62-ąjį gimtadienį mininti Laima Kybartienė: „Koks skirtumas, kiek metų? Žmogaus dvasia nesensta“

Laima Kybartienė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-12-04 18:53
Gruodžio 4-ąją legendinė diktorė, televizijos laidų vedėja Laima Kybartienė švenčia 62-ąjį gimtadienį. Nors dažnai gimimo diena moterims kelia dvilypius jausmus, Laima šypteli, kad amžių nusakantys skaičiai jai – nė motais. „Koks skirtumas, kiek metų? Žmogaus dvasia nesensta“, – portalui Žmonės.lt sako ji.

Puikiomis emocijomis gimimo dieną pasitinkusi L.Kybartienė pasakoja, kad gruodžio 4-oji jau nuo pat ankstyvo ryto prasidėjo siurprizais.

„Septintą valanda ryto atvažiavo pas mane mano dukros su savo vyrais, vaikais. Jie turi mano buto raktus, tai užklupo mane dar iš lovos neišlipusią. Atėjo su dovanomis, bučiniais prieš pat darbus, mes išgėrėme kavos ir jie išsisklaidė. Kas po darbus, kas po mokyklas ir darželius. Aš vis dar esu euforijoje“, – juokiasi L.Kybartienė.

Televizijos laidų vedėja pasakoja, kad nepaisant ryte užplūdusių malonių siurprizų, dieną nestigo darbų, tad pasimėgauti švente penktadienį nėra kada. Gruodžio 4-ąją gimusi moteris atvirauja, kad su artimaisiais gimtadienį paminės gruodžio 5-ąją. Tokia tradicija gimė dar vaikystėje.

„Sovietmečiu gruodžio 5-oji buvo Konstitucijos diena ir visada – laisvadienis, tad aš vaikystėje visuomet tą dieną švęsdavau savo gimtadienį. Šį šeštadienį taip pat bus nedidelis šventinis vakaras. Susirinks tik patys artimiausi, kadangi toks laikotarpis, tai jau nieko nepadarysi“, – pasakoja Laima.

Aš nesulendu į bėdą ir rūpesčius, tiesiog užsiauginu sparnus. Gal čia romantiškai skamba, bet ką jau padarysi, tokia aš.

L.Kybartienė prasitaria puoselėjanti dar vieną labai svarbią tradiciją – per savo gimtadienį televizijos laidų vedėja visuomet pasveikina mamą, kuriai jau 89-eri.

„Mano gimtadienis pirmiausiai yra mamos pagerbimas. Mama atnešė mane į šitą pasaulį, ji man davė vaikystę, ji man suteikė viską, ką galėjo, kaip galėjo, kaip mokėjo, tą ir darė. Už jos pasiaukojimą, už jos meilę aš esu labai dėkinga“, – sako ji.

Laima Kybartienė  / Asmeninio archyvo nuotr.
Laima Kybartienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Skaičių nesureikšmina

L.Kybartienė pasakoja gimtadienių visuomet laukianti su džiaugsmu – šie moteriai suteikia galimybę kasmet vis labiau įsitikinti, kokia ji yra mylima.

„Tai man yra svarbi diena, nes tuomet įsitikinu, kad turiu realių, tikrų, gyvų žmonių, kurie mane iš tikrųjų myli, kuriuos aš labai myliu ir tada gyvenimas tampa šviesesnis. Kai žinai, kad esi mylima, tai gali labai daug dirbti, būti stipriai pavargusi, bet ta mintis apie meilę tave atgaivins. Žmogus negali gyventi be meilės“, – įsitikinusi ji.

Laikas nesustoja, tad tiesiog darau tai, ką galiu, bandau išmokti pasidžiaugti šia minute.

62-ąjį gimtadienį pasitinkančios L.Kybartienės netrikdo ir ant gimtadienio torto uždegamos vis daugiau žvakučių. Optimizmo nestokojanti moteris tik šypsosi, kad su metais gyvenimas gerėja, tad nėra laiko galvoti apie skaičius.

„Koks skirtumas, kiek metų? Žmogaus dvasia nesensta. Jeigu dvasia sena, jeigu žmogus nelaimingas, nepatenkintas, o savo gyvenimą skiria materialių turtų kaupimui arba kažkokios naudos siekimui, tai tada ir tie metai gąsdina. O iš tiesų, jokio skirtumo, koks ten skaičius, svarbu – kaip tu jautiesi. Aš jaučiuosi puikiai, nes visada visur ieškau džiaugsmo ir optimistinių dalykų. Aš nesulendu į bėdą ir rūpesčius, tiesiog užsiauginu sparnus. Gal čia labai romantiškai skamba, bet ką jau padarysi, tokia jau aš – romantikė“, – juokiasi ji.

Laime tiesiog spinduliuojanti televizijos laidų vedėja pasakoja jau kurį laiką besimokanti mėgautis dabartimi, tad apie ateities planus net ir per gimtadienį nesusimąstanti.

„Neįsivaizduoju, kas manęs laukia ateityje ir apie tai net negalvoju. Laikas nesustoja, tad tiesiog darau tai, ką galiu, bandau išmokti pasidžiaugti šia minute. Tuos žodžius, raginančius gyventi dabartyje, aš girdėjau tūkstantį kartų, bet gali girdėti ir to nedaryti, o aš noriu taip gyventi“, – pokalbį užbaigia L.Kybartienė.

Naujausi straipsniai