6 šventinių dovanų pirkimą palengvinsiantys patarimai

Moteris su dovanomis / Vida Press nuotr.
Moteris su dovanomis / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2015-12-09 09:18
AA

Kasmet sau pažadate, jog šventėms ruošitės iš anksto, o dovanas rinksite ypač atidžiai, tačiau likus savaitei iki švenčių nuo rūpesčių gausos ima spausti smilkinius? Nusiraminkite ir atsipalaiduokite – šiek tiek racionalumo, planavimo ir net likus savaitei ar dviems iki Kalėdų, visus planus įmanoma įgyvendinti.

1. Iš anksto nuspręskite, kam teiksite dovanas, o kam išsiųsite atviruką ar pasveikinsite žodžiu. Jei įsijausite į Kalėdų senelio vaidmenį, visai gali būti, kad prieš šventes „džiaugsitės“ begaliniu dovanų sąrašu, dar ir grasinančiu jūsų asmeniniu bankrotu. Tačiau ar tikrai reikia apdovanoti visus buvusius bendradarbius ir trečios eilės pusseseres?

Greičiausiai, jie net nesitiki iš jūsų jokių dovanų. Verčiau pasirūpinkte dabar jus supančiais draugais ir artimaisiais. Jei Kalėdas kviečiate švęsti jūsų namuose, galite susitarti, kad apdovanosite tik vaikus, o šeimininkai bus laimingi gavę kokį nedidelį skanėstą ar butelį vyno. 

Kalėdinė dovana / Vida Press nuotr.

2. Nusistatykite sumą, kurią ketinate išleisti dovanoms

Prieš pradedant ieškoti dovanų nutarkite, kokią sumą norite (ir galite) išleisti. Sudarę žmonių, kuriuos sveikinsite sąrašą, apgalvokite, kiek pinigų išleisite kiekvienai dovanai – tikėtina, kad vaikams skirsite kiek daugiau finansų, nei pusbroliams ar tetoms, tačiau visuomet prisiminkite bendrą pinigų sumą.

3. Nepalikite dovanų pirkimo paskutinei dienai

Būtent dabar pats metas apmąstyti, ką norėtumėte įteikti mylimiems žmonėms – taip išvengsite lakstymo iš vienos parduotuvės į kitą be jokios konkrečios idėjos likus porai dienų iki švenčių. Prisiminkite per metus girdėtus norus, pagalvokite apie pomėgius, o jei būtinai norite apdovanoti konkretų žmogų, tačiau pritrūkote fantazijos, pasinaudokite mūsų universalių dovanų sąrašu

Kalėdinė dovana / Vida Press nuotr.

4. Pasikvieskite į dovanų paieškas draugę

Dviese žymiai greičiau išsirinksite dovanas, prižiūrėsite, kad nei viena neviršytų nustatytos sumos ir morališkai palaikysite viena kitą.

Dovanų paieškos neretai vargina ir išsunkia daug energijos, todėl į šį žygį pasikvieskite sprendimus greitai priimančią ir aiškią nuomonę turinčią draugę. Dviese žymiai greičiau išsirinksite dovanas, prižiūrėsite, kad nei viena neviršytų nustatytos sumos ir morališkai palaikysite viena kitą (juk pasitaiko beviltiškų akimirkų, kai nebežinote ką daryti ir kur toliau eiti!). Vis dėlto nepatartina kviesti į kompaniją grupės merginų – skirtingos nuomonės ir skoniai gali apsunkinti ir taip nelengvą užduotį, o pats apsipirkimas – baigtis visiška nesėkme.

Kai žygis po parduotuves bus baigtas, būtinai atšvęskite – prisėskite kavinėje pasilepinti kava ir skanėstu. Atlikote svarbų metų darbą, apdovanokite save!

Kalėdinė dovana / Vida Press nuotr.

4. Neturite laiko (noro, energijos)? Pirkite internetu

Jei vien pagalvojus apie parduotuves norisi slėptis po pagalve, dovanų ieškokite internete. Nors gali tekti sumokėti už pristatymą tiesiai į namus, įvertinkite laiką, kurį sugaištumėte vien važinėdamos į parduotuves ir klajodamos po jas. 

Kalėdinė dovana / Vida Press nuotr.

5. Apsipirkite darbo dienomis

Jei pavyksta, dovanų ieškokite rytais, kai dauguma žmonių dirba ir venkite pietų meto.

Nors savaitgaliais ir turite daugiau laisvo laiko, nemaža dalis dovanų ieškotojų būtent tuo metu traukia į didžiuosius prekybos centrus, todėl pasistenkite rasti laisvą valandą darbo dienų metu.

Jei pavyksta, dovanų ieškokite rytais, kai dauguma žmonių dirba ir venkite pietų meto. Neblogas pasirinkimas ir kone kiekvieną prieššventinį savaitgalį vykstančios dizaino mugės, tiesa, jose minios, greičiausiai, nepavyks išvengti. 

Kalėdinė dovana / Vida Press nuotr.

6. Perdovanokite tai, kas jums „neprilpo“

Daiktų perdovanojimu dažnai baisimasi, tačiau pažiūrėkite į viską paprasčiau – tai, kas jums kažkada neįtiko ir nepatiko (ar buvo identiška tam, ką jau turite), gali tapti tikru lobiu kitam žmogui. Jei turite nedėvėtą papuošalą, neskaitytą naują knygą ar specifinį kolekcinį daiktą ir pažįstate žmogų, kuriam šis daiktas suteiks džiaugsmo, drąsiai jį perdovanokite. Žinoma, būtina įvertinti dovanos kokybę ir išvaizdą – defektai ar laiko žymės gali įžeisti bei įskaudinti gavėją!