60-mečio proga režisierius Arūnas Matelis sulaukė neeilinės kolegų staigmenos: „Esu netekęs žado“

Arūnas Matelis / Gedmanto Kropio ir Gretos Skaraitienės nuotr.
Justė Juškevičiūtė
Šaltinis: Žmonės
AA

„Ar su keturiasdešimtmečiu sveikinate? Žadu važiuoti dviračiu, bet jei man 60 metų, tai gal nevažiuosiu daug kilometrų“, – juokiasi režisierius Arūnas Matelis, sulaukęs portalo Žmonės.lt skambučio. Balandžio 9-ąją puikiomis nuotaikomis 60-ąjį gimtadienį pasitinkantis režisierius šypsosi – ši diena pilna staigmenų.

„Šiandien labai džiugi diena, nors norėjau kukliai paminėti gimtadienį, kad niekas nežinotų. Bet  žmonės nugirdo, išsiaiškino, tad jau buvo staigmenų. Politikai nustebino, o jie ne taip dažnai sveikina kultūros žmones. Dar ir kolegos padarė didžiulį siurprizą, kad iki šiol esu tiesiog netekęs žado, – portalui Žmonės.lt su šypsena pasakoja jis. 

Režisierius atskleidžia, kad bičiuliai ir kolegos jam suplanavo neįtikėtiną staigmeną – su gimtadieniu A.Matelį pasveikino jo mėgstama prancūzų aktorė Nathalie Baye. 

„Jie nufilmavo trijų minučių sveikinimą, kuriame – medžiaga, kaip aš būdamas studentas vaidinau kažkokiame spektaklyje. To sveikinimo pabaigoje mane pasveikino pati Nathalie Baye iš Prancūzijos. Kolegos žino, kad ji – mano simpatija. Ją aš taip mėgau, kad net kai eidavome su kolegomis kur nors į barą, aš pasistatydavau tuščia kėdę šalia savosios ir neleisdavau ant jos niekam sėstis – ten neva sėdėdavo ji“, – juokiasi dokumentinio kino režisierius. 

Nathalie Baye / „Scanpix“ nuotr.

A.Matelis pasakoja, kad nors pats ilgus metus domėjosi Nathalie Baye kurtais vaidmenimis, su aktore susipažinti taip ir nebuvo galimybės.

„Mes nesame pažįstami asmeniškai, bet žinau jos kūrybą, seku ją nuo Venecijos festivalio, nuo Europos akademijos nominacijos... Kai buvau 30-metis, man ji atrodė labai žavi. Tikrai buvau įsimylėjęs tą aktorę kaip profesionalę, o ir kaip žmogus ji buvo man labai graži“, – šypsosi režisierius.

Arūnas Matelis / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Prieš ketverius metus naujausią savo režisuotą filmą „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ pristatęs A.Matelis neslepia, kad šiuo metu labai norisi kinomanus palepinti nauju kūriniu. Tiesa, gimimo dieną minintis režisierius atviras – idėjų netrūksta, tad sudėtinga vieną išsirinkti. 

Karantinai ir pandemijos yra niekas mūsų gyvenime. Bičiulystė, bendrystė yra viskas.

„Dar nežinau, kada pradėsiu darbus, nes vis pradedu ir vis sustoju. Atrodo, reikia jau pradėti, jau vieną scenarijų žiūrinėjuosi, o po to sau galvoju: „Gal jau čia laikas eina, reikia pradėti kažką kitą“. Taip ir gaunasi, kad „nei pats valgo, nei kitam duoda“. Filmas yra ketverių, penkerių metų darbas, tai vis tebesvarstau, su kuria istorija norisi tuos metus pragyventi. Tikiuosi, kad dar kažką padarysiu, bet tai nėra svarbiausias dalykas, svarbu – pats gyvenimas“, – sako jis.

„Žmonės“ trasliacijoje – Arūnas Matelis/Gretos Skaraitienės nuotr.

Paklaustas, ko palinkėtų sau gimimo dienos proga, A.Matelis nusišypso.

„Tas linkėjimas sau yra tas pats, nesvarbu, kiek metų bebūtų. Norisi džiaugtis kiekviena diena, stengtis daryti mažiau nuodėmių kiekvieną dieną, jei išeina, džiaugtis žmonėmis, kurie yra šalia, ir gyventi pilnai kartu su visu pasauliu. O dar sau linkiu, kad mano kolekcijoje daugėtų gero vyno, o ne mažėtų. Kol kas viskas priešingai (juokiasi). Dar norisi, kad tie metai būtų saugūs, nes karantinai ir pandemijos yra niekas mūsų gyvenime. Bičiulystė, bendrystė yra viskas“, – mintimis dalijasi A.Matelis. 

Arūnas Matelis (22 nuotr.)
+16
Dokumentinio kino režisierius ir prodiuseris Arūnas Matelis yra režisavęs 10, o prodiusavęs apie 20 kino filmų. Jie rodyti daugelyje pasaulio šalių ir gavę apdovanojimus įvairiuose kino festivaliuose.
 
Arūnas Matelis studijavo Vilniaus Universitete matematikos fakultete, baigė Lietuvos muzikos akademijos Teatro ir TV fakultetą. 1992 metais  įkūrė vieną pirmųjų Lietuvoje privačią nepriklausomą kino studiją „Nominum“. Nuo 2017 m. birželio jis yra Lietuvos kinematografininkų sąjungos pirmininkas.
Skaitykite daugiau