7 dalykai, kurie trukdo mūsų laimei

Poilsis / Vida Press nuotr.
Poilsis / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-07-25 12:04
AA

Daugelis manome, kad iki visiškos laimės mums vis ko nors trūksta, tačiau dažniau yra priešingai – mums reikėtų iš savo gyvenimo išmesti kai kurias nuostatas.

Kartais esame patys sau priešai, nes neleidžiame sau mėgautis mažais gyvenimiškais džiaugsmais, įsispraudžiame į rėmus ir imame svajoti apie gražesnę ateitį, tikėdamiesi, kad viskas kaip nors savaime susitvarkys. Taigi, išmokime nekomplikuoti gyvenimo ir atsisakyti tam tikrų dalykų, kuriuos velkamės kaip sunkiausią naštą. Štai keletas pačių populiariausių nuostatų, kurios trukdo mūsų laimei.

1. Būtinybė sulaukti paskatinimo iš aplinkinių

Jūsų kūdikio ar katinuko nuotraukos feisbuke nepalaikino geriausia draugė? Kolegos „nepastebėjo“ naujos šukuosenos? Ar pasakė, kad senoji tiko labiau? Atrodytų – na, ir kas? Bet nuotaika ilgam sugenda. Stop! Pagalvokite apie tai, kad jūsų gyvenimo tikslas – suteikti kuo daugiau džiaugsmo sau, o paskui ir kitiems, tad nustokite nuolat galvoti apie tai, kas ką apie jus pamanys ar pasakys. Jei esate patenkinta savimi, tai, ką mano aplinkiniai apie jus, – ne jūsų, o jų reikalas. Neleiskite svetimoms nuomonėms jums diktuoti, kaip reikia elgtis – gyvenkite savo gyvenimą ir neatsisakykite svajonių, net jei kitiems jos atrodo neįgyvendinamos. Darykite viską, kas jums teikia džiaugsmo!

2. Nepasitenkinimas savo išvaizda

Kartais tikrai būna sunku jaustis laimingai, kai esate neaukšta, apvalutė, o visos draugės – tikros gazelės. Ima atrodyti, kad pasaulis neteisingas, o pagalvojus apie atviresnius drabužius apima visiška neviltis. Tačiau nėra kitos išeities, kaip tik viena – pamilti savo kūną tokį, koks jis yra, kitaip visą gyvenimą nepasitikėsite savimi, o tai atves prie didesnių problemų – skrandžio sutrikimų ar net depresijos. Arba – imtis sveikatai nekenksmingų priemonių.

Tiesiog įsidėmėkite – gamtoje neegzistuoja tobulybė, nėra tobulų veidų ir tobulų kūnų. Bet kuri gražuolė pasakys, kad vis vien kažkas jai nepatinka. Aišku, galima graužtis ir iki senatvės save lyginti su kitomis, bet geriau priminkite sau banalią tiesą – kad grožis spinduliuoja iš vidaus. O be to, nepamirškite pirmojo punkto – nepasiduokite svetimoms nuomonėms („Tau reikia numesti dešimt kilogramų“, „Gal apsiauk aukštakulnius – atrodysi lieknesnė“) – jei norėsite, pati sulieknėsite, bet ne todėl, kad kažkas kažką pasakė.

3. Iliuzijos apie idealų partnerį

Ieškodamos tobulo vyro, moterys pamiršta, kad ir pačios nėra idealios. Visi turime trūkumų, todėl nekreipkite dėmesį į visiškas smulkmenas, dėl kurių gali iširti jūsų santykiai. Tikrai mylintys vienas kitą žmonės yra pasiruošę kompromisams. Ir liaukitės bandžiusi pakeisti mylimą žmogų, kad jis būtų patogesnis jums... Nors apskritai nėra idealių vyrų, bet yra idealus vyras, skirtas būtent jums – kad ir su nedideliais trūkumais.

4. Pasiteisinimų srautas

Kartais lengviau rasti dar vieną pasiteisinimą, o ne prisiimti atsakomybę. Juk visiems ir visoms tenka susimauti, bet užuot ėmus teisintis, kad kalta aplinka apskritai ar kitas žmogus konkrečiai, geriau įprasti tiesiog pripažinti, jog suklydote. Tik pripažįstant klaidas ir žinant savo trūkumus galima pasimokyti iš klaidų – o tai labai naudinga praktika.

5. Baimės ir nepasitikėjimas savimi

Tikriausiai skaitėte daug sėkmės istorijų – jų autoriams niekada niekas nepasisekdavo iš pirmo karto.

Štai, kas dažniausiai stoja skersai kelio jūsų laimei! Dažniausiai objektyvių priežasčių bijoti net nebūna, bet žmonės nerimauja, kad nepasikartotų jų skausminga patirtis. Tikriausiai skaitėte daug sėkmės istorijų – jų autoriams niekada niekas nepasisekdavo iš pirmo karto. Reikėdavo pamiršus baimę nusivilti savimi ir kitais, klysti, bankrutuoti, vėl keltis ir pradėti iš naujo. Bet sėkmė vis vien ateidavo!

Taip, mintis kontroliuoti nėra lengva, sunku kovoti su nerimu, kuris mus lydi kone kasdien. Bet juk viskas mūsų rankose! Išmokite prašyti pagalbos, jei jos reikia, ir neleiskite, kad baimė kliudytų siekti tikslų.

6. Įprotis atidėlioti

Taip darome visos, ar ne? Nors žinome, kad vėliau bus tik blogiau. Viskas paprasta – tereikia prisiversti pradėti, o kai jau ką nors pradedate, viskas klostosi beveik savaime – net nepajuntate, kaip pasiekiate finišą. O svarbiausia – nepadaryti darbai negula ant jūsų pečių sunkia našta. Dar vienas niuansas: visada skirkite daugiau jėgų ir laiko tam, kas jus iš tikrųjų džiugina, o ne tam, ką tiesiog reikia padaryti.

7. Nuolatiniai skundai

Kartais, norint pasijusti laimingesnei, reikia visiško mažmožio – tiesiog nustoti savęs gailėti ir atsikratyti įpročio skųstis, kad jums vis kas nors negerai: pradedant šalta vasara ir baigiant mažu atlyginimu. Jei nuolat koncentruosite dėmesį tik į negatyvius dalykus ir juos akcentuosite, jausitės nelaiminga, bet problemos dėl to nedings.

Todėl įteikite sau, kad bet kuri negatyvi situacija jus privers liūdėti tik tada, kai tai sau leisite. Būti laimingai nėra taip sunku, kaip nuolat ieškoti priežasčių, kodėl tokia nesate...