6 sekso pokyčiai: kas nutinka, numetus antsvorio

Pora lovoje / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Kai atsikratote nereikalingų kilogramų, sveikata kaipmat pagerėja: sumažėja širdies ligų, vėžio, diabeto insulto rizika, pradedame geriau miegoti, dingsta sąnarių skausmai, suaktyvėja kognityvinės funkcijos. Tačiau tai ne vienintelis privalumas – gražesnė figūra ir savijauta turi didelę įtaką mūsų seksualiniam gyvenimui.

„Gydytojai labai dažnai susitelkia į sveikatos bėdas ir labai mažai diskutuoja apie tai, kaip svorio sumažėjimas veikia seksualinį gyvenimą“, – tikina Leah Millheiser iš Stanfordo universiteto. Ką verta žinoti?

Didysis O atkeliauja kur kas paprasčiau

Numetus svorio, finišo liniją kirsti yra kur kas lengviau. 2014-ųjų metų Journal of Sexual Medicine duomenimis, orgazmą patiria tik 63 proc. moterų, ir papildomi kilogramai šį reikalą dar labiau apsunkina. „Kraujagyslės gali užsikimšti, tad sutrikdomas kraujo pritekėjimas į esmines kūno vietas“, – aiškina specialistė. Na, o kai svoris būna normalus, tuomet pagerėja ir kraujotaka, turinti tiesioginę įtaką natūraliam sudrėkimui bei lytinių organų jautrumui, padedančiam patirti orgazmą.

Pabrėžiamas ir toks faktas: kai esame lieknesni, lengviau išmėginti ir skirtingas sekso pozicijas, todėl jaudinamos skirtingos kūno vietos, galima atrasti patogiausią būdą patirti orgazmą.

Išauga savivertė

Didelis svoris kai kurias moteris verčia jaustis nejaukiai, todėl pakeitusios kūno formas, jos sau tampa gražesnės, išlenda iš kiauto: „Svorio numetimas man padėjo įveikti daugybę baimių, kurias patyriau jau ilgą laiką“, – teigė Alyssa, kuri atsikratė daugiau kaip 30 kg. Ji tikino, kad daugiau nebesibaimino vyrui rodytis nuoga, o tai jai suteikė daugiau laisvės meilės žaidimuose.  

Taip pat skaitykite: „Myliu save“. Žanetos istorija: „Sureguliavusi mitybą, per pusmetį numečiau 30 kg“

Intymumui gali prireikti laiko

Kai kūnas kardinaliai pasikeičia, tai gali įnešti tam tikrų neaiškumų: „Daugelis moterų, kurios buvo apkūnios visa gyvenimą ir nesijautė patogiai sekso metu, nepatiria, kas yra sveikas intymumas“, – tikina psichologė Nicole Martinez. Taigi, iš pradžių tam gali prireikti laiko, kad pasijaustumėte komfortiškai, suprastumėte savo norus, poreikius, svajones, atrastumėte balansą ir galėtumėte tuo pasidalyti su teisingu asmeniu.

Seksuali moteris. / Shutterstock nuotr.

Kabanti oda gali priversti pasijusti nesaugiai

Dažniausiai staiga ar numetus itin daug svorio, oda taip ir lieka kabėti. Tačiau dėl to nereikėtų atsisakyti mėgavimosi meilės žaidimais. „Jeigu jūs gėdijatės nukarusios odos, tuomet rekomenduoju dėvėti tokius apatinius, kurie pridengia problemines vietas“, – teigia L. Millheiser.

Ji pabrėžia ir tai, kad elgesio terapija gali padėti priimti savo kūną tokį, koks jis yra, kitais atvejais galima kreiptis pagalbos į plastinės chirurgijos specialistus.

Taip pat skaitykite: Bestselerių autorė Modesta Žukauskaitė: „Jei norite sulieknėti, išsiugdykite 10 įpročių“

Galite tapti jautresni

Didesnis svoris turi įtaką ir malonumo pajautimui, kuris, žinoma, yra kur kas mažesnis, palyginti su tuo, kurį patiriate, kai sulieknėjate. „Kai numečiau svorio, pajaučiau, kad vyro prisilietimai tapo švelnesni, minkštesni ir pakylėjantys“, – pasakojo Mary, sulysusi 30 kg. Prisilietimai ne tik padeda sukurti intymumą tarp partnerių, bet ir padeda išsiskirti laimės hormonams.

Jūsų partnerio seksualinis gyvenimas gali taip pat pasitaisyti

Jausitės geriau ne tik jūs, bet ir partneris. Kai vienas poroje pradeda mesti svorį, dažniausiai įtraukia ir kitą: „Mes kartu pradėjome leisti vis daugiau laiko – sportuoti, vaikščioti, bėgioti“, – tikina Mary. Beje, pasak Journal of Sexual Health, vyrai, kurie sportuoja, gali džiaugtis geresnėmis erekcinėmis ir seksualinėmis funkcijomis.

Skaitykite daugiau