6o-mečio proga – garbingas apdovanojimas Eugenijui Skerstonui

Eugenijus Skerstonas kviečiamas ir fotografuotis reklamai / Pauliaus Gasiūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-09-17 11:36
Socialinių mokslų daktaras, knygų išvaizdos, mados ir interjero temomis autorius Eugenijus Skerstonas gali pasigirti. Vyrui rugsėjo 10 dieną įteiktas vienas iš didžių apdovanojimų – Prancūzijos meno ir literatūros riterio ordinas.

Eugenijui Skerstonui rugsėjo 17 dieną sukanka 60 metų. Apvalus skaičius daugelio knygų autoriaus visiškai negąsdina. Priešingai, E. Skerstonas sako, kad beveik šia proga jis sulaukė pačios puikiausios dovanos. Rugsėjo 10 dieną, prieš savaitę, jam suteiktas Prancūzijos kultūros ir komunikacijų ministerijos skiriamas apdovanojimas – Meno ir literatūros riterio ordinas. Taip pat E. Skerstonas gavo ir profesoriaus laipsnį.

Žinomas vyras sako, kad būti taip įvertintu – didžiulė garbė.

Eugenijus Skerstonas kviečiamas ir fotografuotis reklamai / Pauliaus Gasiūno nuotr.
Eugenijus Skerstonas kviečiamas ir fotografuotis reklamai / Pauliaus Gasiūno nuotr.

E. Skerstonas – dažnas pokalbių laidų svečias, jis nuolat domisi kultūra, jos ištakomis ir raida, ypač jaučia silpnybę prancūzų aukštuomenės gyvenimo ypatybėms.

Eugenijus Skerstonas savo leidiniuose nešykšti per daug metų sukauptos patirties ir visada pabrėžia, kad „mada ir psichologija yra neatsiejama viena nuo kitos, tai dviejų labai artimai susijusių dalykų sintezė“.

Socialinių mokslų daktaras ne kartą yra pozavęs įvairioms reklamoms ir leidiniams, nors E. Skerstonui – 60 metų, žavus vyras gatvėje traukia žvilgsnius, o paklaustas apie savo neblėstančią jaunystę jis nusišypso:

 „Nepasakyčiau, kad jaunystės „paslaptis“ manyje išvis slypi... Pastaruoju metu gyvenu tarsi „vitrinoje“: nesislapstau ir nieko neslepiu – amžiaus taip pat. Savo laiku netikėjau vyresnius žmones sakant, kad gyvenimas praūžė nepastebimai greitai, o dabar suprantu, kad taip sakydami jie buvo nuoširdūs... Jūsų minimą „paslaptį“ atskleisčiau sakydamas, kad niekam nieko nepavydžiu ir taip buvo visuomet, kad dirbu man patinkantį darbą, mane supa man patinkantys, malonūs žmonės... Kitaip tariant – gyvenu kaip noriu, mano vidinės tapatybės niekas nevaržo... Ko gero, būtent todėl ir atrodau porą dienų jaunesnis nei apie tikrąjį amžių „skelbia“ įrašai pase: gimimo metai – 1958 m.“

Naujausi straipsniai