O gal geriau pateikti save tokį, koks esate?

Skandalingos nuotraukos iš vakarėlių

Nėra nieko blogo įkelti skoningą, įdomią nuotrauką, kaip leidžiate vakarą su draugais. Tačiau, jei jūsų socialinio tinklapyje galima rasti dešimtis tokių nuotraukų, nėra gerai. Žinokite, kad būsimieji ir dabartiniai darbdaviai gali matyti jūsų tokias nuotraukas. Jei nenorite būti vertinamas kaip lengvabūdis linksmybių mėgėjas, tokių nuotraukų geriau savo paskyroje nepublikuokite arba šiandien pat sumažinkite jų iki minimumo.

Nepublikuokite itin asmeninių dalykų

Pavyzdžiui, telefono numerio. Dažnai galima matyti, kad žmonės parašo savo telefono numerį, nes prarado visus kontaktus ar nutiko kažkas panašaus. Bet taip daryti nereikėtų. Tiems žmonėms, su kuriais tikrai norite susisiekti, parašykite asmeninę žinutę. Taip pat geriau neskelbti atostogų planų, ką tik gimusių savo mažylių nuotraukų, nuolat žymėti vietas, kuriose esate. Pasilikite šiek tiek privatumo.

Jei nežinote, ar verta publikuoti tai, ką sumanėte, visada vadovaukitės nuojauta – jei yra bent menka abejonė, pasilaikykite tai sau.

TAIP PAT SKAITYKITE Energiniai vampyrai internete. Kaip saugotis?